Menu

Enkam verified

4.9

(13 ocen)

Top company medal

Najlepiej oceniany

Specjalizujemy się w branży elektrycznej i niskoprądowej od 2005r. W ostatnich latach, widząc ogromny potencjał odnawialnych źródeł energii, ukierunkowaliśmy się na fotowoltaikę, pompy ciepła i klimatyzacje. 

5-15 pracowników

101-500 realizacji

location-dark Wrocław

Nasze usługi świadczymy kompleksowo: od etapu projektowania i koncepcji poprzez montaż, programowanie, uruchomienia oraz serwis po zakończeniu instalacji. Pracujemy głównie na terenie dolnego śląska. Każdemu klientowi poświęcamy dużo czasu, poznając potrzeby i dobierając najlepsze rozwiazania. Po każdej instalacji załatwiamy formalności z dostawcą energii i pomagamy przy dotacji z programu "Mój Prąd", “Moje Ciepło” lub "Czyste Powietrze". Współpracujemy z wieloma dostawcami. Chętnie podejmujemy się niestandardowych projektów.

Rekomendowany instalator

Ten instalator jest doświadczony na rynku fotowoltaicznym. Ponadto, uzyskał dobre opinie od klientów

Top company
  • Pracuje tylko na sprawdzonych komponentach
  • Posiada certyfikaty UDT i SEP
  • Posiada sprawdzone pozytywne opinie od byłych klientów
  • Ranking co najmniej 4.5 / 5

Enkam pracuje z producentami:

Enkam korzysta z produktów następujących producentów ogniw fotowoltaicznych, falowników i materiałów montażowych.

Realizacje Enkam

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć instalacji wykonanych przez Enkam

Adres Enkam

Poświęcka 53/7, 51-128 Wrocław

Enkam - opinie o instalatorze

Poniżej znajdziesz opinie klientow o Enkam

top-company-medal

100% POLECANY

4.9
Ilość recenzji: 13

Jakość

5.0

Cena

4.9

Obsługa

4.9

verified

Wszystkie recenzje są przez nas osobiście weryfikowane

location Recenzent: Sebastian, Wrocław. Dodano: 1/11/2023

Bardzo solidna firma, która montowała mi panele 10kWp na dachu w maju 2022. Do dzisiaj (03.01.2023) produkcja powyżej normy, pokrywa mi całe zapotrzebowanie budynku. Super kontakt posprzedażowy, serwis, zawsze pomocni przy załatwianiu jakichkolwiek formalności. Z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy szukają profesjonalistów.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Andrzej, Wrocław. Dodano: 1/2/2023

W listopadzie 2022 firma Enkam zaprojektowała i wykonała w moim jednorodzinnym domu we Wrocławiu instalację fotowoltaiczną. Załatwiła też w moim imieniu wszystkie formalności z Tauronem oraz opracowała i złożyła wniosek o dopłatę w programie Mój Prąd. Oceniam bardzo wysoko wzorową współpracę z wszystkimi pracownikami firmy Enkam, w tym również ze świetną ekipą monterską oraz z biurem firmy, a przede wszystkim z szefem firmy Panem Kamilem. Zamontowana instalacja działa codziennie i mam możliwość podglądu jej produkcji energii el na moim smartfonie.Jestem z niej badzo zadowolony.Warto polecić tę firmę.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

4.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Edward, Wrocław. Dodano: 7/6/2022

Polecam firmę ENKAM. Bardzo dobra współpraca z właścicielem, wszystko solidnie i szybko zamontowane.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Beata, Szczytna. Dodano: 5/9/2022

Współpraca z firmą Pana Kamila była bardzo profesjonalna. Wszystko odbyło się w terminie. Jestem bardzo zadowolona z instalacji fotowoltaicznej jak również ze współpracy z firmą Enkam. Polecam

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Michał, Wrocław. Dodano: 5/5/2022

Witam. Zdecydowanie polecam usługi firmy ENKAM Kamil Strumiński. Od pierwszego kontaktu cały proces ustalania, wybierania a później realizacji instalacji fotowoltaicznej przebiegł szybko i sprawnie. Pracownicy firmy są bardzo pomocni, elastyczni i czuję się że chcą naprawdę dopasować rozwiązanie pod konkretnego klienta. Z pewnością skorzystam jeszcze z usług tej firmy, ponieważ planuję w przyszłości rozbudowę instalacji o kolejne panele fotowoltaiczne. Gorąco polecam!!!

