Menu

Panele antysłoneczne na podczerwień

W naszych domach nie tylko światło możemy wykorzystać do produkcji prądu. Jak się obecnie przekonano energię elektryczną można produkować również nocą. Do tego celu mogą właśnie służyć panele anty-słoneczne, działające na podczerwień.

Energia cieplna do wytwarzania energii elektrycznej

Powierzchnia ziemi ogrzewa się w dzień, a nocą schładza. W ten sposób oddaje ciepło do kosmosu. Emisja ciepła przyjmuje postać promieniowania podczerwonego. To promieniowanie można z powodzeniem wykorzystać do produkcji prądu. Dzięki temu możemy uzyskać aż do 25 % dodatkowego prądu, wytwarzanego w ciągu dnia przez moduły pv. To zadanie mają spełniać anty-słoneczne panele. Urządzenia te będą wykorzystywać ciepło ziemi do produkcji prądu elektrycznego.

Działanie paneli anty-słonecznych

Anty-słoneczne panele mają wykorzystywać ziemię jako źródło ciepła, a nocne niebo jako radiator. Z tego też względu cały układ byłby zawieszony nad ziemią, aby można było produkować energię elektryczną nocą. Zasada działania takich modułów będzie nieco odmienna od typowych paneli fotowoltaicznych. Nocne ogniwa mają być wykonane ze stopów rtęci. Na razie trwają prace nad prototypami. Dlatego nowe urządzenia do produkcji energii elektrycznej są jeszcze na etapie badań.

Zbierz kilka ofert i oszczędź do 30%!