Menu

Ponad 30 000 nowych mikroinstalacji w 2019, donosi Tauron

Energia elektryczna ze słońca staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród polskich gospodarstw domowych. Można by powiedzieć, że świadomość ekologiczna Polaków wzrasta, ale w dużej mierze decydują o tym względy ekonomiczne i obecnie wdrożone instrumenty finansowania takich inwestycji, czyli wszelkiego rodzaju ulgi i dotacje na ekologiczne rozwiązania energetyczne.

Rynek zielonej energii w postaci mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach prywatnych domów dynamicznie się rozwija, co pokazują dane największego operatora energetycznego Tauron. Dla porządku wspomnijmy, że mikroinstalacje to instalacje o mocy do 50 kWp.

Firma Tauron w tym roku przyłączyła do instalacji około 30 tyś mikroinstalacji OZE, przy czym zdecydowana większość z nich to instalacje fotowoltaiczne. Łączna zamontowana moc wynosi 265 MW i tylko 59 z nich do instalacje wykonane w innej technologii niż fotowoltaiczne, co daje wynik trzykrotnie większy niż w poprzednim roku (2018).

Dla porównania w 2017 roku przyłączono ponad 4 tyś, o mocy łącznej 24 MW. Natomiast w 2018 przyłączono ponad 8 tyś o mocy 75 MW. Zatem patrząc na ostatnie trzy lata liczba instalacji pv rośnie u nas skokowo.W raporcie przygotowanym przez Instytut Energetyki Odnawialnej w roku 2019 przewiduje się, że łączna moc zainstalowanych instalacji pv w Polsce wyniesie 750MW. Natomiast w 2020 roku przekroczy ona wartość 1,2 GW. Zapoznaj się z tekstem źródłowym tutaj.

Dzień pracy instalatora fotowoltaiki za oceanem. Po statystykach widać, że w Polsce nie jesteśmy wolniejsi.

pln/mies.

Jak zamierzasz sfinansować inwestycję?

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Powiązane posty

Podwyżki cen prądu 2020 - drożej o 50%?

28/01/2021

Podwyżki cen prądu 2020 - drożej o 50%?

Podwyżki cen prądu w 2020 roku. Co mówią na ten temat Instytut Energii Odnawialnej, Credit Agricole i Narodowy Bank Polski? Jak może pomóc fotowoltaika?

Czytaj dalej arrow
Rada Ministrów daje zielone światło dla firm - prosumentów

28/01/2021

Rada Ministrów daje zielone światło dla firm - prosumentów

Prawdopodobnie wkrótce przedsiębiorca będzie mógł być prosumentem i wytwarzać prąd na własne potrzeby. Sprawdź, co jeszcze przygotowano w nowelizacji.

Czytaj dalej arrow
Nowa prognoza cen energii od Instytutu Energii Odnawialnej

28/01/2021

Nowa prognoza cen energii od Instytutu Energii Odnawialnej

Instytut Energii Odnawialnej przygotował nowy raport traktujący o wzroście kosztów wytwórstwa energii do 2040 roku. Jak możesz się zabezpieczyć?

Czytaj dalej arrow