Menu

GoodWe – opinie i recenzja falowników

GoodWe to kolejny duży chiński gracz walczący o miano najlepszego producenta inwerterów w rozsądnej cenie. Ma realne szanse na zwycięstwo!

Chiny

employees ~500 pracowników

clock Od 2010

GoodWe ma wszystko to, co inne marki dobrych i tanich falowników: doświadczenie, dobre osiągi i solidną dystrybucję w Polsce. Co więcej, firma GoodWe ma coś, o co nie zadbali inni chińscy producenci inwerterów - system certyfikacji firm fotowoltaicznych. Otóż instalatorzy z ich certyfikatem dostają bezpłatnie dodatkowe 5 lat gwarancji (razem 10). Dziesięć lat gwarancji dają też inne marki i nie wymagają certyfikatów, nad czym się więc zachwycać? Otóż ten system powoduje, że tylko przeszkoleni instalatorzy montują GoodWe, a prawidłowy montaż to podstawa długiego i wydajnego działania.

Co nam się podoba

 • System wsparcia certyfikowanych firm fotowoltaicznych
 • Oddział w Polsce
 • Dobre osiągi
 • Magazyn energii i inwertery hybrydowe w ofercie

Co nam się nie podoba

 • Nie są oficjalnie kompatybilne z TIGO
 • Inwertery hybrydowe nie mają przerywacza AFCI

Co to jest GoodWe?

GoodWe Power Supply Technology Co. Ltd to powstały w 2010 roku chiński producent falowników do fotowoltaiki, wspierany przez chiński rząd.

Firma agresywnie się rozwija i obecnie jest jednym z największych producentów inwerterów z oddziałami w wielu krajach świata, w tym na bardzo konkurencyjnych rynkach USA i Australii.

Materiał promocyjny GoodWe

Jak oceniamy GoodWe?

Wynik: Dobry

4.4
Świetne inwertery w rozsądnej cenie.
dnvgl

DNV GL Top Performer?

Nie

altmanZ

Altman Z-score

Stabilny Finansowo

Jak oceniamy GoodWe?

Niezawodność

4.0

Opłacalność

4.9

Wydajność

4.4

Wiarygodność

4.3

Niezawodność

Niezawodności to odporność na upływ czasu. Oceniamy ją na podstawie gwarancji, doświadczenia producenta i danych niezależnych instytutów.

Gwarancja fabryczna: GoodWe udziela w standardzie 5 lat gwarancji na inwerter i 2 lata gwarancji na pozostałe akcesoria. Jednak jeśli skorzystasz z usług instalatora z certyfikatem GoodWe PLUS+ i zarejestrujesz inwerter online, Twoja gwarancja zostanie bezpłatnie przedłużona do 10 lat (na falowniki do 22kW mocy).

Gwarancja obejmuje “wyłącznie koszt materiałów i wyposażenia niezbędnych do przywrócenia funkcjonalności urządzenia”. Jeśli chodzi o koszt serwisu i transportu, to GoodWe może je pokryć “w niektórych obszarach lub przypadkach biznesowych”, czyli zapewne wtedy, gdy wymaga tego miejscowe prawo. W Polsce bym na to nie liczył.

Przedłużenie gwarancji do 10, 15 i 20 lat jest możliwe za opłatą. To dobry znak, większość tanich chińskich marek nie daje możliwości przedłużenia gwarancji na tak długi czas. Wygląda na to, że GoodWe ma zaufanie do swoich produktów.

Gwarancja jest przetłumaczona na język polski. Znajdziesz ją na końcu recenzji, w sekcji “Źródła”.

System certyfikowanych instalatorów: Jak wspomnieliśmy, GoodWe bezpłatnie przedłuża gwarancję do 10 lat dla firm, które przeszły program szkoleniowy GoodWe PLUS+. Składa się ono z trzech modułów szkoleniowych, na których omawiany jest sposób doboru inwertera, jego montaż i uruchomienie oraz rozwiązywanie problemów.

Dlaczego firma GoodWe bezpłatnie przedłuża gwarancję na falowniki zamontowane przez certyfikowanych instalatorów? Ponieważ wie, że tylko prawidłowy montaż zapewnia długą żywotność.

Upewnij się, czy Twój instalator odbył szkolenie GoodWe PLUS+. Możemy pomóc Ci znaleźć certyfikowaną firmę fotowoltaiczną GoodWe z Twojej okolicy!

Dobra firma fotowoltaiczna to podstawa!

Nawet najlepsze falowniki fotowoltaiczne nie pomogą, gdy zostaną źle zamontowane, więc wybór firmy fotowoltaicznej to kluczowa sprawa. Pamiętaj:

 • Zły montaż to nieważna gwarancja.
 • Zły montaż to najważniejsza przyczyna usterek.
 • Instalator to Twój pierwszy kontakt w wypadku jakichkolwiek problemów.

Pomogliśmy Ci wybrać inwerter, pomożemy wybrać instalatora. Wejdź tutaj i wypełnij formularz, a my zajmiemy się resztą.

Wydajność

Sprawność inwerterów informuje o tym, jak dobrze inwerter przekształca prąd stały w przemienny. Sprawność inwertera ulega zmianom w zależności od charakterystyki obciążenia. Inaczej mówiąc, sprawność danego inwertera różni się w zależności od pory dnia i roku. Dlatego też podawana w reklamach sprawność maksymalna nie ma większego sensu i dlatego też my posługujemy się europejską sprawnością ważoną. Informuje ona o przewidywanej średniej sprawności pracy inwertera w skali roku, biorąc pod uwagę europejski klimat.

Sprawność europejska jest podawana przez producenta w kartach katalogowych. Jednakże w przypadku falowników GoodWe mamy też dostęp do danych publikowanych przez CEC, Kalifornijską Komisję Energii. Bada ona działanie inwerterów dostarczanych na rynek amerykański i publikuje rzeczywiste parametry dla danej serii na podstawie kilku przetestowanych sztuk. Jak wypada tutaj GoodWe?

GoodWe trzyma wysoki poziom, aczkolwiek kilka sztuk inwerterów wypadło wyraźnie słabiej, niż powinny. Wynika z tego, że inwertery GoodWe są wydajne, lecz mogą się przydarzyć sztuki o słabszych parametrach.

Musimy tu mieć właściwą perspektywę - sam fakt, że GoodWe działa w USA i większość fizycznie przebadanych tam inwerterów ma parametry zgodne z kartą katalogową, odróżnia tę markę od większości innych chińskich producentów.

Dowiedz się w 60 sekund czy fotowoltaika Ci się opłaci

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Wiarygodność

Wiarygodna marka musi mieć zdolność oraz wolę do wywiązania się z zobowiązań gwarancyjnych. Czy GoodWe przetrwa następne 15-20 lat? Czy klienci w Polsce będą ważni dla tej marki? Spróbujemy ocenić sytuację na podstawie posiadanej wiedzy.

Stabilność finansowa: jednym ze sposobów mierzenia stabilności finansowej jest wskaźnik Altmana (po angielsku Altman Z-score). Wedle tego wskaźnika GoodWe ma najlepszy wynik spośród wszystkich producentów inwerterów i znajduje się wysoko w strefie zielonej, czyli nic nie wskazuje na to, by firma miała zbankrutować w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wskaźnik Altmana dla GoodWe na tle konkurencji przedstawiono na poniższym wykresie.

Wykres stabilności finansowej GoodWe

Stabilność finansowa wybranych marek inwerterów. Źródło: sinovoltaics.

Podsumowując, GoodWe lepiej radzi sobie pod względem finansowym niż inne marki produkujące inwertery.

Obecność w Polsce: GoodWe ma w Polsce oficjalny oddział. Marka, która na tyle poważnie traktuje nasz rynek, że otwiera tu swoje biuro, będzie też raczej dobrze traktować polskich klientów.

ul. Częstochowska 140
62-800 Kalisz
+48 (62) 75 38 087
sales.pl@goodwe.com (Sales)
service.pl@goodwe.com (Service)
https://pl.goodwe.com

Próbowaliśmy dodzwonić się na infolinię, niestety w odpowiedzi mogliśmy usłyszeć jedynie nagraną wiadomość, że “wszystkie linie są zajęte”, więc trzeba zadzwonić później. Przynajmniej nie musimy się martwić, bo nasze “dane osobowe będą przechowywane zgodnie z polskim prawem”.

Eksperyment przeprowadzony w późniejszej godzinie przyniósł podobne rezultaty.

GoodWe ma polską stronę internetową. Tam, wśród innych zasobów online, znajduje się program do projektowania instalacji fotowoltaicznych. W przeciwieństwie do programów konkurencji nie musisz być instalatorem, by się do niego zalogować. Możesz więc zobaczyć, w jaki sposób projektuje się instalacje fotowoltaiczne.

Podsumowując, obsługa klienta w Polsce to nie jest poziom SMA czy Froniusa, ale sam fakt istnienia oddziału w Polsce daje podstawy do optymizmu.

Opłacalność

GoodWe to dobre inwertery budżetowe, wyraźnie tańsze od Froniusa, SMA czy Huaweia.

Ceny falowników GoodWe
Jednofazowe Trójfazowe Hybrydowe
GoodWe 3000 D-NS 3 100 zł GoodWe GW6K-DT 5 400 zł GoodWe GW5K-ET 8 800 zł
GoodWe 3600 D-NS 3 500 zł GoodWe GW8K-DT 5 600 zł GoodWe GW8K-ET 9 500 zł
GoodWe GW10K-ET 10 400 zł

Jeśli Twoim priorytetem jest cena, ale nie chcesz kupować czegoś zbyt taniego i wątpliwej jakości, falownik GoodWe to bardzo dobra opcja.

Bezpieczeństwo

Instalacja fotowoltaiczna może być przyczyną zapłonu (tu powodem często jest niestaranny montaż), a w sytuacji, gdy dom zapalił się z innego powodu, fotowoltaika może wzmagać pożar i utrudniać akcję gaśniczą.

Jak falownik GoodWe zabezpiecza przed zapłonem instalacji?

Inwertery GoodWe mają opcjonalnie systemy AFCI, które skutecznie wykrywają zwarcia łukowe i rozłączają instalację fotowoltaiczną. Jest to skuteczne rozwiązanie zabezpieczające Twój dom, które warto rozważyć. Niestety w inwerterach hybrydowych nie możesz mieć funkcji AFCI, nawet za dopłatą. Bardzo szkoda.

Jak inwerter GoodWe zabezpiecza przed rozprzestrzenianiem ognia i ułatwia akcję gaśniczą?

Uzyskanie takiej ochrony wymaga kupna dodatkowych przyrządów. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem są optymalizatory TIGO z funkcją Rapid Shutdown. Niestety, Tigo nie jest oficjalnie kompatybilne z GoodWe, czyli gdyby coś poszło nie tak, GoodWe ani Tigo mogą nie uznać gwarancji.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Falownik GoodWe - poszczególne serie

Przeanalizujmy dostępne w Polsce serie inwerterów GoodWe.

Falownik GoodWe XS

Ultra mały falownik fotowoltaiczny do instalacji fotowoltaicznych do 4 kWp mocy. Dzięki niepozornym rozmiarom zmieści się w każdym zakamarku domu. 1 MPPT w zupełności wystarczy na małe, proste instalacje. Po stronie zalet należy wymienić niewielkie wymagane napięcie rozruchowe. Niestety nie licz na zabezpieczenie AFCI.

Wygląd inwertera GoodWe

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Małe rozmiary
 • Wysoka sprawność europejska

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz sieciowy 0,7-3 kW
 • Sprawność europejska: 97,2-97,6%
 • Och. przepięciowa AC kl. III / DC kl. III
 • Liczba MPPT: 1

W skład serii wchodzą inwertery: GW700-XS / GW1000-XS / GW1500-XS / GW2000-XS / GW2500-XS / GW3000-XS

Falownik GoodWe DNS

Nieco większy falownik jednofazowy do systemów fotowoltaicznych do 5 kWp. Ma dwa układy MPPT, zatem nada się doskonale na małe dachy dwuspadowe. Opcjonalny przerywacz zwarcia łukowego wymaga dopłaty, ale zdecydowanie warto to rozważyć, szczególnie w wypadku instalacji domowych.

Inwerter Goodwe DS

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Przerywacz zwarcia łukowego AFCI (opcjonalnie)
 • Wysoka sprawność europejska

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz sieciowy >3 kW
 • Sprawność europejska: 97,5%
 • Och. przepięciowa AC kl. III / DC kl. III
 • Liczba MPPT: 2

W skład serii wchodzą inwertery GW3000-DS / GW3600-XS

Falownik GoodWe SDT G2

Mniejszy falownik fotowoltaiczny trójfazowy z dwoma układami MPPT, które mogą dobierać optymalną charakterystykę obciążenia dla dwóch osobnych szeregów paneli. Inwertery z tej serii obsłużą instalacje fotowoltaiczne do 22 kWp. Istnieje możliwość wykupienia kilku dodatkowych zabezpieczeń, co zawsze zalecamy.

