COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Ponad 30 000 nowych mikroinstalacji w 2019, donosi Tauron

Energia elektryczna ze słońca staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich gospodarstw domowych. Można by powiedzieć, że świadomość ekologiczna Polaków wzrasta, ale w dużej mierze decydują o tym względy ekonomiczne i obecnie wdrożone instrumenty finansowania takich inwestycji, czyli wszelkiego rodzaju ulgi i dotacje na ekologiczne rozwiązania energetyczne.

Rynek zielonej energii w postaci mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach prywatnych domów dynamicznie się rozwija, co pokazują dane największego operatora energetycznego Tauron. Dla porządku wspomnijmy, że mikroinstalacje to instalacje o mocy do 50 kWp.

Firma Tauron w tym roku przyłączyła do instalacji około 30 tyś mikroinstalacji OZE, przy czym zdecydowana większość z nich to instalacje fotowoltaiczne. Łączna zamontowana moc wynosi 265 MW i tylko 59 z nich do instalacje wykonane w innej technologii niż fotowoltaiczne, co daje wynik trzykrotnie większy niż w poprzednim roku (2018).

Dla porównania w 2017 roku przyłączono ponad 4 tyś, o mocy łącznej 24 MW. Natomiast w 2018 przyłączono ponad 8 tyś o mocy 75 MW. Zatem patrząc na ostatnie trzy lata liczba instalacji pv rośnie u nas skokowo.W raporcie przygotowanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej w roku 2019 przewiduje się, że łączna moc zainstalowanych instalacji pv w Polsce wyniesie 750MW. Natomiast w 2020 roku przekroczy ona wartość 1,2 GW. Zapoznaj się z tekstem źródłowym tutaj.

Dzień pracy instalatora fotowoltaiki za oceanem. Po statystykach widać, że w Polsce nie jesteśmy wolniejsi.

Otrzymaj oferty od sprawdzonych instalatorów


Twoje dane (nigdy nie wyślemy ich nigdzie bez Twojej zgody)
+ Drugi telefon (opcjonalnie)

Lokalizacja instalacji (abyśmy mogli połączyć Cię z firmami w okolicy)

Powiedz nam o swoim projekcie
Czym pokryty jest dach? Czy dom jest w budowie? Czy reprezentujesz firmę?
pln/mies.

Finansowanie inwestycji i

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Twoje dane są bezpieczne

Powiązane posty

28/03/2020

Podwyżki cen prądu 2020 - drożej o 50%?

Podwyżki cen prądu w 2020 roku. Co mówią na ten temat Instytut Energii Odnawialnej, Credit Agricole i Narodowy Bank Polski? Jak może pomóc fotowoltaika?

28/03/2020

Rada Ministrów daje zielone światło dla firm - prosumentów

Prawdopodobnie wkrótce przedsiębiorca będzie mógł być prosumentem i wytwarzać prąd na własne potrzeby. Sprawdź, co jeszcze przygotowano w nowelizacji.

28/03/2020

Nowa prognoza cen energii od Instytutu Energii Odnawialnej

Instytut Energii Odnawialnej przygotował nowy raport traktujący o wzroście kosztów wytwórstwa energii do 2040 roku. Jak możesz się zabezpieczyć?

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone