Menu

Panele fotowoltaiczne LG Solar - recenzja

Wysokiej jakości panele z prawdziwą gwarancją na 25 lat od stabilnego giganta elektroniki. Niestety w 2022 roku produkcja została zakończona. Ostatnie sztuki powinny być sprzedawane w dobrych cenach.

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk

Ostatnia edycja: 06/10/2022

Czas lektury: 4 min

LG to był jeden z najważniejszych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie, niestety w 2022 roku "firma LG podjęła niedawno trudną decyzję, o zamknięciu swojego biznesu fotowoltaicznego, aby skoncentrować się na innych przedsięwzięciach" - jak czytamy na ich stronie internetowej.. Czy warto skusić się na te ostatnie kilka sztuk dostępnych na rynku? Czy właściciele modułów LG Solar muszą obawiać się o gwarancję? Jakie marki można porównać jakością do LG Solar?

Oferty równie dobrej jakości co LG

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Czym było LG Solar

LG Solar produkowało panele fotowoltaiczne, które miały 25 lat gwarancji produktu i wykorzystywały zaawansowane technologie, m.in. ogniwa typu N oraz busbary z tyłu ogniwa. Skutkowało to ich wysoką wydajnością, ale też wysoką ceną. Panele fotowoltaiczne LG otrzymywały też wyróżnienia w prestiżowych testach PVEL i DNV GL.

Gwarantem paneli fotowoltaicznych jest LG Electronics, południowokoreański gigant związany z wieloma gałęziami biznesu, najłatwiej utożsamiany z szeroko rozumianą elektroniką użytkową. Panele fotowoltaiczne to inwestycja na lata, której zabezpieczeniem jest długie istnienie producenta i jego zdolność do wypełnienia gwarancji po wielu latach. Patrząc w ten sposób, ciężko o bardziej stabilne przedsiębiorstwo, niż LG.

Jeśli kupiłeś moduły LG, to podjąłeś rozsądną decyzję. Powinny one przetrwać 25 lat. Nawet jeśli by się zepsuły, LG Electronics honoruje na nie gwarancję mimo wstrzymania produkcji.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Czy stracę gwarancję?

Gwarancja na moduły LG wynosiła 25 lat. LG Electronics zapewnia, że istniejące gwarancje na sprzedane już panele pozostają w mocy. W naszej ocenie można im wierzyć. Świadczy o tym wielkość przedsiębiorstwa i wartość marki.

Wielkość przedsiębiorstwa: LG Electronics to gigant, a w dodatku część jeszcze większej LG Group. To, że cała grupa składa się z wielu filarów sprawia, że jako całość LG jest bardziej odporne na czynniki makroekonomiczne. Jeśli kryzys uderza w jedną część spółki, może ona przetrwać dzięki wsparciu całej grupy. To jeden z najważniejszych czynników, dla którego LG dostało niegdyś okrągłe 5 gwiazdek za rzetelność w naszym rankingu.

Obroty LG Electronics na tle branży fotowoltaicznej

LG Electronics to firma o wielkości porównywalnej z całą branżą PV.

Wartość marki - Marka LG jest obecnie warta 18,486 miliardów $ i o ile wiemy, to najbardziej wartościowa marka spośród wszystkich firm, które są / były w branży PV.

Wartość marki buduje się marketingiem, dobrym kontaktem z klientem oraz wysoką jakością produktów. Takie marki zwykle nie robią problemów z reklamacją, bo to by negatywnie wpłynęło na markę.

Czy kupić ostatnie lub używane sztuki?

Ostatnie panele słoneczne LG powinny być sprzedawane po lepszych cenach jako coś zalegającego w magazynie. Jeśli tak będzie, koniecznie je kup, są dobrej jakości.

Jeśli ktoś chce sprzedać Ci używane panele fotowoltaiczne LG, pamiętaj, że gwarancja dotyczy tylko pierwotnego miejsca montażu. Demontaż oznacza koniec gwarancji. Jeśli nie jest to problem, to patrz wyżej - LG to moduły dobrej jakości.

Gotowy na fotowoltaikę?

W 2019 średnia cena za instalację wynosiła 4,19PLN/Wp. To ponad 40% mniej niż trzy lata wcześniej. Inwestycja zwraca się już po 7 latach. Sytuacja nigdy nie była bardziej korzystna.

Oblicz oszczędności

Alternatywy wobec LG Solar

Aby znaleźć alternatywy wobec LG, spójrz na poniższy ranking. Moduły o wysokiej ocenie "niezawodności" i dużej "wiarygodności" to alternatywa wobec LG.

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Chcemy tu szczególnie wyróżnić:

  • Solarwatt - 30 lat gwarancji produktu i moduły odporne na uderzenia. Europejskie.
  • Meyer Burger - 25 lat gwarancji produktu. Duży europejski producent.
  • SunPower - 40 lat gwarancji dla modułów z mikroinwerterami i 25 lat dla pozostałych. Made in USA.

Wraz z odejściem LG Solar branża PV straciła lidera innowacji. Ale istnieją inne, godne zaufania marki, a właściciele paneli fotowoltaicznych LG mogą spać spokojnie, wiedząc, że ich gwarancje są wciąż ważne.

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 12 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow