Menu

Fotowoltaika Olsztyn

Olsztynianie już od najmłodszych lat angażują się w działania proekologiczne. Na eko-ścieżce łączącej przedszkola nr 2 na brzegu Jeziora Długiego i nr 4 tuż za Parkiem Podzamcze, maluchy zapoznają się z florą i fauną charakterystyczną dla ich najbliższego sąsiedztwa.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,67 zł/kWh

Olsztyn

Również nieco starsi mieszkańcy Olsztyna nie pozostają obojętni na problemy środowiska naturalnego i coraz chętniej inwestują w instalacje fotowoltaiczne na własnych dachach. Jeśli mieszkasz w Olsztynie i wciąż jeszcze sceptycznie podchodzisz do możliwości pozyskiwania energii ze słońca na własne potrzeby, przedstawimy ci racjonalne powody przemawiające za wytwarzaniem prądu z twoich ogniw fotowoltaicznych.

Najczęściej podnoszonym argumentem, który wstrzymuje wiele osób przed podjęciem dalszych kroków w kierunku inwestycji w fotowoltaikę, jest obawa o brak możliwości uzyskania z instalacji zakładanych ilości energii elektrycznej. Żeby ustalić tę wielkość, wystarczy skorzystać z uniwersalnego kalkulatora PVGIS dostępnego w zasobach Komisji Europejskiej. Po wpisaniu w wolne pole pod mapką nazwy miejscowości, która cię interesuje, otrzymasz ilość energii, jaką zdołają wytworzyć zainstalowane panele fotowoltaiczne. Okazuje się, że z 1 kWp mocy zinstalowanej można w Olsztynie otrzymać rocznie 971 kWh energii elektrycznej. Jest to oczywiście wartość szacunkowa, ponieważ każdy przypadek należy rozpatrzyć indywidualnie – jeśli chcesz uzyskać dokładniejszy wynik, odpowiedz na kilka prostych pytań:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Techniczne możliwości oraz uwarunkowania klimatyczne to istotne argumenty przemawiające za korzyściami płynącymi z instalacji fotowoltaicznej na dachu własnego domu w Olsztynie. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za inwestycją jest cena prądu. Za 1 kWh pobraną z sieci elektroenergetycznej płacisz dziś od 0,65 do 0,67 zł. To jedne z najwyższych cen w Polsce, a w najbliższym czasie prawdopodobnie jeszcze bardziej wzrosną – jest to związane ze zobowiązaniami naszego kraju w związku z dużą emisyjnością dwutlenku węgla.

Poza ceną prądu, warto wziąć jeszcze pod uwagę możliwość wystąpienia o dofinansowanie na inwestycję w fotowoltaikę, a także ulgę termomodernizacyjną czy preferencyjne warunki kredytowania.

Instalatorzy fotowoltaiki w Olsztynie

Przekonałeś się już, że fotowoltaika w Olsztynie ci się opłaci? Możesz mieć swój udział w procesie oczyszczania miasta ze smogu, obniżając przy tym niemal do zera rachunki za energię elektryczną. Podjęcie decyzji o montażu ogniw fotowoltaicznych na własnej posesji jest pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do uniezależnienia się od wzrostu cen energii elektrycznej. Teraz czas na zaplanowanie kolejnych działań. Warto zacząć od wyboru firmy, która zamontuje panele. Pomożemy Ci w podjęciu właściwej decyzji – w naszej bazie instalatorów znajdują się wyłącznie instalatorzy, którzy spełniają nasze restrykcyjne kryteria.

Poznaj opinie o rekomendowanych przez nas przedsiębiorstwach, a jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z ich usług, prosimy cię, żebyś pozostawił na stronie swoją ocenę – twój komentarz może pomóc kolejnym inwestorom w przyszłości.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
G2V Energia

location Olsztyn

Projektowanie i budowa instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii dla domów i firm.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
G-4 FREE ENERGY

location Barczewo

Profesjonalna sprzedaż i montaż.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Olsztynie?

Przeciętna instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy 5 kWp w Olsztynie i okolicach kosztuje od 22,5 tys. zł do 30 tys. zł, co daje cenę od 4,5 do 6 tys. zł za 1 kWp.

Na szczęście nie musisz wykładać z własnej kieszeni tak dużej kwoty. Zawnioskuj o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze” lub „Mój prąd”, a cena instalacji zmniejszy się o 5 tys. zł. To nie koniec. Możesz jeszcze skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czyli otrzymać zwrot podatku dochodowego do maksymalnej wysokości 53 tys. zł. Jeśli twój dochód mieści się w I progu podatkowym, otrzymasz zwrot w wysokości 3 420 – 3 780 zł. Ostatecznie przykładowa instalacja będzie cię kosztować od 14 525 do 20 750 zł. Niestety, programy dofinansowania z jednostek samorządowych w Olsztynie i okolicach nie są obecnie aktywne.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności