Menu

Fotowoltaika Białystok

Białystok z powodzeniem realizuje projekt CitieS-Health wprowadzony niemal 30 lat temu przez WHO, dbając o środowisko naturalne i samopoczucie swoich mieszkańców. 32 % powierzchni miasta to tereny zielone, a lokalna spalarnia odpadów jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

tools Firmy: 1

star Ocena 4/5

euro 0,69zł/kWh

Białystok

Białostoczanie mają wysoką świadomość ekologiczną, dlatego coraz częściej i chętniej inwestują w fotowoltaikę. Użytkownicy paneli słonecznych potwierdzają, że zakup ten jest opłacalny, mimo że miasto nie należy do najlepiej nasłonecznionych miejsc w Polsce.

Korzystając z narzędzi PVGIS udostępnionych przez Komisję Europejską, możemy sprawdzić, że w Białymstoku z każdej 1 kWp mocy zainstalowanej paneli krzemowych, uzyskasz w ciągu roku 978 kWh energii elektrycznej. Obliczenia uwzględniają warunki pogodowe, a także straty na inwerterze czy przewodach. Oczywiście twoja indywidualna produkcja zależy również od innych czynników – stopnia zacienienia działki, kierunku połaci dachowej względem stron świata oraz stopnia jej nachylenia.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Niezależnie od indywidualnych czynników, w Białymstoku najwięcej energii wytworzysz w twojej instalacji w maju, czerwcu i lipcu (średnio blisko 131 kWh w każdym z tych miesięcy), niemało również w kwietniu, sierpniu oraz wrześniu. Niestety od listopada do lutego produkcja nie przekracza średnio 28 kWh miesięcznie. Są to jednak typowe dla naszej szerokości geograficznej zróżnicowania wynikające z klimatu, które wcale nie przesądzają o niekorzystnej sytuacji użytkowników fotowoltaiki w Białymstoku oraz jego okolicach.

Poza klimatem oraz ekologią, argumentami przemawiającymi na korzyść instalacji fotowoltaicznej są również:

  • wysokie ceny energii elektrycznej, które w Białymstoku średnio wynoszą 0,64 zł/kWh oraz z pewnością wzrosną w niedalekiej przyszłości,
  • możliwość uzyskania dofinansowania na inwestycję w fotowoltaikę,

Instalacja fotowoltaiczna to dobry pomysł dla właścicieli domków jednorodzinnych, zakładów produkcyjnych, wspólnot i instytucji.

Instalatorzy fotowoltaiki w Białymstoku i okolicach

Jeśli potrzebujesz rzetelnej wyceny oraz solidnego wykonawcy, pozwól sobie pomóc. Rekomendujemy tylko sprawdzonych instalatorów, dlatego korzystając z ich usług nie musisz martwić się o swoje pieniądze oraz jakość wykonanej instalacji, sprawność paneli czy odpowiedni dobór inwertera.

Jeśli skorzystasz z usług polecanych przez nas wykonawców, koniecznie napisz opinię – oceny użytkowników instalacji to cenne źródło wiedzy dla kolejnych inwestorów.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Nasza Energetyka sp. z o.o.

location Białystok

Instalacje fotowoltaiczne dla firm i klientów indywidualnych.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Białymstoku?

W Białymstoku i okolicznych miejscowościach przeciętna instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego ze skośnym dachem, w którym przewidziano moc łączną paneli na poziomie 4,5 kWp, kosztować będzie 23 – 26 tys. zł. Na szczęście otrzymasz zwrot części poniesionych nakładów.

Zawsze możesz skorzystać z programu „Czyste powietrze” lub „Mój prąd” i wnioskować o 5 000 zł dofinansowania, które co do zasady przyznawane jest wszystkim właścicielom domów wyposażonych w instalację fotowoltaiczną będącymi osobami fizycznymi. To nie koniec możliwości odzyskania pieniędzy – korzystając z ulgi termomodernizacyjnej przeznaczonej dla domów jednorodzinnych otrzymasz również zwrot podatku. Maksymalnym limitem do odliczenia jest tu kwota 53 tys. zł.

Warto zawsze sprawdzić również lokalne projekty wsparcia w urzędzie miasta lub gminy albo w urzędzie wojewódzkim. Obecnie nie są uruchomione żadne programy preferencyjne, ale sytuacja może ulec zmianie, dlatego najlepiej śledzić informacje na ten temat na bieżąco.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności