Logo

Porównaj kilka darmowych wycen za darmo!


Twoje dane (nigdy nie wyślemy ich nigdzie bez Twojej zgody)
+ Drugi telefon (opcjonalnie)

Lokalizacja instalacji (abyśmy mogli połączyć Cię z firmami w okolicy)

Powiedz nam o swoim projekcie
Czym pokryty jest dach? Czy dom jest w budowie? Czy reprezentujesz firmę?
pln/mies.

Finansowanie inwestycji i

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Twoje dane są bezpieczne
 • Wypełnij krótki formularz

  Daj znać jaki masz dach i jakiego typu instalację potrzebujesz. Jeśli będziemy potrzebowali więcej informacji, odezwiemy się.
 • Znajdziemy najlepszych instalatorów

  Przekażemy zgłoszenie najlepszym instalatorom pracującym w Twojej okolicy i zaprosimy ich do składania ofert. Instalatorzy są wybierani przez nas według określonych kryteriów, między innymi muszą spełniać następujące wymagania:
  • Oferują tylko marki godne zaufania
  • Firmy stabilne finansowo
  • Ocena od klientów co najmniej 4,5/5
  • Umiejętności poświadczone certyfikatami
  • Wyceny bez ukrytych kosztów
  • Uczciwe doradztwo do dyspozycji klienta
  • Potwierdzone przez nas referencje
 • Instalatorzy skontaktują się z Tobą

  Nic już nie musisz robić. Instalatorzy sami skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, by umówić się na oględziny domu. Pamiętaj, że to spotkanie do niczego nie zobowiązuje.

Skontaktuj się z polecanymi instalatorami paneli słonecznych

Osobiście ich zweryfikowaliśmy

Na jakiej podstawie wybieramy polecanych przez nas instalatorów?

Najważniejsza jest uczciwość i stabilość

 • Nic nie irytuje bardziej niż próba odzyskania pieniędzy od firmy, która już nie istnieje! Dlatego sprawdzamy stabilność finansową firmy. To jedno z naszych najważniejszych kryteriów. Zapoznajemy się z historią firmy, by upewnić się, że ich gwarancja na instalację naprawdę dużo znaczy.
 • Na rynku można znaleźć ponad 800 marek paneli fotowoltaicznych oraz więcej niż 300 marek falowników, ale naszym zdaniem dobry instalator powinien montować tylko sprawdzone marki, cieszące się zaufaniem branży. Całkiem sporą część z tych marek opisaliśmy szczegółowo w naszych recenzjach, więc wiemy, o czym mówimy. Unikamy instalatorów oferujących najtańsze, nieznane badziewie od producentów, którzy nie wspierają klienta w Europie!
 • Patrzymy na zadowolenie naszych klientów z poleconych im instalatorów. Żeby dana firma została przez nas zalecana, wystawiane przez klientów oceny nie mogą zejść poniżejy 4,5/5. Każdy odwiedzający może wystawić taką ocenę, ale my każdorazowo potwierdzamy ich prawdziwość, między innymi kontaktując się telefonicznie z autorami opinii. Nowi instalatorzy są proszeni o referencje.
 • Jeśli mimo to jakiś instalator okaże się być niegodny zaufania, to zostaje natychmiast wyrzucony. Nie ma przebacz. Nasz biznes opiera się na zaufaniu naszych klientów.

Pomogliśmy już tysiącom rodzin

W zamontowaniu właściwych paneli fotowoltaicznych dzięki naszym niezależnym informacjom, wyliczeniom i polecanym instalatorom

Rafał B.

Mazowieckie

EnergyPros

“W czerwcu 2018 zainstalowałem instalację 21kw na dachu swojej firmy. Montaż odbył się ekspresowo, jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu wykonawcy. Gdyby nie wasz serwis to nigdy bym na nich nie trafił, dzięki!”

Adam Ł.

Dolnośląskie

SolarForYou

“Zdecydowałem się na ofertę która przy identycznych komponentach stosowanych u konkurencji, była o ponad 5 tys zł niższa. Panele zainstalowano po trzech tygodniach od podpisania umowy, teraz w końcu mogę cieszyć się z darmowej energii w domu.”

Joanna K.

