Menu

Smart Solar Polska

3.3

(19 ocen)

Jeżeli Jesteś zainteresowany budową własnej elektrowni solarnej to zgłoś się do Nas ! Nasza firma zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisem instalacji fotowoltaicznych. Załatwiamy również za Państwa wszelkie formalności związane z instalacją.  DARMOWY AUDYT NA MIEJSCU INWESTYCJI !!!

15-50 pracowników

>500 realizacji

location-dark Warszawa

Na rynku energii elektrycznej działamy od 2010 roku. Jako jedni z pierwszych zaczęliśmy oferować naszym Klientom kompleksową obsługę sprzedaży energii elektrycznej w połączeniu z doradztwem w zakresie optymalizacji zużycia i minimalizacji kosztów związanych z jej dostawami.

Posiadanie własnej elektrowni pozwala na niezależność względem firm energetycznych, które mogą podwyższać stawki lub mieć problemy z linią energetyczną. Samo produkowanie własnego prądu pozwala na znaczne oszczędności na rachunkach za energię.
Korzystając z energii słonecznej można być pewnym, że jej cena nie wzrośnie, co prawdopodobnie nastąpi w przypadku źródeł konwencjnalnych. Zużywanie energii słonecznej przyczynia się do ochrony środowiska, ponieważ instalacja fotowoltaiczna w żaden sposób go nie zanieczyszcza.
‍Budynki wykorzystujące nowoczesne technologie stają się energooszczędne, co znacznie podwyższa ich wartość. Możliwość odbioru nadwyżek energii przekazanej do sieci pozwala na dodatkowe oszczędności w momencie, kiedy instalacja jej nie produkuje.

Kontrolujemy jakość realizacji całej inwestycji od początku do końca. Elektrownia słoneczna to inwestycja na lata, dlatego całość opieramy na najwyższej jakości komponentach technicznych, a realizację powierzamy wyszkolonym, posiadającym wszystkie wymagane uprawnienia, ekipom montażowym.

Chcemy być najlepsi w branży, dlatego staramy się bardziej niż inni.

 

Smart Solar Polska pracuje z producentami:

Smart Solar Polska korzysta z produktów następujących producentów ogniw fotowoltaicznych, falowników i materiałów montażowych.

Realizacje Smart Solar Polska

Poniżej znajdziesz galerię zdjęć instalacji wykonanych przez Smart Solar Polska

Adres Smart Solar Polska

Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa

Smart Solar Polska - opinie o instalatorze

Poniżej znajdziesz opinie klientow o Smart Solar Polska

top-company-medal

53% POLECANY

3.3
Ilość recenzji: 19

Jakość

3.3

Cena

3.5

Obsługa

3.1

verified

Wszystkie recenzje są przez nas osobiście weryfikowane

location Recenzent: Barbara, Trzebinia. Dodano: 1/18/2024

To zwykli oszuści. Umowa zawarta w marcu 2022r. Do tej pory nic nie zrobione, z wyjątkiem jednego panelu przywiezionego po tygodniu od zawarcia umowy. Wpłaciłam całość. Zero kontaktu. Nasze prawo nie działa. Firma przeszła w stan restrukturyzacji i są nietykalni. Nie wiem , czy odzyskam pieniądze... Pewnie nie

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

1.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Przemek Hamernik, Wrocław. Dodano: 9/19/2022

Wizyta przedstawiciela smartsolar.pl uświadomiła mnie że warto było zainwestować w panele fotowoltaiczne. Jestem juz po okresie letnim z użytkowaniem instalacji od tej firmy i nie spodziewałem się tak dobrych uzysków. Dokumenty do programu Mój Prąd złożyli w moim imieniu. Generalnie gorąco polecam Smartsolar.

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Klaudiusz, Szczecin. Dodano: 9/16/2022

Przedstawiciel najlepiej doradził ze wszystkich co u mnie byli. Rzetelne informacje przekazał których jakość sprawdziłem w internecie. Instalacja pracuje od 5 dni na Mikroinwerterach. Polecam te rozwiązanie.

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

4.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Piotr, Świebodzice. Dodano: 8/30/2022

Mam spore zastrzeżenia do czasu spędzonych na infolinii gdy osoba sprzedająca wybrała się na urlop... Udało mi się dodzwonić dopiero za 6 razem. Cena ok w porównaniu do innych firm, zbierałem oferty na maila i zaprosiłem kilka firm. Wybrałem mikrofalowniki ze wzgledu na cień drzewa sąsiada i działa tak jak obiecano. Instalacja była z miesięcznym opóźnieniem ale z tego co czytam w internecie i widze po sąsiadach to i tak luksus.

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

4.0

Cena

5.0

Jakość

4.0

location Recenzent: Piotr, Przemyśl. Dodano: 8/29/2022

Doradca firmy był profesjonalny ale na tym koniec. Umowa podpisana w 03.2022. Do tej pory nie mam instalacji na dachu. Postawione tylko 2 panele, nie zabezpieczone. Kontaktu z firmą prakycznie brak, instalacji brak, pieniędzy brak. Doradca, który dobierał instalacje jest bezradny. Nie polecam!

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

3.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Łukasz, Kędzierzyn Koźle. Dodano: 7/6/2022

Bardzo ciężki i utrudniony kontakt z firmą. W lutym firma otrzymała pełną kwotę za instalacje a do dnia dzisiejszego ( 29 czerwca 2022r) nikt w formie nie wiem kiedy zostaną dostarczone produkty, nie mówiąc już o terminie montażu. Omijać szerokim łukiem.

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

3.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Marek, Nysa. Dodano: 4/5/2022

Firma dramat bardzo słaby kontakt co by nie napisać zerowy. Od 17.03 kompletują zamówienie. Termin mija w tym tygodniu. Nie polecam. Szukam osoby u których firma smartsolar nie wywiązała sie należycie z umowy. Kontak marek.-m@o2.pl Jeśli są inne osoby u których firma nie wywiązała się z umowy moze wspolny pozew wspólne zgłoszenie do uokik?

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

1.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Mirek, Siemiatycze. Dodano: 3/21/2022

Firma porażka. Jestem grantobiorcą gdzie Urząd Miasta finansuje 65% kosztów instalacji fotowoltaicznej. Początek był mily, rzeczowy. Zapytali ile mogę wpłacić na początek i zdecydowalem się na połowę wartości inwestycji. Całe szczęście, że nie wpłaciłem więcej. Po podpisaniu umowy montaż rozpoczęto z kilkudniowym poślizgiem, ale normalnie w końcu zima. Prace jednak zostały przerwane bo mają jakieś inne terminy. Znośne bo przesunęło się wykonawstwo o tydzień. Zapaliła mi się wtedy już lampka, czyżby negatywne komentarze były prawdziwe, okazało się, że tak? Umowa którą podpisałem z firmą wyraźnie mówiła o tym, że w związku z programem grantowym firma ma zapoznać się z regulaminem i wszystkimi zasadami. Po wykonaniu instalacji zaczęły się poważne problemy. Firma nie dostarczyła niezbędnych dokumentów czyli dokumentacji technicznej, certyfikatów i innych rzeczy niezbędnych do odbioru instalacji przez wyznaczonego inspektora co finalizuje wykonanie instalacji i rozliczenie się. Jedynie co niezwłocznie wykonali to wystawienie faktury. Wykonanie instalacji też budzi wątpliwości, gdyż jeden z paneli jest zacieniony przez kominek wentylacyjny w wyniku montażu niezgodnego z projektem. Po miesiącu od zakończenia montażu mimo wielokrotnego upominania się o wywiązanie się z umowy i dosrarczenie niezbędnej do odbioru dokumentacji nic się nie dzieje. Firma mnie olewa. Nie mogę złożyć papierów o wypłatę grantu. PRZESTRZEGAM więc przed tą firmą. Znajomi już dawno mają wypłacone granty, firmy lokalne wywiązały się wzorowo z montażu instalacji i niezbędnej dokumentacji. Niestety tylko ja mam probly z firmą nr 1 według Eneradu. Napisałem szczerą prawdę. Ta firma nie powinna świadczyć usług, przestrzegam jeszcze raz

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

4.0

Jakość

4.0

location Recenzent: Jola, Misiak. Dodano: 2/21/2022

Super miła obsługa Pani Juli. Panele Jinko 405 na mikroinwerterach mamy już 3 miesciace. Działają bez zarzutu!

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

3.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Klaudia, Piła. Dodano: 2/15/2022

Realizacji w terminie, firma godna polecenia.

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

4.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Filip, Ruda Śląska. Dodano: 1/26/2022

Firma zawarła ze mną umowę ( woj. śląskie ) w listopadzie 2021 roku , gdzie planowany termin montażu był przewidziany na początek grudnia 2021 r. Handlowiec który dokonywał audytu (P. Bartosz) i otrzymał ode mnie szczegółowe wymiary domu nie widział kłopotu z montażem instalacji , zaproponował montaż falownika Foxx i paneli jako skuteczne rozwiązanie. Firma od momentu podpisania umowy do dnia umówienia montażu – MIESIĄC po terminie – kontaktowała się ze mną drogą e-mailową i jeden raz telefonicznie. Montażyści pojawili się nareszcie 13 stycznia 2022 roku ale po oględzinach i pomiarach które wcześniej nie zostały dokonane ( a POWINNY) stwierdzili , że instalacja nie będzie działała zgodnie z założonymi parametrami , a także przepisami montażu ( 30 centymetrów od komina , czego nie przewidziano). Ekipa montażowa czekała 4 h na decyzję i w końcu po moim interwencyjnym telefonie dowiedziała się , że montażu nie będzie . Od tamtej pory temat umarł , kilkanaście razy próbowałem nawiązać kontakt bezpośredni , udało mi się dwa razy – ale pomimo obietnicy że sprawa ruszy z miejsca i instalacja zostanie przeprojektowana , oraz będzie ( nie z mojej winy) nowa wycena – nic nadal nie otrzymałem. Sprzęt wysłany do montażu blokuje mi garaż z którego nie mogę korzystać, a czas leci i firma nic nie robi by doprowadzić sprawę do końca . Wystawili mi jedynie fakturę bez jakiegokolwiek rabatu z terminem płatności do końca stycznia, a o montażu i sposobie jego wykonania oraz nowych nieuzasadnionych kosztach NIC ! PRZESTRZEGAM PAŃSTWA bo podejście firmy do kontraktów która rzekomo zajmuje tu pierwsze miejsce w rankingu to JAWNA KPINA z klientów. Jeśli komuś zależy na profesjonalnym podejściu to naprawdę radzę uważnie przeczytać komentarze i wybrać innego usługodawcę i nie dać się tak nabić w butlę jak ja i moja rodzina.

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

2.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Joanna, Stargard. Dodano: 1/3/2022

Polecam współpracę ze smartsolar. Profesjonalna obsługa, szybki montaż

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Wojciech, Szczecin. Dodano: 12/20/2021

Nie polecam. Umowa zawarta jeszcze w sierpniu, czas realizacji już dawno minął, a my ciągle nie mamy wykonanego montażu. Próbowano zrzucić winę na konstrukcję dachu, ale po wizycie audytora (zlecone przez firmę Smartsolar) ten argument upadł. Z ostatnich informacji jakie dostałem wynika, że nie potrafią znaleźć firmę monterską w Szczecinie (korzystają z podwykonawców). Ostatnie 3 maila wysłane do handlowca i działu realizacji bez odpowiedzi. Przed podpisaniem umowy wszystko było ok. Teraz gorący czas na fotowoltaikę, więc warto dwa razy przemyśleć wybór firmy, ponieważ zostało mało czasu na realizację przed zmianą przepisów.

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

3.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Zofia, Wiśniewska. Dodano: 12/2/2021

Smartsolar to firma z polecenia od kuzyna. Przed decyzją wyboru oferty sprawdziliśmy z mężem 5 firm godnych zaufania. Zdecydowalismy się akurat na tą firmę ponieważ oferta była bardzo szeroka za przystępne pieniądze, a doradca nie nachalny tak jak inni. Montaż odbył się bez żadnych problemów. Na każdym etapie inwestycji firma informowała Nas o postępach w realizacji. Od momentu wpłaty zaliczki, projekt, schemat elektryczny, wysyłka towaru itd. Obecnie jesteśmy już po wymianie licznika na dwukierunkowy. Otrzymaliśmy aplikacje Hoymiles do śledzenia uzysków. W pełni zadowoleni z firmy. Polecamy niezdecydowanym :)

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Mirosław, Zielona Góra. Dodano: 11/24/2021

UWAŻAJCIE po podpisaniu umowy brak kontaktu, brak osoby odpowiedzialnej za zlecenie, montaż to porażka , obcokrajowcy bez komunikacji, bałagan, zniszczenia brak odpowiedzialności, zniszczona dachówka i brak komunikacji , spróbujcie dodzwonić się tylko kontakt przez infolinię , montażyści to firmy podwykonawcy z łapanki które za nic nie odpowiadają , chętnie i z pełną odpowiedzialnością pokażę zdjęcia prac montażystów. Firma typowo wirtualna aby złapać klienta kontakt tylko poprzez email, nigdy bym więcej nie zawarł z nimi umowy więcej problemów niż radości , niestety mają dobrych handlowców którzy potem się odcinają bo wiedzą jak dalej klient jest traktowany :) , CHCESZ MIEĆ PEŁNE ZADOWOLENIE TO OMIJAJ SMARTSOLAR - moja rada i niestety sam się o tym przekonałem na własnej skórze.

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

3.0

Jakość

3.0

location Recenzent: Paweł, Szczecin. Dodano: 11/12/2021

Droga przez mękę  Mój koszmar zaczął się z chwilą wykonania przelewu pieniędzy za zakup instalacji fotowoltaicznej. Do chwili wykonania przelewu kontakt z firmą był na wysokim poziomie (lipiec 2021) Instalacja fotowoltaiczna zgodnie z umową miała być zamontowana po 25 dniach od zaksięgowania mojej wpłaty (100% kosztów - wiem dałem się przerobić). Niestety ale po kilku tygodniach otrzymałem informację, że smatrsolar nie posiada zamówionych paneli i otrzyma je dopiero za około 5 tygodni. Cóż miałem zrobić – czekam. Otrzymałem informację, że montaż instalacji nastąpi na początku września 2021. Znowu problem – panele firma smartsolar musi przyjąć na magazyn więc termin montażu musimy przesunąć. „24 wrzesień to termin ostateczny w którym zamontujemy panele” Droga przez mękę odcinek 2. Montaż – koszmaru ciąg dalszy. Informacja jaką otrzymałem – montaż potrwa jeden dzień Zaplanowana data montażu 24 wrzesień godz. 8.00 – ekipy brak – ostatni dzień mojego urlopu. Informacja jaką otrzymałem – montaż trwa jeden dzień Otrzymałem telefon od szefa ekipy z informacją, że przyjazd jest planowany na godz. 8.00 – faktycznie przyjechali 14.00. Przez 7 godzin nie dali rady postawić stelaża pod panele. Dzień następny montażu instalacji – brak złączek łączących panele z mikroinwertetami – czekamy kilka dni na części. Montaż zakończony, instalacja działa. Sukces? Niestety kolejna kłoda pod nogi dla firmy smartsolar. Otrzymali moje pełnomocnictwo zgłoszenia instalacji do mojego dostawcy prądu. Droga przez mękę część trzecia. Zgłoszenie mojej instalacji do zakładu energetycznego. Trzykrotnie pracownik firmy popełnia ten sam błąd – nieprawidłowo ponumerowane strony załączników zakład energetyczny odrzuca wniosek Zgłoszenie musiałem wykonać osobiście – Smartsolar prawdopodobnie nie posiada kompetentnego pracownika do takich zadań.

cancel Nie polecam Smart Solar Polska

Obsługa

1.0

Cena

1.0

Jakość

1.0

location Recenzent: Jacek, Kościerzyna. Dodano: 8/27/2021

Doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że w zasadzie każda firma w każdej branży ma swoje lepsze i gorsze momenty. Ja akurat trafiłem idealnie, zdecydowałem się na Smartsolar.pl i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Instalacja 5,28 założona w Kościerzynie w maju. Instalacja działa, wszystkie papiery załatwione, produkcja na mikroinwerterach wysoka, zgodnie z przedstawionymi informacjami przez przedstawiciela firmy. Pozostaje czekać na dotację. Szczerze polecam!

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Karolina W., Gdańsk. Dodano: 5/14/2021

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Smartsolar! Wymieniając po kolei, kontakt ze strony przedstawiciela firmy Pana Fabiana na najwyższym poziomie. Bez żadnego naciągania rzetelne i obrazowe przedstawienie oferty oraz sprawne załatwienie wszystkich formalności. Następnie montaż w 1 dzień, ekipa montażowa bardzo profesjonalna, zachowany porządek w miejscu pracy i wszystko wykonane bardzo estetycznie. Firma zajmuje się także zgłoszeniem do elektrowni przepisania licznika i złożenia wniosku o dotację Mój Prąd. Licznik miałam już wymieniony po 2 tygodniach od montażu! Natomiast na dotację będzie trzeba zapewne trochę poczekać, bo 1 lipca dopiero ma ruszyć trzeci nabór. Fajne jest to, że mogę sobie monitorować instalację, wszystko widzę, ile dzisiaj było wyprodukowanej energii, czy też szerzej, w danym tygodniu, miesiącu, roku. Teraz mogę sobie jedynie życzyć dużo słońca:)

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

5.0

Jakość

5.0

location Recenzent: Ireneusz, Sępólno kr. Dodano: 5/7/2021

Z pełną satysfakcją polecam firmę Smartsolar kontakt z przedstawicielem przebiegał bardzo dobrze informacje na temat instalacji interesujące mnie zostały przedstawione rzetelnie po podpisaniu umowy instalacja w ciągu 3 tygodni była gotowa.Montaż został wykonany w ciagu 1 dnia w bardzo profesjonalny sposób przy zachowaniu wysokiej kultury. Już po nastepnych dwóch tygodniach instalacja została podłączona do sieci i sprawuje się bardzo dobrze . A co do przedstawiciela firmy kontakt z nim jest naprawdę bardzo dobry zawsze służy radą i pomocą za co bardzo dziękuję a zarazem polecam innym.Firma i jej przedstawiciel 10 na 10

check Polecam Smart Solar Polska

Obsługa

5.0

Cena

4.0

Jakość

5.0

Dodaj opinię

Opowiedz innym o swojej historii z tą firmą!

Jak ocenisz Smart Solar Polska na podstawie poniższych kryteriów?

Jakość

Obsługa

Cena

Czy polecasz Smart Solar Polska?