COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Ranking firm montujących panele fotowoltaiczne w woj. Lubuskim

Instalacje fotowoltaiczne to coraz popularniejsza forma pozyskiwania energii w Polsce. Odnawialna energia słoneczna jest przyjazna dla środowiska, a Ty posiadasz własną elektrownię, która przynosi spore oszczędności. Czy lubuskie to dobre miejsce na inwestycje w panele słoneczne? Jak wybrać firmę instalującą PV?

Województwo lubuskie to rejon, w którym nasłonecznienie wynosi około 1000kWh/h. Porównując nasłonecznienie w Polsce, region ten należy do miejsc średnio nasłonecznionych. Wciąż jednak warto tutaj instalować panele fotowoltaiczne. Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Świebodzin, Międzyrzecz oraz Kostrzyn nad Odrą to miasta, w których znajdziesz najwięcej mini elektrowni.

Gdzie w woj. znajdziesz wartościowe firmy instalujące panele słoneczne? Zielona Góra, Gorzów Wlkp. i okoliczne miejscowości to najczęstsze miasta, gdzie mieszczą się takie przedsiębiorstwa. Jednak znajdziesz ich również w miejscowościach takich jak: Krosno Odrzańskie, Bobrowniki, Gubin, Szprotawa, Kostrzyn nad Odrą, Międzyrzecz lub Świebodzin.

Dotacje, w tym dotacje unijne obejmujące również woj. Lubuskie, pozwalają zmniejszyć koszty instalacji PV, a co za tym idzie, oczekiwany zwrot inwestycji następuję szybciej. Już w roku 2015, z jednej puli dotacji unijnej, skorzystało 123 gospodarstw prywatnych a także dwie szkoły oraz przedszkole w gminach: Świebodzin, Międzyrzecz oraz Przytoczna. By poznać szczegółowe informacje dotyczące Twojego regionu, zachęcamy Cię do zgłoszenia się w najbliższym urzędzie gminy lub do WFOŚiGW w Zielonej Górze. Obecnie trwa nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste Powietrze. Nabór prowadzony jest do końca czerwca 2027 roku.

By skorzystać z dofinansowania, konieczny jest wybór certyfikowanej firmy montującej panele fotowoltaiczne. Poniżej znajdziesz najlepsze firmy instalacyjne w woj. lubuskim. Nie wiesz jak wybrać instalatora paneli fotowoltaicznych? Zachęcamy do skorzystania z darmowej porównywarki ofert instalacji PV, co ułatwi wybór najlepszej dla Ciebie firmy.

SOLAR-TECH

KLENICA

PVGE o. Lubuskie

Brzozowiec

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone