Menu

Inwerter Zeversolar - opinie / marka sprzedana przez SMA

Przeciętnej jakości falowniki produkowane pod okiem SMA w Chinach. Marka nie istnieje jednak od grudnia 2019 roku, więc ostatnie sztuki powinny być sprzedawane w dobrych cenach.

Opublikowane przez Dawid Kaczmarczyk

Ostatnia edycja: 06/08/2020

Czas lektury: 2 min

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem falownika Zeversolar, musisz wiedzieć, że:

W grudniu 2019 marka ta przestała istnieć, chińskie fabryki zostały sprzedane chińskiemu zarządowi, a europejskie biura zamknięte. Zobowiązania gwarancyjne przejęło SMA.

Zeversolar to marka pochodząca z Chin, a produkujące je fabryki miały jedną z największych przepustowości w Chinach.

Koniec marki był zapowiadany już od lutego 2019, a ostatecznie potwierdzony w liście od zarządu Zeversolar, którego fragmenty przytaczamy we własnym tłumaczeniu:

"Pragniemy poinformować, że od 18 grudnia 2019 Zeversolar GmbH zakończy działalność (...) W dalszym ciągu można zgłosić reklamację, kontaktując się z nami poprzez wypełnienie formularza online https://www.zeversolar.com/service/online-claim/"

W 2013 roku markę przejęło SMA. W 2019 roku jednak niemiecki producent inwerterów zdecydował się całkowicie wycofać z chińskiego rynku. Klienci, którzy kupili Zeversolar, nie są jednak zostawieni na lodzie, co ogłoszono w tym liście od SMA, którego fragmenty ponownie przytaczamy:

"[SMA Group zapewni] kontynuację obecnych i przyszłych zobowiązań gwarancyjnych oraz obsługę na takim samym poziomie po zakończeniu działalności biznesowej [Zeversolar] pod koniec grudnia 2019"

Rozumiemy to wszystko w taki sposób, że marka Zeversolar przestała istnieć, a chińskie fabryki produkujące falowniki Zeversolar działają teraz pod własną marką. Najprawdopodobniej więc te inwertery Zeversolar, które można znaleźć w sklepach, to ostatnie sztuki zalegające w magazynach, wyprodukowane w zeszłym roku. Czy powinieneś się na nie skusić?

Porównaj wyceny i oszczędź do 30%

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Oto krótka lista faktów:

  • 5 lat gwarancji przy zakupie, można odpłatnie przedłużyć
  • Dobra sprawność europejska ~ 97,5%
  • IP65
  • posiadają wymagane certyfikaty
  • nie mają wyróżnień PVEL

Póki co cena tych inwerterów nie spadła jakoś znacznie, ale można się spodziewać, że już wkrótce będą sprzedawane po znacznie niższych cenach. W takim wypadku warto rozważyć ich zakup - a wcześniej najlepiej upewnić się o warunkach gwarancji. Pamiętaj, że to Twój instalator jest Twoim pierwszym kontaktem.

Z drugiej strony, możesz po prostu wybrać dobry inwerter z marek, które jeszcze istnieją:

Producent Wynik Niezawodność Wydajność Wiarygodność Opłacalność

Jak interpretować to zestawienie?
Wszystkie z firm w powyższym zestawieniu są godne polecenia.

Powiązane artykuły, które mogą Ci się spodobać

Czas lektury 13 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 10 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 11 min

Czytaj dalej arrow

Czas lektury 14 min

Czytaj dalej arrow