Menu

Fotowoltaika Płock

Czy wiesz, że w okolicach Płocka, w gminach Wyszogród i Nowy Duninów natknąć się można na osobliwe gatunki drzew? Są to drzewa OZE, czyli metalowe konstrukcje przypominające pnie i gałęzie. Zamiast liści jednak, mają zamocowane ogniwa fotowoltaiczne, a wytwarzany przez nie prąd służy do ładowania urządzeń mobilnych.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,67 zł/kWh

Płock

Zamiłowanie płocczan do energii z paneli słonecznych dostrzec można również w stale rosnącej liczbie ogniw fotowoltaicznych na dachach prywatnych domów. Geograficzne położenie miasta pozwala na uzyskiwanie z promieniowania solarnego stosunkowo dużych ilości energii elektrycznej. Żeby sprawdzić, ile prądu można otrzymać z ogniw w Płocku, skorzystaj z kalkulatora PVGIS on-line dostępnego w zasobach Komisji Europejskiej. Okazuje się, że z 1 kWp mocy zainstalowanej otrzymasz 1015 kWh energii elektrycznej rocznie. Oczywiście jest to wartość szacunkowa, ponieważ rzeczywisty uzysk zależy od indywidualnych cech danej lokalizacji, m. in. stopnia nachylenia dachu, jego zacienienia czy ekspozycji paneli na słońce zależnej od kierunku, w którym skierowana jest połać zajęta przez panele.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest opłacalność inwestycji w twoim przypadku, odpowiedz na kilka prostych pytań:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Techniczne oraz klimatyczne uwarunkowania to jednak nie wszystkie czynniki, od których zależy ekonomiczna opłacalność inwestycji. Dużą rolę w przypadku czasu jej zwrotu odgrywa cena energii pobieranej z sieci elektroenergetycznej. Im jest wyższa, tym więcej zapłaciłbyś za prąd nie instalując paneli. Tym szybciej również zwróci się kwota, którą wydasz na montaż instalacji fotowoltaicznej.

Obecne ceny za prąd należą w Polsce do najwyższych w Europie. Za 1 kWh energii elektrycznej pobranej z sieci zapłacisz w Płocku od 0,65 do 0,67 zł. Z dużym prawdopodobieństwem ceny prądu wzrosną w najbliższej przyszłości. Polska jest zobowiązana w związku z założeniami UE do dużych opłat związanych z emisjami CO2. Wpływają one na cenę energii elektrycznej, która jest sztucznie utrzymywana przez rząd na niskim poziomie. To jednak musi ulec zmianie.

Kolejnym argumentem za inwestycją w fotowoltaikę jest możliwość uzyskania dofinansowania z programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” oraz skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej i preferencyjnych kredytów.

Instalatorzy fotowoltaiki w Płocku

Podjęcie decyzji o montażu ogniw słonecznych na dachu własnego domu jest krokiem najważniejszym. Następny, czyli wybór instalatora, jest jednak równie istotny. Starannie i rzetelnie wykonana instalacja to 90 procent sukcesu, a my pomożemy ci wybrać odpowiednią firmę. W naszej bazie znajdziesz wyłącznie te przedsiębiorstwa, które przeszły naszą restrykcyjną weryfikację.

Jeśli zdecydujesz się na usługę któregoś z rekomendowanych przez nas instalatorów, zachęcamy do pozostawienia opinii. Taka ocena może stanowić cenną wskazówkę dla kolejnych inwestorów.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
ANBAZ

location Łódź

Zajmujemy się instalacjami fotowoltaicznymi oraz elektrycznymi. Zapewniamy kompletną obsługę inwestycji.  

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Abc Energia

location Łódź

Oferujemy produkty renomowanych firm objęte gwarancją producenta. Dodatkowo sami udzielamy 5-letniej gwarancji na wykonany przez nas montaż, który trwa zaledwie kilka dni. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania i jak najmniejszą ingerencję w budynek podczas wykonywania prac.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Płocku?

Najczęściej stosowane ogniwa krzemowe wraz z montażem, falownikiem, oprzewodowaniem i pozostałymi elementami systemu kosztują w Płocku od 4,5 do 6 tys. zł za 1 kWp mocy. Przykładowy, przeciętny dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 150 m2 potrzebuje 5 kWp łącznej mocy zainstalowanej, żeby wyprodukować odpowiednią ilość energii elektrycznej. Koszt, jaki inwestor musi ponieść na instalację waha się więc od 22,5 do 30 tys. zł. Choć różnica wynosi prawie 8 tys. zł, nie zawsze warto wybrać najtańszą opcję. Dobrze jednak zebrać wyceny od firm zajmujących się fotowoltaiką. Możesz zrobić to tutaj:

Dość wysoką cenę instalacji można obniżyć ubiegając się o dofinansowanie rządowe w wysokości 5 tys. zł. Warto ponadto skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której można uzyskać zwrot podatku do kwoty 53 tys. zł. Jeśli więc zarabiasz rocznie np. 100 tys. zł, za swoją instalację fotowoltaiczną zamiast 22,5 – 30 tys. zł, zapłacisz po uwzględnieniu dofinansowania oraz ulgi od około 10 do 16 tys. zł.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności