Menu

Ranking falowników 2024. Najlepsze inwertery do Twoich potrzeb

Jakie falowniki są najlepsze? Jakie oferują najlepszą ochronę przed cieniem? A które warto wybrać, jeśli nie chcesz przepłacać? Zapraszamy do naszego rankingu!

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk

Ostatnia edycja: 04/01/2024

Czas lektury: 16 min

Falownik inaczej określany jako inwerter to serce każdej instalacji fotowoltaicznej – odpowiada za przekształcanie prądu stałego „wytworzonego” przez fotowoltaikę na prąd zmienny, którego możemy używać na co dzień w budynku. Wybór inwertera do fotowoltaiki jest więc niezwykle istotną kwestią – właśnie dlatego przygotowaliśmy ranking falowników aktualny na 2024 rok.

Oferty od dobrych instalatorów z Twojej okolicy

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Dlaczego wybór właściwego inwertera jest ważny?

Wspomnieliśmy już jak istotną funkcję pełni inwerter – określany jest jako „serce” całej instalacji, ponieważ niejako „pompuje” prąd z fotowoltaiki do budynku. I trzeba tutaj od razu zaznaczyć – skuteczność tego procesu, określana jako sprawność inwertera, jest z reguły podobna dla wszystkich producentów. Jednakże nie oznacza to, że powinniśmy wybierać jakikolwiek falownik do fotowoltaiki, gdyż jak to się mówi „diabeł tkwi w szczegółach”.

Otóż największe znaczenie mają warunki gwarancyjne – to dzięki nim mamy większą pewność, że inwerter rzeczywiście będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata – a jeśli nie, producent bardzo szybko zajmie się sprawą. Trzeba wiedzieć, że gwarancja to nie tylko długość czasu ochrony, lecz również, co rzeczywiście podlega gwarancji. Teraz nie musisz się jednak zagłębiać w skomplikowane warunki gwarancyjne – ranking inwerterów oraz recenzje producentów falowników przygotowane przez nas portal pomogą Ci w tej kwestii!

Bardzo istotne są również możliwości monitorowania działania fotowoltaiki – a właśnie w taki monitoring wyposażone są falowniki. Jednakże jakość i ilość danych, jak również ich przedstawiania – także podlega naszej ocenie!

Ranking falowników 2024

Chcesz wiedzieć, które inwertery są godne uwagi? Sprawdź nasz ranking inwerterów 2024, by dowiedzieć się, które falowniki są najlepsze! Jeśli chcesz zaoszczędzić czas i otrzymać kilka ofert do porównania, wypełnij natomiast darmowy formularz z prośbą o wyceny.

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Za każdą pozycją w rankingu stoi szczegółowa recenzja, którą możesz otworzyć klikając w link. Jak widzisz, na każdy wynik składają się cztery oceny cząstkowe:

 • Niezawodność” ocenia szacowaną długość życia inwertera. Głównymi czynnikami tej oceny jest jakość i długość gwarancji, doświadczenie producenta oraz nagrody od zewnętrznych instytutów.
 • Wydajność” to sprawność przekształcania prądu stałego na prąd przemienny. Wyliczamy wydajność w oparciu o sprawność europejską oraz możliwość optymalizacji na poziomie modułu.
 • Wiarygodność” dotyczy producenta. Wiarygodny producent ma doświadczenie w tym co robi, jest stabilny finansowo i oferuje dobrą obsługę klienta w Polsce.
 • Opłacalność” to kategoria, w której staramy się odpowiedzieć na fundamentalne pytanie “czy dany falownik jest warty swojej ceny?”

Dobry falownik powinien mieć rozsądne wyniki w każdej z nich, to znaczy być niezawodny, wydajny, opłacalny i wyprodukowany przez wiarygodną markę. Inwerter nie musi być doskonały, lecz po prostu nie może mieć żadnych rażących braków. Dlatego zachowaj ostrożność wobec marek, których nasz ranking falowników nie uwzględnia.

Jednak te podstawowe kategorie to nie wszystko. Wybierając falownik, powinniśmy zwrócić uwagę, czy spełnia on nasze potrzeby, a te mogą być różne! Czy dla Ciebie priorytetem jest:

 • Jakość ponad wszystko?
 • Najlepszy stosunek ceny do jakości?
 • Ochrona przed cieniem?
 • Aplikacja i monitoring?
 • Magazynowanie energii?
 • A może wygląd?

Określenie priorytetu bardzo ułatwia wybór. Przygotowaliśmy zatem dodatkowy ranking, mniej ogólny i nakierowany na konkretne potrzeby.

Priorytety 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
Jakość ponad
wszystko
Huawei Fronius SMA
Najlepszy stosunek
ceny do jakości
Sofar SolaX GoodWe
Ochrona przed
cieniem
Enphase Tigo Huawei &
Solaredge
Aplikacja
i monitoring
Solaredge Enphase Huawei
Magazynowanie
energii
Huawei SolaX GoodWe
Wygląd Fronius SMA Wszystkie fa-
lowniki z Chin

Zobaczmy teraz omówienie poszczególnych pozycji z tego rankingu!

Jakie są rodzaje inwerterów?

Już na etapie decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej w budynku, należy ustalić, jaki ma być jej „rodzaj” – co pozwoli na wybór właściwego inwertera. Wyróżniamy bowiem poniższy podział instalacji PV:

 • Instalacje on-grid – wybierając inwerter on-grid, nie mamy w systemie magazynu energii, zatem wszystkie nadwyżki prądu, które nie są wykorzystywane na miejscu, trafiają do sieci. Ten typ inwerterów nie pozwala na ładowanie akumulatorów.
 • Instalacje off-grid – inaczej określane jako wyspowe, wykorzystują inwertery off-gridowe. Oznacza to, że instalacja nie jest połączona z siecią, a nadwyżki energii gromadzone są w akumulatorach.
 • Instalacje hybrydowe – inwertery hybrydowe pozwalają na zarówno oddawanie energii do sieci, jak i kumulowanie ich w magazynach energii. Zyskały w ostatnim czasie bardzo dużą popularność.

Wyróżniamy także podział ze względu na rodzaj zasilania, czyli inwertery trójfazowe (raczej do większych instalacji fotowoltaicznych) i inwertery jednofazowe (raczej do mniejszych instalacji fotowoltaicznych).

Ranking falowników w klasie premium

Falowniki premium cechuje niezawodność oraz obsługa klienta w Polsce. Inwertery z klasy premium nie mają prawa się zepsuć, a gdyby się zepsuły, jej przedstawiciele powinni jak najszybciej przyjechać, naprawić usterkę, posprzątać za sobą i przeprosić za całe zamieszanie.

Ponadto obsługa falownika premium powinno być dla użytkownika przyjemnością. Wszystko, od wyglądu po elektroniczną aplikację, powinno być ładne i przemyślane. Na koniec sprawa oczywista, inwertery premium muszą być wydajne, nie tylko w warunkach korzystnych, ale też uciążliwych.

1. Najlepszy falownik premium - Huawei Sun2000

Huawei to obecnie najlepsze falowniki fotowoltaiczne. Bez dwóch zdań. Nawet w najtańszej opcji otrzymujesz 10-letnią gwarancję, która obejmuje koszt transportu i instalacji. Jeśli wyłożysz nieco więcej środków, możesz cieszyć się tą ochroną przez 20 lat!

Zdjęcie falownika Huawei Sun2000

Huawei Sun2000

 • Gwarancja na świetnych warunkach
 • Optymalizatory i magazyn energii
 • Konkurencyjne ceny w klasie premium

A to dopiero początek. Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu? Żaden problem. Z Huawei możesz dokupić optymalizatory na poszczególne moduły, które odłączą je od instalacji w razie pożaru. Chciałbyś w przyszłości dokupić magazyn energii? Żaden problem! Huawei sam produkuje swoje magazyny energii z funkcją zasilania awaryjnego.

A najlepsze, że cena za to wszystko wcale nie jest powalająco wysoka. Biorąc dwie podobne oferty od marek premium, Huawei będzie zawsze tańszą opcją!

2. Falownik Fronius GEN24

Falowniki Fronius to najchętniej wybierane inwertery premium na wymagającym rynku australijskim, co samo w sobie jest świadectwem ich wysokiej jakości. W Polsce również cieszą się uznaniem branży. I słusznie. Przedłużona gwarancja Fronius Plus trwa 20 lat i obejmuje całkowite koszty wymiany serwisowej.

Zdjęcie inwertera Fronius GEN24

Fronius GEN24

 • Gwarancja Fronius Plus
 • Zasilanie awaryjne bez magazynu
 • Chłodzenie aktywne

Falowniki z najnowszej serii GEN24 mają też bardzo ciekawą funkcję awaryjnego gniazdka zasilającego. Zazwyczaj, żeby mieć zasilanie awaryjne, potrzebujesz drogiego magazynu energii ze specjalnymi przetwornicami. Fronius GEN24 zapewnia zasilanie awaryjne przez gniazdko z tyłu inwertera. Wprawdzie działa tylko, gdy świeci słońce, ale lepsze to niż nic i kosztuje ułamek tego, co akumulatory!

Fronius jako jeden z ostatnich inwerterów stosuje aktywne chłodzenie nawet w małych inwerterach. Dzięki lepszemu chłodzeniu mogą one obsługiwać moduły o wyższej mocy, co ma duże znaczenie, bo producenci paneli fotowoltaicznych ostatnimi czasy uparli się na produkcję ogromnych modułów.

3. SMA Sunny Boy i Tripower

SMA zamyka nasz ranking falowników fotowoltaicznych w pułapie premium. Inwertery SMA można by nazwać dziadkiem w świecie fotowoltaiki, gdyby nie fakt, że to wciąż pod wieloma względami lider branży.

Zdjęcie SMA Tripower

SMA

 • Gwarancja SMA Comfort
 • Lider branży od dziesięcioleci
 • Podzespoły produkowane w Polsce!

W ramach dodatkowo płatnej gwarancji SMA Comfort możesz liczyć na 20 lat absolutnego spokoju. Gdyby inwerter przestał działać, instalator SMA przyjedzie i wszystko naprawi lub przywiezie zapasową sztukę. Nie poniesiesz żadnych kosztów.

Inwertery SMA mają też jeden z najlepszych na świecie algorytmów MPPT, który pozwala zachować w miarę wysoką wydajność mimo cienia. Na koniec dodajmy, że SMA Comfort to najbardziej polskie inwertery, ponieważ wiele ich podzespołów jest produkowanych w fabryce pod Krakowem. Kupując SMA, wspierasz więc polski przemysł!

Poza podium: Solaredge!

System Solaredge ma wszystko. Pełną optymalizację modułów, zwiększającą bezpieczeństwo funkcję rapid shutdown, świetną aplikację i doskonały marketing. Do doskonałości brakuje im tylko jednego - ich gwarancja nie pokrywa kosztów serwisu. Zatem gdy zepsuje się jeden z optymalizatorów (o czym czasem się słyszy), to serwisant owszem przyjeżdża z nowym optymalizatorem, ale za wejście na dach, zdemontowanie modułów i dokonanie podmiany płacisz już Ty.

Solaredge to świetna opcja, ale po zbadaniu szczegółów wyraźnie widać, że konkurencja daje więcej.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Budżet czy jakość?

Nasza rada - panele fotowoltaiczne możesz kupić budżetowe, ale inwerter to bardziej skomplikowane i krytyczne urządzenie, stąd rozważ, czy nie wydać na to więcej pieniędzy. Dla rozeznania, zbadaj też obecne ceny fotowoltaiki.

Ranking falowników w klasie budżet

“Jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać?” - mówiła pewna reklama. Wielu zgadza się z tą filozofią. Jaki inwerter wybrać, jeśli masz ograniczony budżet? Spójrz na nasz ranking falowników budżetowych!

1. Najlepszy falownik w klasie budżet - Sofar

Sofar Solar to popularna w Polsce marka falowników budżetowych. Mają ładny wygląd, niezbędne funkcje, serwis w Polsce i bardzo niskie ceny. Czegóż chcieć więcej od budżetowego inwertera?

Zdjęcie inwertera Sofar

Sofar

 • Tani
 • Serwis w Polsce
 • Polecany przez firmy fotowoltaiczne

Rynek inwerterów ze średniej półki jest spory, bo w Polsce aktywne są takie marki jak Afore, Sofar, Fox, SolaX, Goodwe i Sungrow, zatem firmy fotowoltaiczne mogą przebierać wśród różnych tanich inwerterów. Jednak z przeprowadzonych rozmów wynika, że na tanie instalacje fachowcy najczęściej wybierają falowniki Sofar. Pośrednio popularność świadczy tu o jakości tych urządzeń i sprawności serwisu.

2. Falownik SolaX

Inwertery SolaX to nie tylko niska cena, ale też świetna gwarancja. Trwa ona 10 lat, lecz przez pierwsze 5 lat użytkowania pokrywa nie tylko koszt urządzenia, ale też koszt transportu oraz wymiany serwisowej. Dodajmy, że w początkowych latach działania zwykle ujawniają się wady produkcyjne, więc tak dobra gwarancja na pierwsze 5 lat oznacza dużą pewność, że falowniki SolaX tych wad są pozbawione.

Zdjęcie inwertera SolaX

SolaX

 • Super gwarancja
 • Magazyny energii
 • Trójfazowe zasilanie awaryjne

3. Inwerter GoodWe

GoodWe to marka znana na całym świecie. Ma dobre wyniki w Australii i USA, a to bardzo wymagające rynki. Ponadto GoodWe sprzedaje też magazyny energii pod swoją marką oraz inwertery hybrydowe z trójfazowym zasilaniem awaryjnym. Wszystko to w bardzo korzystnej cenie.

Zdjęcie falownika GoodWe

GoodWe

 • Marka uznana na świecie
 • Magazyny energii
 • Trójfazowe zasilanie awaryjne

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Ranking mikroinwerterów

Gdy na instalację fotowoltaiczną pada cień, z natury otrzymuje ona mniej promieni słonecznych i generuje mniej prądu. Jeśli jakaś firma oferuje Ci inwerter, który “nie traci wydajności w cieniu”, to jesteś wprowadzany w błąd. Cień to zawsze utrata mocy. To podstawowy, ale nie jedyny problem!

Oprócz tego cień zwiększa temperaturę ogniw fotowoltaicznych, czym może doprowadzić do ich uszkodzenia. Co więcej, jeden zacieniony moduł nieco obniża wydajność całego szeregu. Jednak te dodatkowe problemy można wyeliminować. Które marki falowników robią to najlepiej i warto je polecić?

 1. Enphase iQ
 2. Tigo
 3. Solaredge i Huawei ex auquo

1 miejsce - Enphase: nic nie jest bardziej odporne na cień niż mikroinwertery i nikt nie ma większego doświadczenia z mikroinwerterami niż Enphase! W systemie Enphase poszczególne moduły tak naprawdę nie są połączone w żaden szereg i działają zupełnie oddzielnie. Jeden może być na słońcu, drugi w cieniu i nic to nie szkodzi.

2 miejsce - Tigo: To optymalizatory mocy, ale takie, które można stosować z niemal wszystkimi inwerterami. W dodatku nie musisz optymalizować całego systemu, tylko zacienione moduły. Przekłada się to na niższe koszty optymalizacji oraz fakt, że możesz zoptymalizować już istniejący system!

3 miejsce - Solaredge i Huawei ex aequo: Opisaliśmy już zalety obydwu systemów, więc nie będziemy się powtarzać. To świetne opcja z wielu względów, odporność na cień jest tutaj zaledwie jedną z szeregu zalet.

Falowniki z najlepszą aplikacją i monitoringiem

Kiedyś, żeby odczytać dzienny uzysk i obecną moc, właściciel instalacji musiał wchodzić do garażu i odczytywać te dane bezpośrednio z inwertera, podobnie jak dzisiaj odczytujesz je z licznika. Dzisiaj wystarczy, że uruchomisz aplikację w swoim smartphonie, a otrzymasz te same dane, ale lepiej przedstawione i z większą ilością szczegółów.

Które inwertery mają najlepsze aplikacje do monitoringu działania instalacji?

 1. Solaredge
 2. Enphase
 3. Huawei (z pełną optymalizacją)

1 miejsce - Solaredge: Do działania wymaga optymalizatorów na każdym module, co zwiększa wydajność i umożliwia monitoring każdego modułu z osobna. To spora różnica. Zamiast widzieć, że Twoja instalacja wyprodukowała dziś 5 kWh, widzisz, ile wyprodukował każdy moduł z osobna. A dzięki danym historycznym możesz łatwo znaleźć moduły, które działają gorzej i odpowiednio zareagować.

2 miejsce - Enphase: Enphase właściwie ma te same funkcje, co Solaredge, a i wygląd aplikacji cieszy oko. W naszej subiektywnej ocenie Solaredge jest nieco ładniejszy, stąd pierwsze miejsce.

3 miejsce - Huawei: W wariancie z pełną optymalizacją również Huawei umożliwia monitorowanie każdego modułu z osobna, jak i całej instalacji. Jednak interfejs nie jest tak dopracowany, a kolory mdłe, stąd trzecia pozycja w rankingu falowników.

Jak wygląda monitoring instalacji w aplikacji? Przykład przedstawiono na poniższej grafice:

Grafika przedstawiająca monitoring inwerterów fotowoltaicznych. Interfejs użytkownika z aplikacji.

Poza wyglądem, od strony funkcjonalnej, różnice między tymi systemami są niewielkie.

Które falowniki zapewniają największe bezpieczeństwo?

Istnieją dwa problemy związane z bezpieczeństwem instalacji fotowoltaicznej. Po pierwsze, źle zarobione wtyczki lub uszkodzone przewody mogą iskrzyć i spowodować zapłon. Po drugie, instalacja PV może utrudniać akcję gaśniczą, nawet jeśli przyczyną pożaru było coś innego.

Najlepszym rozwiązaniem są mikroinwertery i optymalizatory. Które z dużych marek oferują największe bezpieczeństwo? Przedstawiamy krótki ranking najlepszych falowników fotowoltaicznych pod kątem bezpieczeństwa.

 1. Enphase
 2. Solaredge
 3. Huawei (z pełną optymalizacją)

1 miejsce - Enphase: Całkowicie usuwa problem iskrzenia, bo narażony na iskrzenie prąd stały dociera wyłącznie od modułu do mikroinwertera, a dalej ciągnie dużo bardziej bezpieczny prąd przemienny. W przypadku zaniku prądu w sieci, mikroinwertery Enphase “zamykają” drogę dla prądu, więc żadne przewody nie będą pod napięciem i nie będą zagrożeniem dla strażaków.

Pierwsze miejsce należy się za to, iż mikroinwertery przedłużają żywotność modułów. Z tego względu SunPower daje na moduły z podpiętymi mikroinwerterami Enphase szalone 40 lat gwarancji produktu. Jeśli chcesz czuć się bezpieczny, nie ma lepszego wyboru!

2 miejsce - Solaredge: Solaredge obniża napięcie prądu płynącego w instalacji do tak niskich wartości, że iskrzenie jest niemal niemożliwe. W przypadku pożaru i rozłączenia domu od sieci przez straż pożarną, napięcie w instalacji PV spada do 1 V, przez co gaszenie nie stanowi dla nikogo zagrożenia.

3 miejsce - Huawei: Inwertery Huawei mają jakościowy mechanizm AFCI, który wykrywa powstanie łuku elektrycznego i od razu przerywa obwód, zażegnując niebezpieczeństwo. Dodatkowe bezpieczeństwo oferują opcjonalne optymalizatory, które obniżają napięcie w przypadku pożaru do 0V.

Sprawdź, ile kosztuje instalacja PV w Twojej okolicy

Mój kod pocztowy:

location

za prąd płacę:

zł/mies.

Ranking inwerterów do instalacji z magazynem energii

Wybór inwertera często determinuje wybór magazynu energii. Przedstawiamy krótki ranking falowników fotowoltaicznych do instalacji z magazynem energii!

 1. Huawei
 2. SolaX
 3. GoodWe

1 miejsce - Huawei: Huawei oprócz falowników produkuje też magazyny energii z funkcją zasilania awaryjnego dla wybranego obwodu. Akumulatory wykonane są w bezpiecznej technologii LFP, a gwarancja jest nieco lepsza niż u konkurencji.

Co najlepsze, wszystkie inwertery sieciowe Huawei są z nimi kompatybilne. To znaczy, że możesz najpierw kupić zwykły inwerter sieciowy, a potem po prostu dokupić magazyn energii i wszystko będzie działać!

2 miejsce - SolaX: oprócz wymienionych już zalet, SolaX oferuje też magazyn energii sprzedawany pod własną marką oraz możliwość trójfazowego zasilania awaryjnego. Za te pieniądze ciężko o coś lepszego i stąd tak wysoka pozycja w naszym rankingu inwerterów.

3 miejsce - GoodWe: GoodWe ma w swojej ofercie inwertery hybrydowe oraz magazyny energii własnej marki. Dają one możliwość trójfazowego zasilania awaryjnego. Akumulatory wykonane są w bezpiecznej technologii LFP.

Oferty od dobrych instalatorów z Twojej okolicy

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Które inwertery mają najlepszy design?

Oprócz względów praktycznych liczy się też estetyka. Która marka falowników ma najładniejszy wygląd?

1. Falownik Fronius GEN24

Fronius ma w sobie to coś. Zwraca na siebie uwagę nie tylko szumem generowanym przez wentylator, lecz także wyglądem. Pozostałe elementy ekosystemu, jak licznik czy magazyn energii, stylistyką nawiązują do wyglądu inwertera. Zresztą zobacz sam.

Inwerter Fronius wraz z licznikiem energii oraz magazynem energii - zdjęcie

Marketingowe zdjęcie marki Fronius

2.SMA Tripower

SMA nie obawia się kolorów i zamiast nudnej bieli przyodziane są w głęboki niebieski lub krwisty czerwony. Nie obawiają się wyróżniać i za to je cenimy. Czy Ty też lubisz kolory? Zobacz, jak wygląda inwerter SMA w środowisku naturalnym, obok magazynu energii i pompy ciepła.

Zdjęcie marketingowe inwerterów SMA.

Marketingowe zdjęcie marki SMA

3. Właściwie wszystkie falowniki z Chin

Inwertery z Chin wyglądają, jakby były zaprojektowane przez tego samego grafika, bo każdy ma podobny, zaokrąglony kształt i elegancką barwę w odcieniu szarości.

Zdjęcie porównujące wygląd różnych chińskich inwerterów.

Inwertery fotowoltaiczne z Chin

Podsumowanie - jak wybrać inwerter do instalacji fotowoltaicznej?

Po pierwsze, poproś nas o kilka ofert od instalatorów z Twojej okolicy. Jeśli chcesz wskazać ich sam, koniecznie zajrzyj na nasz ranking firm fotowoltaicznych. W ciągu kilku dni powinieneś otrzymać oferty, zapewne z różnymi inwerterami. Jak wybrać spośród kilku opcji? Pomoże Ci w tym nasz ranking falowników!

Dobry falownik nie musi być we wszystkim doskonały, ale powinien mieć rozsądne wyniki w każdej z tych czterech podstawowych kategorii, to znaczy być niezawodny, wydajny, opłacalny i wyprodukowany przez wiarygodną markę.

I w końcu - wybierz falownik, który będzie spełniał Twoje potrzeby. Ty sam musisz określić, co jest dla Ciebie najważniejsze. Mamy nadzieję, że nasz ranking inwerterów pomoże Ci dokonać wyboru, z którego będziesz zadowolony!

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 7 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 16 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 16 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 14 min

Czytaj dalej arrow