Menu

Narzędzie Sunroof od Google

Od jakiegoś czasu Google udstępniło narzędzie Sunroof dotyczące paneli słonecznych (póki co tylko w USA). Narzędzie to potrafi podpowiedzieć nam, przeprowadzając dokładną analizę, czy warto zainstalować u nas system fotowoltaiczny.

Chcąc zapoznać się z naszą sytuacją odnośnie instalacji podajemy swój adres. Sunroof wykorzystuje do obliczeń inne narzędzia Google takie jak: Google Maps, Google Earth, dzięki którym potrafi stwierdzić np. jaka jest orientacja naszego dachu względem słońca, jego powierzchnia dostępna pod "solary" lub czy jakieś drzewa nie przysłaniają nam go o konkretnej porze dnia. Narzędzie to analizuje także warunki pogodowe występujące w regionie przez cały rok, przez co potrafi wskazać nam części dachu, do których dociera najwięcej światła słonecznego, oszacować ilość słonecznych godzin w roku itp.

Sunroof obliczy nam także, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić w ciągu 20 lat, gdybyśmy zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną, ile energii wygeneruje system oraz jakie poniesiemy koszty w przypadku wynajmu lub kupna solarów. Bierze przy tym pod uwagę ceny prądu w danym regionie, a nawet możliwe do uzyskania dotacje!

Podsumowując, projekt Sunroof to niesłychanie złożone narzędzie, uwzględniające w swych obliczeniach bardzo wiele czynników i na pewno warte wypróbowania. Póki co pokrywa tylko terytorium Stanów Zjednoczonych, ale w przyszłości, jak zapewniają twórcy, na pewno poszerzy granice swojego działania.

 

 

pln/mies.

Jak zamierzasz sfinansować inwestycję?

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Powiązane posty

Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

25/01/2021

Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

Według raportu IEA PVPS, globalna moc zainstalowanych systemów fotwoltaicznych przekroczyła w 2016 roku 303GW i jest w stanie zaspokoić prawie 2% zapotrzebowania światowego na energię oraz wyprodukować około 375 miliardów kWh w ciągu roku.

Czytaj dalej arrow
Komisja Europejska wycofuje restrykcje celne na chińskie panele fotowoltaiczne!

25/01/2021

Komisja Europejska wycofuje restrykcje celne na chińskie panele fotowoltaiczne!

Komisja Europejska z dniem 3 września 2018 roku wycofuje cła karne które nakładane były na importowane z Chin panele słoneczne. Czy możemy spodziewać się tańszych instalacji?

Czytaj dalej arrow