Darmowa wycena instalacji fotowoltaicznej

 • kWh
 • Twoje dane są bezpieczne
Solar Potential Calculator

Dziękujemy!

Formularz został przesłany. Wkrótce skontaktują się z Tobą najlepsi instalatorzy w okolicy i przedstawią Ci oferty instalacji.

1
Wypełnij prośbę o wycenę

Proszę opisać swoją sytuację i potrzeby. Skontaktujemy się z Państwem, gdy będziemy potrzebowali dodatkowych informacji. W razie potrzeby służymy pomocą w wypełnieniu formularza.

2
Znajdziemy najlepszych instalatorów

Przekażemy Państwa prośbę najlepszym instalatorom z okolicy i zaprosimy ich do składania ofert. Instalatorzy są wybierani przez nas na podstawie ponad 20 wskaźników, między innymi muszą spełniać następujące wymagania:

 • Oferują wyłącznie marki Tier 1
 • Stabilne finansowo
 • Co najmniej 5 lat na rynku
 • Własny zespół instalatorów
 • Ocena od klientów wyższa niż 4,5/5
 • Umiejętności poświadczone certyfikatami
 • Wyceny bez ukrytych kosztów
 • Uczciwe doradztwo do dyspozycji klienta
 • Potwierdzone przez nas referencje

3
Polecani instalatorzy skontaktują się z Państwem

Instalatorzy skontaktują się z Tobą w ciągu 48 godzin, by umówić się na oględziny domu. Pamiętaj, że to spotkanie do niczego nie zobowiązuje.

Fotowoltaika jest moją pasją od 2010 roku. Na rynku operuje mnóstwo nieuczciwych instalatorów, moim celem jest pomóc Ci w wyborze takiego, któremu możesz zaufać

Doradca fotowoltaiki Michał Jarosz
Doradcs ds. fotowoltaiki

Nie wszystkim instalatorom można ufać - nie podejmuj niepotrzebnego ryzyka! Instalacja fotowoltaiczna może być kosztowna - musisz mieć pewność, że instalator Cię nie oszuka.

trustpilot badge
Oferta fotowoltaiczna

Porównanie kilku ofert zawsze się opłaca. Gwarantujemy do 30% oszczędności na instalacji!

Na jakiej podstawie wybieramy polecanych przez nas instalatorów?

W Polsce działa około 700 przedsiębiorstw zajmujących się instalacją paneli fotowoltaicznych. Laikowi ciężko jest znaleźć właściwego usługodawcę. I tutaj na scenę wkraczamy my. Znajomość branży, nasze informacje o najlepszych producentach paneli oraz doświadczenie w kontaktach z instalatorami wykorzystujemy, by pomóc Państwu wybrać spośród najlepszych instalatorów paneli fotowoltaicznych. Pomożemy Ci znaleźć najwłaściwszego instalatora dla Twojej domowej elektrowni.

Na podstawie jakich kryteriów oceniamy poszczególnych wykonawców?

Osobista rozmowa
Wchodzimy w osobisty kontakt z każdym przedsiębiorstwem z którym współpracujemy. Na miejscu przyglądamy się metodom pracy oraz doświadczeniu danej firmy. Sprawdzamy, czy dysponują własnym zespołem fachowców, czy też posiłkują się podwykonawcami. Pytamy o ilość wykonanych zleceń oraz zadajemy wnikliwe techniczne pytania.

Wywiad osobisty to ważne kryterium, od którego w dużej mierze uzależniamy nasze zalecenie. Ilekroć mamy poważne wątpliwości, powstrzymujemy się od wpisania firmy na listę polecanych.

Tylko marki Tier 1
Na rynku można znaleźć ponad 800 marek paneli fotowoltaicznych oraz więcej niż 300 marek falowników, ale naszym zdaniem dobry instalator powinien montować tylko sprawdzone marki Tier 1. Chodzi o wyroby producentów, którzy są uznani przez międzynarodowe rankingi za godnych zaufania. Cała produkcja odbywa się wewnątrz danej firmy, dzięki czemu może być należycie kontrolowana, a to tylko jeden z wielu rygorystycznych wymogów. Na tej liście znajdują się LG, Panasonic, Sunpower, BenQ i inne znane, międzynarodowe firmy. Gdy instalatorzy współpracują tylko z producentami Tier 1, często oferują znacznie lepsze warunki gwarancji, zarówno na produkt, jak i na uzysk.
Uzyskane certyfikaty
Istnieje wiele certyfikatów, którymi powinni pochwalić się dobrzy instalatorzy. Przykładem mogą być dokumenty wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego.

Ważne są też certyfikaty uzyskiwane od producentów paneli i falowników. Gdy instalator jest oficjalnym partnerem danej marki, może oferować lepsze warunki gwarancji. Otrzymasz oferty tylko od tych firm, które mają wszystkie niezbędne certyfikaty.

Stabilność finansowa
Pamiętaj, że instalacja fotowoltaiczna będzie się zwracać mniej więcej od 7 do 12 lat, a służyć powinna znacznie dłużej. Przedsiębiorstwo, które jest stabilne finansowo, to dobry partner do takiej inwestycji, ponieważ w razie wystąpienia jakichś problemów to on będzie Państwa pierwszym kontaktem. Sprawdzamy, czy przedsiębiorstwo nie ma poważnych długów i czy będzie wypłacalne w momencie, gdy nastąpi nieprzewidziana awaria. Na podstawie sprawozdań finansowych decydujemy, czy dany instalator utrzyma się na rynku i będzie w stanie zagwarantować odpowiednie działanie paneli przez 25 lat (zwykle na taki czas wystawia się gwarancję działania lepszych paneli fotowoltaicznych).
Własny zespół fachowców
Wiele firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi sprzedaje panele, ale nie ma własnego zespołu pracowników, a do samego montażu wynajmuje podwykonawców. Takie firmy działają jak pośrednicy, a nie jak wykonawcy. Taka sytuacja komplikuje umowę gwarancyjną, w której można, drobnym druczkiem, zawrzeć zapisy niekorzystne dla klienta i utrudniające uzyskanie pomocy. Gdy coś się psuje, pośrednicy czasami próbują unikać odpowiedzialności i odsyłają do firmy zajmującej się montażem. To kłopotliwa sytuacja i niepotrzebny problem.

Instalatorzy, którzy posługują się podwykonawcami, nigdy nie są przez nas zalecani.

Inne kryteria wyboru
Zalecając instalatorów bierzemy pod uwagę ponad 20 kryteriów, z których najważniejsze omówiliśmy powyżej. Ale to nie wszystko. Żeby dana firma została przez nas zalecana, wystawiane przez klientów oceny muszą plasować się na poziomie co najmniej 4,3/5. Każdy odwiedzający może wystawić taką ocenę, ale my każdorazowo potwierdzamy ich prawdziwość, między innymi kontaktując się telefonicznie z autorami opinii.

Sprawdzamy też referencje, przy czym szczególną uwagę poświęcamy tym z okresu ostatnich 5 lat. Pytamy dawnych klientów firmy o zachowanie przedstawiciela handlowego. Udzielanie uczciwych pytań na odpowiedzi jest mile widziane, naciskanie klienta na jak najszybsze podpisanie umowy – nie. Nie zalecamy instalatorów, co do których potwierdziliśmy, że stosują nieetyczne metody sprzedaży.

Analizujemy również uczciwość ofert. Sprawdzamy, czy symulowany okres zwrotu jest realistyczny oraz czy podawana jest cena całkowita. Cena końcowa za usługę musi w sobie zawierać koszt paneli, falownika, konstrukcji nośnej, okablowania, inspekcji, prac elektrycznych oraz montażu. Nie zalecamy również instalatorów wymagających dużej zaliczki przy podpisywaniu umowy.

Wreszcie, sama wycena, złożenie oferty i oględziny na miejscu muszą być całkowicie bezpłatne. Niektórzy instalatorzy obciążają klientów kosztami złożenia oferty, ze względu na konieczność podróży i oględzin na miejscu. Jest to dla nas nieakceptowalne. Otrzymasz kilka bezpłatnych, profesjonalnych ofert, spośród których będziesz mógł wybrać tę najkorzystniejszą.

Często zadawane pytania

Polecani przez nas instalatorzy są uważnie dobierani ze względu na doświadczenie, profesjonalizm i uczciwość. Czego możesz się po nich spodziewać?</p><p> Wkrótce po wypełnieniu formularza otrzymasz kilka ofert do wyboru. Musisz je porównać i wybrać najkorzystniejszy wariant. Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Czym się kierować, oceniając różne oferty? Odpowiedzmy na kilka najważniejszych pytań.

Kiedy otrzymam ofertę?

W większości wypadków w ciągu 2-5 dni od wypełnienia formularza. Podczas wizyty osobistej, instalator wysłucha Państwa potrzeb, przeanalizuje bieżące zużycie prądu i inne czynniki, a dopiero potem przygotuje ofertę. Na przykład w trakcie oględzin sprawdzi, czy wymagana jest dodatkowa praca elektryczna, oszacuje potrzebną długość przewodów, oceni wielkość konstrukcji nośnej i tym podobne.

Od innych firm możesz otrzymać ofertę szybciej, bez oględzin na miejscu. Oferty przesłane bez oględzin należy uważać za szacunkowe - absolutnie nie zalecamy podpisywania umowy bez uprzedniej wizyty instalatora na miejscu.

Jak wygląda profesjonalna oferta?

Dobra oferta przede wszystkim jest obszerna. Zawiera listę części, potrzebną ich ilość oraz cenę jednostkową. Powinna zawierać cenę netto oraz brutto (z podatkiem VAT, który różni się w zależności od tego, czy instalacja jest na dachu, czy na ziemi) oraz ewentualne rabaty.

