Menu

Zeversolar (falownik) - opinie, recenzja, cena, niezawodność

Przeciętnej jakości falowniki produkowane pod okiem SMA w Chinach. Marka nie istnieje jednak od grudnia 2019 roku, więc ostatnie sztuki powinny być sprzedawane w dobrych cenach.

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk

Ostatnia edycja: 06/10/2022

Czas lektury: 2 min

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem falownika Zeversolar, musisz wiedzieć, że:

W grudniu 2019 marka ta przestała istnieć, chińskie fabryki zostały sprzedane chińskiemu zarządowi, a europejskie biura zamknięte. Zobowiązania gwarancyjne przejęło SMA.

Zeversolar to marka pochodząca z Chin, a produkujące je fabryki miały jedną z największych przepustowości w Chinach.

Koniec marki był zapowiadany już od lutego 2019, a ostatecznie potwierdzony w liście od zarządu Zeversolar, którego fragmenty przytaczamy we własnym tłumaczeniu:

"Pragniemy poinformować, że od 18 grudnia 2019 Zeversolar GmbH zakończy działalność (...) W dalszym ciągu można zgłosić reklamację, kontaktując się z nami poprzez wypełnienie formularza online https://www.zeversolar.com/service/online-claim/"

W 2013 roku markę przejęło SMA. W 2019 roku jednak niemiecki producent inwerterów zdecydował się całkowicie wycofać z chińskiego rynku. Klienci, którzy kupili Zeversolar, nie są jednak zostawieni na lodzie, co ogłoszono w tym liście od SMA, którego fragmenty ponownie przytaczamy:

"[SMA Group zapewni] kontynuację obecnych i przyszłych zobowiązań gwarancyjnych oraz obsługę na takim samym poziomie po zakończeniu działalności biznesowej [Zeversolar] pod koniec grudnia 2019"

Rozumiemy to wszystko w taki sposób, że marka Zeversolar przestała istnieć, a chińskie fabryki produkujące falowniki Zeversolar działają teraz pod własną marką. Najprawdopodobniej więc te inwertery Zeversolar, które można znaleźć w sklepach, to ostatnie sztuki zalegające w magazynach, wyprodukowane w zeszłym roku. Czy powinieneś się na nie skusić?

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Oto krótka lista faktów:

  • 5 lat gwarancji przy zakupie, można odpłatnie przedłużyć
  • Dobra sprawność europejska ~ 97,5%
  • IP65
  • posiadają wymagane certyfikaty
  • nie mają wyróżnień PVEL

Póki co cena tych inwerterów nie spadła jakoś znacznie, ale można się spodziewać, że już wkrótce będą sprzedawane po znacznie niższych cenach. W takim wypadku warto rozważyć ich zakup - a wcześniej najlepiej upewnić się o warunkach gwarancji. Pamiętaj, że to Twój instalator jest Twoim pierwszym kontaktem.

Z drugiej strony, możesz po prostu wybrać dobry inwerter z marek, które jeszcze istnieją:

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 10 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 11 min

Czytaj dalej arrow