Menu

Fotowoltaika Koszalin

Czy wiesz, że z centrum Koszalina do brzegu Bałtyku w prostej linii jest zaledwie 6 km? Albo że do 1690 roku, w którym olbrzymi sztorm zamulił Nurt Jamieński, miasto było portem morskim? A o tym, że Koszalin jest jednym z najbardziej zielonych miast w województwie zachodniopomorskim?

tools Firmy: 1

star Ocena null/5

euro 0,67 zł/kWh

Koszalin

Tereny zielone stanowią 38 procent całej powierzchni Koszalina, a są to nie tylko parki miejskie, ale również zieleńce, dwa rezerwaty przyrody: Bielica i Jezioro Lubiatowskie oraz 3 użytki ekologiczne: Bagno, Pastwisko i Łąka. Te ostatnie zajmują łącznie około 27 ha i mieści się na nich aż 59 pomników przyrody.

Koszalinianie są świadomi przyrodniczych wartości swojego miasta, a coraz liczniejsze inwestycje w fotowoltaikę na jego terenie, wspomagają zielone płuca niegdysiejszego portu morskiego. Poza względami ekologicznymi, za instalacją paneli słonecznych na dachach domów przemawiają również racje ekonomiczne.

Koszalin to dobre miejsce dla produkcji prądu z ogniw fotowoltaicznych, o czym możesz się przekonać korzystając z kalkulatora PVGIS dostępnego na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Okazuje się, że z 1 kWp mocy zainstalowanej, rocznie zyskasz w Koszalinie 988 kWh energii elektrycznej. Oczywiście są to dane przybliżone, a bardziej szczegółowy szacunek opłacalności inwestycji w panele otrzymasz odpowiadając na kilka prostych pytań:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Klimatyczne i techniczne uwarunkowania nie wyczerpują argumentów przemawiających za montażem paneli na dachu twojego domu w Koszalinie. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? Otóż, ceny energii. Dziś za 1 kWh prądu pobranego z sieci elektroenergetycznej płacisz od 0,65 do 0,67 zł. Niestety, ceny te niemal na pewno wzrosną w najbliższym czasie, co związane jest ze zobowiązaniami Polski wobec innych krajów członkowskich UE odnośnie emisji CO2.

Ostatnim wreszcie, choć wcale nie najmniej ważnym powodem inwestowania w fotowoltaikę w Koszalinie jest możliwość uzyskania dotacji z programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” oraz skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej i preferencyjnych kredytów.

Instalatorzy fotowoltaiki w Koszalinie

Podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę na terenie własnej posesji to oczywiście najważniejszy krok. Następny jest jednak równie istotny i warto, żeby był przemyślany. Chodzi mianowicie o wybór firmy, która przeprowadzi montaż paneli na twoim dachu. Na rynku dostępnych jest wiele ofert i na pewno masz wątpliwości, która z nich będzie najlepsza. Pozwól, że pomożemy ci wybrać odpowiedniego instalatora – polecane przez nas przedsiębiorstwa przechodzą restrykcyjną weryfikację.

Jeśli zdecydujesz się na usługę któregoś z rekomendowanych przez nas instalatorów, pozostaw, prosimy, swoją opinię na naszej stronie internetowej. Twoja rzetelna ocena może być w przyszłości cenną wskazówką dla kolejnych inwestujących w „elektrownię słoneczną” na własnym dachu.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SOLAR CONSULT

location Drawsko pomorskie

Jesteśmy doświadczoną firmą zatrudniającą monterów z certyfikatami montażu PV, elektryków z uprawnieniami, dekarzy i monterów. Firma jest mobilna - busy, sprzęt i narzędzia. 

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Koszalinie?

Cena 1 kWp mocy zainstalowanej w Koszalinie dla najbardziej popularnych paneli krzemowych wraz z montażem, oprzewodowaniem i niezbędnymi urządzeniami oraz akcesoriami wynosi od 4 do 6,5 tys. zł. Dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej 150 m2 potrzebuje najczęściej instalacji o mocy łącznej 5 kWp. Panele fotowoltaiczne będą więc kosztować właściciela od 20 do 32,5 tys. zł. Różnica jest dość znaczna, jednak nie zawsze warto wybrać opcję najtańszą. Na pewno jednak dobrym pomysłem jest zebranie wycen od instalatorów montujących ogniwa w Koszalinie. Możesz zrobić to tutaj:

Ostateczną cenę całego systemu można obniżyć ubiegając się o dofinansowanie rządowe w wysokości 5 tys. zł. Dodatkowo warto skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, w ramach której uzyskasz zwrot podatku do maksymalnej kwoty 53 tys. zł. Dla przykładu, jeśli zarabiasz rocznie 100 tys. zł, po uwzględnieniu dofinansowania i ulgi, panele słoneczne kosztować cię będą nie od 20 do 32,5 tys. zł, lecz od około 7,8 do 18,2 tys. zł.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności