Menu

Fotowoltaika Rzeszów

Stolica Podkarpacia uznawana jest za najprężniej rozwijające się miasto w regionie. Nowe inwestycje pokazują, że Rzeszów idzie z duchem czasu i coraz większa liczba inwestorów interesuje się tym miastem. Fotowoltaika staje się w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu coraz bardziej popularna, dlatego to najlepszy czas na inwestycję w instalację fotowoltaiczną w tym regionie.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,69zł/kWh

Rzeszów

Rzeszów nazywany jest także stolicą innowacji, ponieważ miasto rozwija się w bardzo szybkim tempie. Stale powstające tu inwestycje pokazują, że warto rozwijać na tym terenie nowoczesne technologie. W Rzeszowie i na całym Podkarpaciu coraz bardziej popularna staje się fotowoltaika. Spowodowane jest to licznymi dotacjami na instalację fotowoltaiczną. Popularność fotowoltaika wynika także z tego, że mamy coraz większą świadomość ekologiczną. Zasoby naszej planety są ograniczone, dlatego powinniśmy zwrócić uwagę na odnawialne źródła energii.

Na całym Podkarpaciu instalacje fotowoltaiczne widoczne są coraz częściej i to właśnie teraz jest idealny moment na inwestycję w fotowoltaikę w Rzeszowie i okolicach.

Oszacuj opłacalność w Twojej sytuacji

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Rzeszów jest idealnym miejscem do inwestycji w fotowoltaikę, ponieważ:

  • Rzeszów jest najbardziej rozwijającym się miastem na Podkarpaciu. Według Urzędu Statystycznego
    średnia pensja w Rzeszowie w 2019 roku wynosiła 4326zł brutto, co oznacza wzrost o 4,8 procent w
    porównaniu do roku 2018
  • cena prądu jest wyższa z roku na rok u wynosi ok. 69 gr/kWh
  • istnieje projekt Wsparcia Rozwoju OZE na terenie ROF, dzięki któremu można otrzymać dofinansowanie do 70% kosztu instalacji!
  • istnieją też inne, ogólnopolskie systemu dotacji, na przykład "Mój Prąd"

Wiele osób zastanawia się, czy instalacje fotowoltaiczne w Rzeszowie, mają wystarczający dostęp do
słońca. Otóż zgodnie z tym, co podaje narzędzie PVGIS Komisji Europejskiej, 1kWp instalacji
fotowoltaicznej w Rzeszowie produkuje w ciągu roku 1020 kWh
. Nie mniej jednak wszystko zależy od
położenia geograficznego danej działki, stopniu nachylenia dachu, etc.

Opinie o firmach z Rzeszowa

Ze względu na to, iż fotowoltaika jest na Podkarpaciu dużą innowacją, firmy monterskie starają się być jak najlepiej wyszkolone. Uczestniczą one w najlepszych kursach i stale doskonalą swoje umiejętności. Warto jednak pamiętać, żeby uważnie sprawdzać kompetencje poszczególnych specjalistów, ponieważ zdarzają się amatorzy, a także i oszuści. Dlatego też najlepiej jest brać pod uwagę opinie i oceny wcześniejszych klientów. Jeśli jesteś zadowolony z pracy, jaką wykonała Twoja ekipa, pamiętaj, by także zostawić pozytywną opinię!
bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Greenenerga Polska

location Stalowa Wola

 Greenenerga Polska Sp. z o.o. od 2015 roku działa w branży energii ze źródeł odnawialnych. Naszym Klientom oferujemy: mikroinstalacje i farmy fotowoltaiczne, jak również finansowanie i pomoc w uzyskaniu dotacji z Mojego Prądu 5.000 zł. Zapraszamy! Szybkie terminy realizacji!

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
INERS Maciej Rajchel

location Sanok

Pracujemy z Odnawialnym Źródłami Energii od 2007. Projektujemy, doradzamy, wykonujemy i nadzorujemy wszelkie Inwestycje odbijające się pozytywnie na naszym środowisku naturalnym i Waszych portfelach.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Rzeszowie?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w Rzeszowie wynosi od 4-6 tysięcy złotych za 1kWp. Warto pamiętać, że nadal obowiązuje projekt Wsparcia Rozwoju OZE na terenie ROF. Dzięki niemu Unia Europejska może pokryć nawet do 70% kosztów  instalacji. Właśnie dlatego teraz jest najlepszy czas na inwestycję w fotowoltaikę w Rzeszowie, jak i na całym Podkarpaciu.  Warto postawić na zieloną energię i cieszyć się z mniejszych rachunków za prąd, dlatego nie zwlekaj i skontaktuj się ze  specjalistą już dziś!

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Rzeszowie?

Sprawdź oferty dla pobliskich miejscowości!