Menu

"Mój Prąd" kontynuowany w 2021 roku

Program dotacji "Mój Prąd" był ogromnym bodźcem dla fotowoltaiki w Polsce. Do Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wpłynęło już pona 170 tysięcy wniosków, a że obecne tempo przyrostu wynosi ok. tysiąc wniosków na dzień, można się spodziewać, że do końca roku liczba wniosków osiągnie 200 tysięcy. Jeśli wszystkie zostaną rozpatrzone pozytywnie, to będzie to oznaczać, że cały dotychczas ustalony budżet programu został spożytkowany.

Na szczęście według zapowiedzi wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyska, program będzie kontynuowany

Instalacja prosumencka

Dzięki dotacji Mój Prąd w Polsce do końca roku powstanie 200 000 instalacji fotowoltaicznych.

Mój Prąd 2021 - będzie, ale czekamy na szczegóły

Sukces poprzedniego programu z pewnością dostarczył wielu wartościowych danych na temat krajowego rynku. Według wypowiedzi wiceministra, ministerstwo klimatu prowadzi w tym momencie wespół z NFOŚiGW prace analityczne, które pomogą ustalić, jak program będzie wyglądał w przyszłym roku. Jakich zmian możemy się spodziewać?

Póki co ustaleń brak, lecz rozważa się rozszerzenie programu o dofinansowanie ładowarki samochodu elektrycznego, pompy ciepła lub akumulatorów.

Już teraz Mój Prąd jest łączony z Czystym Powietrzem, a ktoś kto chce zainwestować w fotowoltaikę i pompę ciepła nie musi wypisywać dwóch wniosków, tylko jeden. Być może współpraca między tymi dwoma źródłami dotacji stanie się jeszcze bliższa.

pln/mies.

Jak zamierzasz sfinansować inwestycję?

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Powiązane posty

Opłata mocowa - czym jest i czy dotknie prosumentów?

27/11/2020

Opłata mocowa - czym jest i czy dotknie prosumentów?

Od początku powstania naszego serwisu zwracamy uwagę na fakt, że koszt energii elektrycznej będzie w Polsce wzrastał. Musi wzrastać. Omawiana tu opłata może stanowić odpowiedź na tę potrzebę.
Czytaj dalej arrow
Czyste Powietrze dla osób z niższym dochodem - do 37 tyś.

27/11/2020

Czyste Powietrze dla osób z niższym dochodem - do 37 tyś.

Uruchomiono drugą część programu Czyste Powietrze przeznaczoną dla osób o niższym dochodzie - beneficjenci mogą otrzymać do 37 tysięcy PLN.
Czytaj dalej arrow