Menu

Panele fotowoltaiczne Panasonic - recenzja

Najbardziej odporne na temperaturę panele fotowoltaiczne świata, 25 lat gwarancji na produkt i jedna z najsilniejszych marek świata - wszystko to jest w Europie NIEDOSTĘPNE, bo Panasonic zamknął swój fotowoltaiczny biznes na naszym kontynencie.

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk

Ostatnia edycja: 07/10/2022

Czas lektury: 3 min

Wielka szkoda, bo panele Panasonica są dostępne w innych miejscach świata i są wysokiej jakości. Na szczęście Panasonic mówi, że w dalszym ciągu będzie honorować swoje zobowiązania gwarancyjne na już sprzedane moduły. Czy można im wierzyć? Omówimy to w tym artykule.

Oferty równie dobrej jakości co LG

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Czym jest Panasonic?

Panasonic produkuje moduł z ogniwami typu HIT, które są połączeniem ogniw amorficznych i monokrystalicznych. Łączą one w sobie sprawność monokryształów i odporność na temperaturę krzemu amorficznego. Dzięki temu te moduły były w rzeczywistości bardziej wydajne niż produkty konkurencyjne. W połączeniu z 25 latami gwarancji produktu była to świetna propozycja z półki premium.

Historia Panasonica z ogniwami fotowoltaicznymi sięga 1975 roku i należącej do nich firmy Sanyo. To oni opracowali cienkowarstwowe ogniwa fotowoltaiczne, znane najszerzej z kalkulatorów z wbudowanym ogniwem. W 2014 roku udało im się opracować najbardziej efektywne ogniwo na świecie o sprawności 25,6%.

Ogólnie najwyższa półka. Niestety, jak już wspomnieliśmy, te produkty nie będą sprzedawane w Europie.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Czy stracę gwarancję?

Gwarancja na moduły Panasonic wynosiła 25 lat. Wedle zapewnie Panasonica, zobowiązania gwarancyjne na sprzedane moduły są i pozostaną w mocy. Można wierzyć tym zapewnieniom, świadczy o tym wielkość i wartość przedsiębiorstwa.

Wielkość przedsiębiorstwa: Panasonic zatrudnia ponad 270 tysięcy ludzi i w 2019 ich aktywa wynoszą ponad 50 miliardów dolarów.

Wspólne projekty z dużymi firmami: To Panasonic wykonuje panele fotowoltaiczne dla Tesli. To Panasonic dostarcza panele dla Toyoty i ich nowego Priusa. Tego rodzaju współpraca dobrze świadczy o rzetelności Panasonic i pokazuje, że choć farmy fotowoltaiczne nie są celem Panasonic, to firma ma inne stabilne źródła dochodów.

Wartość marki: Marka Panasonic jest warta obecnie 6,293 miliardów dolarów według Interbrand.com, co stawia ją na 76 miejscu na świecie. Według Reputation Institute jest to 31 marka w Europie. Przedsiębiorstwa, których marki są warte miliardy, raczej nie będą próbować wymigać się od odpowiedzialności gwarancyjnej.

Króko mówiąc, właściciele modułów Panasonic nie muszą się martwić wyjściem Panasonica z rynku solarnego w Europie.

Gotowy na fotowoltaikę?

W 2019 średnia cena za instalację wynosiła 4,19PLN/Wp. To ponad 40% mniej niż trzy lata wcześniej. Inwestycja zwraca się już po 7 latach. Sytuacja nigdy nie była bardziej korzystna.

Oblicz oszczędności

Alternatywy wobec Panasonic

Równie dobre panele fotowoltaiczne co Panasonic znajdziesz na poniższym rankingu. Patrz tu szczególnie na marki znane z wiarygodności i niezawodności.

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Chcemy tu szczególnie wyróżnić:

  • Meyer Burger - 25 lat gwarancji produktu. Duży europejski producent. Podobna technologia wytwarzania modułów co Panasonic.
  • REC - 20-25 lat gwarancji produktu. Duży europejski producent. Rec Alpha są wytwarzane w podobnej technologii co Panasonic.

Dobry instalator to podstawa!

Nawet najlepsze moduły fotowoltaiczne nie pomogą, gdy zostaną źle zamontowane, więc wybór instalatora to kluczowa sprawa. Pamiętaj:

  • Zły montaż to nieważna gwarancja.
  • Zły montaż to najważniejsza przyczyna usterek paneli.
  • Instalator to Twój pierwszy kontakt w wypadku jakichkolwiek problemów.

Pomogliśmy Ci wybrać panel, pomożemy wybrać instalatora. Wejdź tutaj i wypełnij formularz, a my zajmiemy się resztą.

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 10 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 9 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 10 min

Czytaj dalej arrow