Większość instalatorów załącza również kartę produktu paneli słonecznych oraz falownika. Bardzo ważna jest też symulacja czasu zwrotu inwestycji oraz plan rozmieszczenia paneli na dachu, by nie było żadnych nieporozumień. Oczywiście oferta musi zawierać też warunki ogólne.

Niektórzy instalatorzy oferują ponadto gwarancję na zwrot z inwestycji.

Jak porównać oferty na instalacje fotowoltaiczne?

Najważniejsze są oczywiście pieniądze, przy czym nie należy patrzeć na samą cenę całkowitą, ale na cenę za Watt oraz na to, jaki zysk może przynieść dana instalacja.

By wyliczyć cenę za Watt, musisz podzielić cenę całkowitą przez moc maksymalną. Na przykład w pierwszej ofercie instalacja paneli o łącznej mocy 4000W opiewa na sumę 20 000 PLN. W drugiej zapłacisz więcej, 22 000 PLN, ale za instalację o mocy 4600W. Druga oferta jest droższa. Jednak cena za Watt z pierwszej oferty wynosi 5 PLN/Wp, a z drugiej – 4,78 PLN/Wp. Toteż każda złotówka wydana w ramach drugiego wariantu przyniesie większy zysk. Oczywiście instalacja nie powinna być zbyt duża, a dostosowana do zużycia prądu.

Należy też porównać cenę do jakości oferowanych paneli słonecznych. Na przykład, gdy otrzymasz dwie oferty na instalacje o podobnej mocy i z porównywalną ceną, ale jedna proponuje produkty Sunpower (marka premium z 25 letnią gwarancją), a druga kanadyjskiego Solar (również Tier 1, ale gwarancja na 10 lat), to nietrudno jest dokonać słusznego wyboru.

Jak długo ważna jest oferta?

To oczywiście zależy od instalatora. Zwykle oferty ważne są od 14 do 30 dni. Czas ten, dobrze jest wykorzystać na porównanie ofert oraz zdobycie większej ilości informacji na temat proponowanego osprzętu.

Niektórzy instalatorzy próbują skłonić klienta do szybkiego podpisania umowy, kuszą specjalną zniżką, ważną tylko 1 lub 2 dni od daty wyceny. Biorąc pod uwagę, że instalacja fotowoltaiczna to duża inwestycja, radzimy nie podejmować decyzji pod wpływem chwili i nie korzystać z takich wątpliwych okazji.

Kiedy wybrany instalator zamontuje mi panele?

To zależy od instalatora. Zazwyczaj montaż powinien odbyć się w przeciągu 2 do 8 tygodni, w zależności od harmonogramu pracy przedsiębiorstwa.

Podpisałem umowę. Co teraz?

Instalator umówi się z Państwem na dzień montażu. W tym dniu, zwykle wczesnym rankiem, 1-2 pracowników będzie montowało panele fotowoltaiczne na dachu. Zaczną od skręcenia lekkiej, aluminiowej konstrukcji nośnej, a potem będą wnosić panele. Pojawi się też elektryk, który zajmie się położeniem przewodów oraz instalacją falownika.

Instalacja zaczyna działać, gdy przedstawiciel zakładu energetyki podłączy instalację do sieci za pomocą licznika dwukierunkowego, co następuje po spisaniu z energetyką nowej umowy i przedstawieniu odpowiednich załączników. Procedura podłączenia mikroinstalacji nie jest skomplikowana, a za założenie licznika zakład energetyki nie pobiera opłat.

Prace montażowe w wypadku instalacji o standardowej wielkości (4-8 kWp) trwają mniej więcej 1-2 dni robocze.

Życzymy udanego wyboru!

solar panels on roof

Adam Ł.

Dolnośląskie

SolarForYou

“Zdecydowałem się na ofertę która przy identycznych komponentach stosowanych u konkurencji, była o ponad 5 tys zł niższa. Panele zainstalowano po trzech tygodniach od podpisania umowy, teraz w końcu mogę cieszyć się z darmowej energii w domu.”

solar panels on roof

Rafał B.

Mazowieckie

EnergyPro

“W czerwcu 2018 zainstalowałem instalację 11kw na dachu swojej firmy. Montaż odbył się ekspresowo, jestem bardzo zadowolony z profesjonalizmu wykonawcy. Gdyby nie wasz serwis to nigdy bym na nich nie trafił, dzięki!”

solar panels on roof

Joanna K.

Śląskie

SolStar

“Mieszkam w typowym szeregowcu i bałam się, że nie uda mi się zainstalować instalacji fotowoltaicznej. Na szczęście polecony instalator rozwiał moje wątpliwości i od września moge cieszyć się z darmowej, ekologicznej energii w moim domu :-)”