Menu

Panele słoneczne o rekordowej mocy

Firma REC, wywodząca się z Norwegii, w 2015 roku przejęta przez chińską Bluestar Elkem Investment, wcześniej należąca do elitarnego grona Tier-1, wprowadza na rynek fotowoltaiczny panele słoneczne REC350TP2S 72 o rekordowej mocy nominalnej - 350W. 

Są to panele polikrystaliczne składającew się z 72 ogniw. Ich zaletą prócz wydajności jest waga, która jest o kilka kilogramów mniejsza od standardowych paneli i wynosi 22kg. Kolejną pozytywną cechą jest większa odporność na wysokie temperatury oraz wilgotność. Panele te mogą pracować pod napięciem wynoszącym 1000V I 1500V. 

Wysoka moc nominalna paneli przekłada się na mniejsze koszty całej instalacji, dzięki zastosowaniu mniejszej ilości innych komponentów systemu PV. 

Obecnie firma zatrudnia około 2000 pracowników oraz posiada zdolność produkcyjną wynoszącą w przybliżeniu 1,4GW w skali roku.

pln/mies.

Jak zamierzasz sfinansować inwestycję?

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Powiązane posty

Padł nowy rekord wydajności paneli słonecznych.

26/02/2021

Padł nowy rekord wydajności paneli słonecznych.

W Japonii naukowcom udalo się stworzyć panel słoneczny zbudowany na bazie krzemu, który uzyskał wydajność na poziomie 26,3% (tyle światła słonecznego jest zamieniana na energię odnawialną).

Czytaj dalej arrow
Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

26/02/2021

Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

Według raportu IEA PVPS, globalna moc zainstalowanych systemów fotwoltaicznych przekroczyła w 2016 roku 303GW i jest w stanie zaspokoić prawie 2% zapotrzebowania światowego na energię oraz wyprodukować około 375 miliardów kWh w ciągu roku.

Czytaj dalej arrow