Menu

Narzędzie Sunroof od Google

Od jakiegoś czasu Google udstępniło narzędzie Sunroof dotyczące paneli słonecznych (póki co tylko w USA). Narzędzie to potrafi podpowiedzieć nam, przeprowadzając dokładną analizę, czy warto zainstalować u nas system fotowoltaiczny.

Chcąc zapoznać się z naszą sytuacją odnośnie instalacji podajemy swój adres. Sunroof wykorzystuje do obliczeń inne narzędzia Google takie jak: Google Maps, Google Earth, dzięki którym potrafi stwierdzić np. jaka jest orientacja naszego dachu względem słońca, jego powierzchnia dostępna pod "solary" lub czy jakieś drzewa nie przysłaniają nam go o konkretnej porze dnia. Narzędzie to analizuje także warunki pogodowe występujące w regionie przez cały rok, przez co potrafi wskazać nam części dachu, do których dociera najwięcej światła słonecznego, oszacować ilość słonecznych godzin w roku itp.

Sunroof obliczy nam także, ile pieniędzy możemy zaoszczędzić w ciągu 20 lat, gdybyśmy zdecydowali się na instalację fotowoltaiczną, ile energii wygeneruje system oraz jakie poniesiemy koszty w przypadku wynajmu lub kupna solarów. Bierze przy tym pod uwagę ceny prądu w danym regionie, a nawet możliwe do uzyskania dotacje!

Podsumowując, projekt Sunroof to niesłychanie złożone narzędzie, uwzględniające w swych obliczeniach bardzo wiele czynników i na pewno warte wypróbowania. Póki co pokrywa tylko terytorium Stanów Zjednoczonych, ale w przyszłości, jak zapewniają twórcy, na pewno poszerzy granice swojego działania.

 

 

Zbierz kilka ofert i oszczędź do 30%!

Powiązane posty

Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

05/05/2017

Globalna moc instalacji PV przekroczyła 300GW

Według raportu IEA PVPS, globalna moc zainstalowanych systemów fotwoltaicznych przekroczyła w 2016 roku 303GW i jest w stanie zaspokoić prawie 2% zapotrzebowania światowego na energię oraz wyprodukować około 375 miliardów kWh w ciągu roku.

Czytaj dalej arrow
Komisja Europejska wycofuje restrykcje celne na chińskie panele fotowoltaiczne!

03/09/2018

Komisja Europejska wycofuje restrykcje celne na chińskie panele fotowoltaiczne!

Komisja Europejska z dniem 3 września 2018 roku wycofuje cła karne które nakładane były na importowane z Chin panele słoneczne. Czy możemy spodziewać się tańszych instalacji?

Czytaj dalej arrow