Śląskie

SolStar

“Mieszkam w typowym szeregowcu i bałam się, że nie uda mi się zainstalować instalacji fotowoltaicznej. Na szczęście polecony instalator rozwiał moje wątpliwości i od września moge cieszyć się z darmowej, ekologicznej energii w moim domu :-)”

Panele fotowoltaiczne w 2020 roku: Wszystko, co powinieneś wiedzieć

Panele słoneczne są w tym roku dobrą inwestycją

2020 to bardzo korzystny rok dla paneli słonecznych w Polsce. Ulga podatkowa, rozszerzenie statusu prosumenta na firmy oraz program “Mój Prąd” to dowody na to, że sytuacja prawna nigdy nie była lepsza. Spadają też ceny paneli oraz wzrasta popyt na samochody elektryczne. Na rynku coraz liczniej widać dachówkę fotowoltaiczną oraz akumulatory. Panele fotowoltaiczne w 2020 roku to

 • Średni zwrot finansowy na poziomie 8%
 • Korzystny system rozliczania nadwyżek dla prosumentów
 • Spadek średnich cen paneli fotowoltaicznych w porównaniu z 2018
 • Okres zwrotu instalacji nawet w 7-9 lat bez dofinansowania i bez uwzględnienia rosnących cen prądu
Fotowoltaika w 5 krokach

Panele fotowoltaiczne wymagają przemyślanych i zaplanowanych działań. Cały proces od pomysłu do realizacji trwa od 3 do 6 miesięcy.

 • Zbieranie informacji

  Potrzebny czas: kilka godzin do kilku dni

  Najpierw zdobądź podstawowe informacje. Poznaj różne rodzaje paneli słonecznych (polikrystaliczne, monokrystaliczne, szkło-szkło) i falowników. Dowiedz się czegoś o cenach (średnio wynoszą 4,40 PLN/Wp) oraz o różnych producentach paneli i falowników.

 • Oszacowanie sytuacji

  Potrzebny czas: 10 minut

  Przeanalizuj swój dach i rachunki, a z naszym kalkulatorem będziesz w stanie oszacować opłacalność swojej inwestycji, liczbę paneli słonecznych oraz wpływ cienia i orientacji na ich wydajność.

 • Kontakt z instalatorami

  Potrzebny czas: 1 dzień

  Jeśli wiesz, że panele PV Ci się opłacają i jeśli masz dostępny budżet lub decydujesz się na pożyczkę bankową, to czas na porozmawianie z instalatorami. Wybór dobrego instalatora to bardzo ważna sprawa, możliwe że najważniejszy krok w zakupie paneli fotowoltaicznych. Dobry instalator dobrze doradzi, uczciwie wyceni i zapewni dobrą jakość instalacji. Podejmij kontakt z 4-6 instalatorami, a na miejscu spotkaj się z 3-4 z nich.

 • Wizyty na miejscu inwestycji i porównanie ofert

  Potrzebny czas: 1-2 tygodnie

  Wizyta instalatorów na miejscu inwestycji jest absolutnie niezbędna. Podczas niej instalator ma określić stan dachu, potrzebne prace elektryczne oraz ewentualne przeszkody. Dopiero potem może sporządzić realistyczną wycenę instalacji, zawierającą roboczogodziny, długość przewodów, ilość paneli itp. Dobry instalator prześle ofertę w kilka dni po wizycie. Przygotuj pytania dla odwiedzających Cię specjalistów i gdy oceniają Twój dach - Ty postaraj się ocenić ich samych.

 • Porównanie i ocena

  Potrzebny czas: 1-2 miesiące

  Po otrzymaniu kilku ofert zaczyna się prawdziwa praca. Porównaj oferty nie tylko patrząc na cenę, ale też na zaproponowany sprzęt, moc instalacji, poszczególne gwarancje, typ falownika oraz cenę PLN/Wp. To są bardzo ważne parametry. Najlepiej wypisz wszystko w excelu. Ponadto jeszcze raz porównaj instalatorów - poszukaj opinii na ich temat i sprawdź referencje. Możesz też zadzwonić do nich z dodatkowymi pytaniami.

 • Instalacja

  Potrzebny czas: 1-2 dni

  Po podpisaniu umowy instalator uzgodni z Tobą datę instalacji. Zwykle oczekiwanie nie trwa dłużej niż 6-8 tygodni. Sam montaż zwykle wymaga 1 dnia pracy dla 2 montujących i 1 elektryka. Bardzo możliwe, że tego samego dnia uda się załatwić odbiór z energetyki wraz z podłączeniem licznika dwukierunkowego. Od tej chwili możesz cieszyć się darmową energią przez jakieś 25 lat.