Menu

Fotowoltaika Zielona Góra

Co łączy greckie Ateny z rodzimą Zieloną Górą? To oczywiste – święto wina, które w polskim mieście obchodzi się co roku już od 150 lat. Mieszkańcy lubuskiego nie tylko tłumnie uczestniczą w Bachanaliach, interesują się żywo również innymi sferami codziennego życia, choćby kondycją środowiska naturalnego w swojej okolicy.

tools Firmy: 1

star Ocena 4/5

euro 0,59 zł/kWh

Zielona Góra

O zaangażowaniu zielonogórzan w działania proekologiczne świadczy na przykład przegłosowany przez mieszkańców w budżecie obywatelskim projekt „zielonych” ładowarek zasilanych energią słoneczną, które niebawem powstaną w dziesięciu punktach miasta. Obiekty wyglądem przypominają drzewa (korona to panele fotowoltaiczne, a pień – stanowiska zasilające) oraz pełnią funkcję ładowarek do smartfonów, stacji naprawczych, informacji turystycznej a także … odstraszaczy komarów.

Autorzy projektu, architekci Natalia Plonkowska i Arkadiusz Abramczuk gwarantują, że umieszczone na wysokości co najmniej 4 m panele, będą swobodnie pobierać energię słoneczną oraz przetwarzać ją na elektryczną, umożliwiając korzystanie ze stanowisk. Pomysł doskonały, tym bardziej, że Zielona Góra jest miastem, w którym według danych z PVGIS, z 1kWp mocy zainstalowanej można uzyskać rocznie aż 1030 kWh energii elektrycznej. Oczywiście montując panele na dachu własnego domu w tym urokliwym mieście i okolicach, trzeba wziąć pod uwagę również inne parametry, takie jak kierunek połaci dachowej, kąt jej spadu, czy stopień zacienienia, niemniej jednak możliwości zasilenia mieszkania własnym prądem są w Zielonej Górze znaczące.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Zielona Góra to miasto, w którym inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna nie tylko z uwagi na możliwość wyprodukowania stosunkowo dużej ilości energii z każdego kWp mocy zainstalowanej paneli, ale także z uwagi na:

  • dość wysokie (choć obecnie nie najwyższe w Polsce) ceny energii elektrycznej wahające się w granicach od 0,57 do 0,59 zł za 1kWh w zależności od dostawcy energii
  • prognozowane w niedalekiej przyszłości podwyżki cen energii niezależnie od Operatora Systemu Dystrybucyjnego – podwyżki będą konsekwencją wysokich cen energii na rynku hurtowym
  • możliwość uzyskania dofinansowania do instalacji fotowoltaicznej
  • dostępność niskooprocentowanych pożyczek na realizację całej inwestycji.

O programach pomocowych oraz pożyczkach więcej przeczytasz w sekcji „Wyceny”.

Instalatorzy fotowoltaiki w Zielonej Górze

Choć wiele firm zajmujących się kompleksowo fotowoltaiką proponuje swoje usługi w Zielonej Górze i okolicach, doradzamy Ci skorzystanie z usług instalatorów sprawdzonych przez nas zgodnie z kryteriami weryfikacyjnymi. System naszej oceny skonstruowaliśmy tak, żeby każdy, kto zdecyduje się na wybór polecanych przez nas firm, stał się posiadaczem prawidłowo zamontowanej, odpowiednio dobranej i świetnie działającej instalacji fotowoltaicznej.

Jeśli zdecydujesz się na usługi polecanego przez nas instalatora, prosimy Cię o pozostawienie opinii o współpracy po zakończonej inwestycji. Oceny użytkowników to niezwykle cenna informacja dla przyszłych właścicieli instalacji fotowoltaicznej.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Ferrowings

location Zielona Góra

W FerroWings naszą główną działalnością jest przygotowanie i realizacja inteligentnych rozwiązań fotowoltaicznych “pod klucz”. Na naszą ofertę składają się starannie wyselekcjonowane  panele fotowoltaiczne, falowniki, osprzęt, komponenty mocowania.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Zielonej Górze?

Koszt 1 kWp instalacji fotowoltaicznej w Zielonej Górze waha się w granicach 4000 – 6000 zł. Można go obniżyć korzystając z dofinansowania z programu ogólnopolskiego „Czyste powietrze” lub „Mój prąd” (od maja 2020 r. obydwa programy zostały zintegrowane) o kwotę 5000 zł. Dodatkowo warto skorzystać z termomodernizacyjnej ulgi podatkowej w wysokości 53 tys. zł maksymalnie. Odliczenie od podatku przysługuje każdemu z współwłaścicieli nieruchomości odrębnie, również kiedy pozostają w związku małżeńskim.

Niestety, obecnie miasto nie oferuje żadnych innych form pomocy, które pozwoliłby na dodatkowe obniżenie kosztów montażu instalacji fotowoltaicznej, jednak warto sprawdzać na bieżąco zarówno programy miejskie (gminne), jak i ofertę lokalnych WFOŚiGW. W trybie stałym można się natomiast ubiegać o niskooprocentowane kredyty, np. w BOŚ Bank.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samej Zielonej Górze?

Sprawdź polecanych instalatorów z okolicznych miast