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Stanisław, Ludwikowice Kłodzkie. Dodano: 3/4/2022

Miałem już trzy oferty instalacji fotowoltaicznej od dużych, działających w całej Polsce firma Postanowiłem przejrzeć w internecie rankingi firm fotowoltaicznych oraz opinie zwykłych ludzi.Firma ENKAM z Wrocławia miała 100%bardzo zadowolonych klientów. Zadzwoniłem, przyjechał PanKamil(właściciel, doradca i przedstawiciel w jednym).Później wszystko potoczyło się bardzo szybko.Oferta(na dobrych komponentach tańsza niż w dużych firmach na słabych),Umowa,dokumenty do Taurona,profesjonalny montaż w jednym dniu przed terminem.Instalacja pracuje aż miło obserwować na aplikacji.Mam instalację o mocy 4,95kWp,myślę o podwojeniu mocy instalacji oczywiście tylko z firmą ENKAM.Polecam Polecam Polecam.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Radosław, Radwanice. Dodano: 10/27/2021

Bardzo dobra współpraca z firmą Enkam. Instalacja wykonana sprawnie, szybko i przedewszystkim terminowo. Dzięki sprawnemu załatwieniu formalności przez firmę Enkam już po tygodniu od instalacji mogłem uruchomić instalację fotowoltaiczną.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Jagoda, Polanica-Zdrój. Dodano: 8/12/2021

Bardzo dobry kontakt z niezwykle profesjonalnym doradcą, Kompetentna, sprawna i rzeczowa ekipa.

check Polecam Enkam

Obsługa

4.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Jarek, Polanica-Zdrój. Dodano: 8/12/2021

Bardzo solidna firma, świetny kontakt z przedstawicielem, rzetelna wycena, konkretne doradztwo, usługa w pełni dostosowana do naszych potrzeb, super profesjonalna ekipa. Sam proces instalacji przebiegł niezwykle sprawnie i szybko.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Jacek, Wrocław. Dodano: 6/7/2021

Minelo ponad miesiac od instalacji i wszystko wsakzuje ze to był dobry wybór. Opieka posprzedazna wzorowa. Serwis przed i w trakcie montazu bardzo dobry. Instalacja elektryczna wykonana wzorowo i zgodnie ze sztuką. Jak bywa w zyciu drobne usterki sie pojawily, ale zostaly rownie szybko i bez problemu usuniete. Mysle ze moge z czystym siumieniem polecic ENKAM. Poza tym cena byla bardzo konkurencyjna, bo mialem w reku 5 innych ofert. Doradca handlowy zrobił dobre wrażenie, bo poswiecił mi najwiecej czasu i wyjasnil wszystko jak "krowie na rowie". Nie jestem laikiem w tym temacie, ale to miło widziec zaangazowanie i dobrą pomoc techniczną

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Robert, Brzezina. Dodano: 5/10/2021

Bardzo solidna firma. Profesjonalna wycena i oferta, duże kompetencje całej ekipy. Sprawna i szybka realizacja. Od podpisania umowy do realizacji minęło 2 tygodnie. Fachowa pomoc przy dokumentacji. Profesjonalna ekipa montażowa. Prace wykonane czysto i profesjonalnie. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy. Szczerze polecam :)

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Patrycja, Mękarzowice. Dodano: 3/30/2021

Bardzo się cieszę, że trafiłam na Enkam. Pan Kamil wszystko mi wyjaśnił, doradził i dopiął szczegółów. Współpraca z Enkam to czysta przyjemność. Pan Kamil ma bardzo elastyczne podejście do klienta, potrafi świetnie spersonalizować ofertę. Nadzoruje kazdy etap inwestycji i dba o to, by wszystko przebiegło bez zarzutu- to ogromny komfort. Dodatkowo zajmuje się wszystkimi formalnościami. Reprezentuje klienta również w Tauronie. Enkam bezwarunkowo jest firmą, z ktorą będę chciała współpracować w przyszłości w związku z nowymi inwestycjami. Wszystko na 5. Wielkie dziękuję dla Pana Kamila i ekipy montażowej, Do zobaczenia :-)

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Maciej, Wrocław. Dodano: 3/14/2021

Jestem świeżo po założeniu instalacji przez firmę Enkam. To co przekonało mnie do podpisania z nimi umowy to przede wszystkim podejście Pana Kamila do klienta i jego wiedza techniczna. Z duża cierpliwością tłumaczył mi różne aspekty techniczne instalacji takie jak praca w częściowym zacienieniu (i potrzeba optymalizatorów), brak prądu z invertera gdy nie ma wzorca z sieci, itp. Drugim czynnikiem który mnie przekonał była sama oferta. Konkurencyjna cenowo (a porównałem ok 8 różnych ofert) oraz w rozsądny sposób wyliczająca co składa się na cenę. Sam montaż wykonany przez podwykonawcę, o czym byłem informowany wcześniej, też bez zarzutu. Przez 2 dni 3 instalatorów ogarnęło temat. Sama ekipa też wzorowa. Na koniec Pan Kamil złożył w moim imieniu zgłoszenie instalacji do sprzedawcy prądu (w moim wypadku Tauron) i po kilku dniach dostałem potwierdzenie, że mogę uruchamiać instalację. Na koniec dodam, że w przyszłości planuję rozbudowę instalacji i pierwsze kroki skieruje właśnie do Enkam, co chyba najlepiej podsumowuje całą współpracę.

check Polecam Enkam

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

Dodaj opinię

Opowiedz innym o swojej historii z tą firmą!

Jak ocenisz Enkam na podstawie poniższych kryteriów?

Jakość

Obsługa

Cena

Czy polecasz Enkam?