Inwerter GoodWe DNS

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Przerywacz zwarcia łukowego AFCI (opcjonalnie)
 • Wysoka sprawność europejska

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 3-faz sieciowy 6-15 kW
 • Sprawność europejska: 97,7%
 • Och. przepięciowa AC kl. III / DC kl. III
 • Liczba MPPT: 2

Modele: GW4K-DT / GW5K-DT / GW6K-DT / GW8K-DT / GW10K-DT / GW12K-DT / GW15K-DT

Falownik GoodWe SMT

Falownik fotowoltaiczny, który obsłuży instalacje fotowoltaiczne do 50 kWp, przeznaczony na większe instalacje prosumenckie. Parametry wejściowe wskazują, że te inwertery obsłużą też duże moduły dwustronne. To duża zaleta. Duże moduły dwustronne są opłacalne, lecz sparowane z niewłaściwym falownikiem mogą go uszkodzić!

Falownik GoodWe SMT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Zabezpieczenie AFCI (opcjonalnie)
 • Ochrona przed PID (opcjonalnie)
 • Obsłuży panele dwustronne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 3-faz sieciowy 25-35 kW
 • Sprawność europejska: 98,8%
 • Och. przepięciowa AC kl. III / DC kl. III
 • Liczba MPPT: 3

W skład serii wchodzą inwertery GW25K-MT / GW30K-MT / GW36K-MT

Falownik GoodWe MT

Dobra propozycja na komercyjne instalacje PV. Wykupienie ochrony przed PID zapobiegnie utracie mocy modułów fotowoltaicznych spowodowanych zjawiskiem PID, ale warto pamiętać, że nie jest to już taki problem jak dawniej i większość modułów fotowoltaicznych ma poświadczoną certyfikatem odporność na PID.

Falownik GoodWe MT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Ochrona przed PID (opcjonalnie)
 • Obsłuży panele dwustronne
 • Wysoka sprawność europejska

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 3-faz sieciowy 50-80 kW
 • Sprawność europejska: 98,4%
 • Och. przepięciowa AC kl. II / DC kl. II
 • Liczba MPPT: 4

W skład serii wchodzą inwertery GW50KN-MT / GW60KN-MT / GW50KBF-MT / GW80KHV-MT / GW80K-MT

Sprawdź, ile kosztuje instalacja PV w Twojej okolicy

Mój kod pocztowy:

location

za prąd płacę:

zł/mies.

Falownik GoodWe HT

Seria HT przeznaczona jest do instalacji przemysłowych oraz na zdecentralizowane farmy fotowoltaiczne. Progi wejściowe 15A na łańcuch umożliwiają stosowanie modułów dużej mocy. Opcjonalnie inwerter można wyposażyć w przełącznik AC, zabezpieczenie AFCI oraz ochronę przed PID, co zapewnia większe bezpieczeństwo i gwarancję wysokiej wydajności.

Falownik GoodWe HT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Ochrona przed PID (opcjonalnie)
 • Obsłuży panele dwustronne
 • Wysoka sprawność europejska

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 3-faz sieciowy 73-136 kW
 • Sprawność europejska: 98,5%
 • Och. przepięciowa AC kl. II / DC kl. II
 • Liczba MPPT: 12

W skład serii wchodzą inwertery GW73KLV-HT / GW100K-HT / GW110K-HT / GW120K-HT / GW136K-HTH

Inwerter GoodWe z magazynem energii ESA - kompletny system

Jednofazowy inwerter typu “wszystko w jednym”, zarządzający instalacją pv i akumulatorem. To kompletne centrum dowodzenia instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii, które w dodatku ładnie wygląda. Niestety, nie ma funkcji AFCI. Jeśli chcesz chronić dom przed zanikiem napięcia, to chciałbyś też chronić go przed pożarem.

Falownik GoodWe HT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Obsługuje magazyn energii
 • Zapewnia zasilanie awaryjne
 • Wszystko w jednym słupku

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz hybrydowy 4,6 kW
 • Sprawność europejska: 97%
 • Liczba MPPT: 1

W skład serii wchodzą inwertery GW3648D-ES i GW5048D-ES

Falownik GoodWe ES

Jednofazowy inwerter hybrydowy. Charakteryzuje się bardzo wysoką mocą ładowania oraz faktem, że współpracuje z akumulatorami o niskim napięciu (LV). Ponownie, świetna opcja, do pełni szczęścia brakuje tylko funkcji przerywania łuku elektrycznego AFCI. Dzięki wysokiej mocy te magazyny mogą zasilić więcej urządzeń jednocześnie.

Falownik GoodWe ES zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Obsługuje magazyn energii
 • Zapewnia zasilanie awaryjne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz hybrydowy 3,6-4,6 kW
 • Sprawność europejska: 97%
 • Liczba MPPT: 1

W skład serii wchodzą inwertery GW3648D-ES i GW5048D-ES

Falownik GoodWe EM

Jednofazowy inwerter hybrydowy. Również obsługuje akumulatory o niskim napięciu (LV), jednocześnie ma mniejszą moc ładowania. Niestety również nie ma dostępnej funkcji AFCI. Mniejsza moc nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu tego magazynu. W trybie zasilania awaryjnego po prostu nie możesz podłączyć zbyt wielu urządzeń.

Falownik GoodWe EM zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Obsługuje magazyn energii
 • Zapewnia zasilanie awaryjne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz hybrydowy 3,6-4,6 kW
 • Sprawność europejska: 97%
 • Liczba MPPT: 1

W skład serii wchodzą inwertery GW3048-EM / GW3648-EM / GW5048-EM

Falownik GoodWe ET

Inwerter hybrydowy, który zapewnia trójfazowe zasilanie awaryjne o czasie przełączania kilku milisekund. GoodWe nazywa to UPS-em, co sugeruje, że komputery nie powinny się wyłączyć podczas zmiany zasilania z sieci na zasilanie awaryjne. Dobra propozycja dla biur. Właścicieli domu może odstraszyć brak zabezpieczenia AFCI.

Falownik GoodWe ET zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje panele fotowoltaiczne
 • Obsługuje magazyn energii
 • Zapewnia zasilanie awaryjne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz hybrydowy 6-10 kW
 • Sprawność europejska: 97,5%
 • Liczba MPPT: 2

W skład serii wchodzą inwertery GW5K-ET / GW6,5K-ET / GW8K-ET / GW10K-ET

Falownik GoodWe SBP

Jeśli masz jednofazową instalację fotowoltaiczną i myślisz o rozbudowaniu systemu o magazyn energii z funkcją zasilania awaryjnego, GoodWe SBP to coś dla Ciebie. Ten inwerter działa z akumulatorami wysokonapięciowymi HV. Sprawność ładowania na poziomie 95,5% jest w pełni zadowalająca. Inwerter do retrofitu magazynu energii.

Falownik GoodWe BT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje magazyn energii
 • Zapewnia zasilanie awaryjne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 1-faz bateryjny
 • Sprawność ładowania: 95,5%

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

W skład serii wchodzi falownik GW3600S-BP

Falownik GoodWe BT

Trójfazowa odmiana powyższego modelu. Jeśli myślisz o rozbudowaniu instalacji fotowoltaicznej o magazyn energii z funkcją zasilania awaryjnego, a przy tym chcesz zasilać awaryjnie urządzenia trójfazowe (na przykład pompę ciepła), GoodWe BT to coś dla Ciebie. Ten inwerter działa z akumulatorami HV, to jest wysokonapięciowymi.

Falownik GoodWe BT zdjęcie

Najważniejsze zalety:

 • Obsługuje magazyn energii z baterią
 • Zapewnia zasilanie awaryjne

Najważniejsze cechy:

 • Inwerter 3-faz bateryjny 5-10 kW
 • Sprawność ładowania: 97,6%

W skład serii wchodzą inwertery GW5K-BT / GW6K-BT / GW8K-BT / GW10K-BT

Inwerter GoodWe - opinie

Sprawdźmy opinie z zagranicznych serwisów oraz instytutów:

 • Brązowy medal dla inwerterów budżetowych 2022 od instalatorów z Solarquotes.com.au
 • Ocena 4,6 na podstawie 1008 opinii klientów Solarquotes.com.au
 • Status najbardziej stabilnego finansowo producenta inwerterów w bazie sinovoltaics (na podstawie Altman Z-Score)

Instalatorzy współpracujący z GoodWe

Pamiętaj, wybór instalatora jest kluczowy! Niewłaściwy montaż może unieważnić gwarancję, obniżyć wydajność i spowodować usterki! Poniżej znajdziesz listę polecanych przez nas instalatorów.

Najlepsze marki

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Źródła i bibliografia:

 1. Gwarancja
 2. Karta katalogowa GoodWe HT
 3. Karta katalogowa GoodWe MT
 4. Karta katalogowa GoodWe ESA
 5. Karta katalogowa GoodWe XD
 6. Karta katalogowa GoodWe SBP

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 18 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 24 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 14 min

Czytaj dalej arrow

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk Redaktor fotowoltaikaonline.pl

Pasjonuje się sprytnymi sposobami pozyskiwania zielonej energii. W wolnych chwilach uczy się chińskiego.