Menu

Fotowoltaika Gorzów Wielkopolski

Coraz więcej gorzowskich dachów jest ozdabianych przez panele fotowoltaiczne. Czy zastanawiasz się nad własną instalacją? Pozwól, że rozwiejemy Twoje wątpliwości oraz pomożemy znaleźć odpowiedniego instalatora, dobrze ocenianego przez poprzednich klientów.

tools Firmy: 1

star Ocena 4/5

euro 0,64 zł/kWh

Gorzów Wielkopolski

Chociaż uważni Gorzowianie dostrzegają wokół siebie coraz więcej instalacji, zawsze znajdzie się ktoś twierdzący, że to się zupełnie nieopłaca. Czy taka jest prawda? Zbadajmy fakty.

Fakt nr. 1 - w Gorzowie jest wystarczająco dużo słońca.

Żeby to uzasadnić, najlepiej posłużyć się danymi satelitarnymi. Według danych udostępnionych przez narzędzie PVGis każdy metr kwadratowy w Gorzowie jest w ciągu roku oblewany energią słoneczną odpowiadającą 1260 kWh. Po uwzględnieniu strat na inwerterze, przewodach, oraz tych związanych z temperaturą i zachmurzeniem wychodzi, że 1kWp instalacji wyprodukuje w Gorzowie 979 kWh rocznie.

Dla porównania w Hamburgu w Niemczech ten sam 1kWp wyprodukuje w ciagu roku 927 kWh. Oznacza to, że Gorzów ma lepsze warunki na instalacje od jednego z głównych miast światowego przodownika w branży!

Fakt nr. 2 - prąd jest dość drogi i będzie drożeć

Prąd w Gorzowie kosztuje 0,55-0,64 PLN za kWh. Według danych Instytutu Energii Odnawialnej możemy spodziewać się ciągłego wzrostu cen energii.

Oczywiście gdy masz własną instalację fotowoltaiczną podwyżki cen prądu Cię nie dotyczą. Fotowoltaika współpracuje też świetnie z pompami ciepła.

Fakt nr. 3 - koszty instalacji są niskie (w granicach rozsądku), a można je dodatkowo obniżyć korzystając z dotacji

Ten kalkulator oszacuje koszt i opłacalność instalacji w Gorzowie

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Jednak żeby instalacja działała bez problemów przez następne lata, koniecznie należy skorzystać z usług dobrego instalatora.

Instalatorzy fotowoltaiki w Gorzowie Wielkopolskim

Dlaczego wybór instalatora jest tak istotny?

  • Niewłaściwy montaż to nieważna gwarancja
  • To też główna przyczyna usterek instalacji
  • Instalator to Twój pierwszy kontakt, gdy dzieje się coś złego
  • Niektóre marki dają dłuższą gwarancję, jeśli skorzystałeś z usług instalatora certyfikowanego przez danego producenta

Poniżej lista polecanych instalatorów montujących w Gorzowie i okolicach. Wejdź w profil danej firmy, by zobaczyć jej oceny wystawione przez poprzednich klientów. Jeśli dana firma nie uzyskała jeszcze ocen, nie martw się, przeprowadzamy weryfikację firm.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Ferrowings

location Zielona Góra

W FerroWings naszą główną działalnością jest przygotowanie i realizacja inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych “pod klucz”. Na naszą ofertę składają się starannie wyselekcjonowane  panele fotowoltaiczne, falowniki, osprzęt, komponenty mocowania.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Gorzowie Wielkopolskim?

Instalacja w Gorzowie kosztuje od 4 do 6 tysięcy za 1kWp. Różnica polega na sprzęcie - niektóre panele i inwertery są lepsze i droższe od innych. Generalnie dostajesz to, za co płacisz. Uprzedzamy jednak przed ofertami poniżej 4 tysięcy za kWp, bo fotowoltaika to zbyt poważna inwestycja, by ryzykować kupno najtańszego, zawodnego sprzętu.

Ile kWp potrzebujesz? Oto jak możesz to oszacować: jeśli masz dach skierowany na południe, policz 1kWp za każde 50 PLN wydawane miesięcznie na prąd.

Istnieją sposoby na obniżenie ostatecznego kosztu:

  • Dotacja Mój Prąd umożliwia uzyskanie 5000 PLN dofinansowania
  • Ulga termomodernizacyjna daje możliwość odpisania 18% kosztu inwestycji (max 53 tysiące PLN) od podatku przez 6 kolejnych lat

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności