Menu

Nowe moduły fotowoltaiczne Jinko Solar o mocy 405Wp

Firma Jinko Solar wprowadza na rynek nowy model paneli monokrystalicznych o mocy 405 W w wersji standard. Panele wykonane są w całości w kolorze czarnym. Nowe modułu będzie można montować na dachu zarówno na dachach budynków mieszkalnych, jak i biurowych oraz produkcyjnych.

Dane techniczne nowego modułu fotowoltaicznego

Moc maksymalna modułu w wersji standard ( 60-ogniw) wynosi 405 Wp przy efektywności 21,22%. W wariancie 72-ogniwowym (wersja przemysłowa) panel osiąga moc powyżej 480 Wp. W ogniwie monokrystalicznym zastosowano technologię PERC oraz rodzaj złącza typ N.

Dla zoptymalizowania pracy samego modułu pv w przypadku zacienienia podzielono go na dwie części (CUT Half). Każda ze stref posiada 3 diody obejściowe, razem mają 6 diod typu bypass. Dzięki temu nastąpi wyłączenie mniejszego obszaru modułu w razie jego zacienienia.

Wiązki przewodzące (Busbary) mają przekrój koła, co zwiększa absorpcję promieniowania słonecznego, poprzez wykorzystanie również światła rozproszonego. To skutkuje lepszą wydajnością nawet przy słabym oświetleniu.

Kolejnym plusem nowego modelu jest stopień degradacji w trakcje jego eksploatacji. Wydajność standardowych paneli fotowoltaiczny spada średnio 1 % rocznie tak, że po 20 latach posiadają 80 % swojej sprawności początkowej. Nowy model modułu pv firmy Jinko Solar w pierwszym roku traci na swojej efektywności 1 %, a w kolejnych 0,4%. Co daje w rezultacie po 20 latach spadek mocy na poziomie ok 9 %, czyli zachowują 91 % swojej mocy wyjściowej.

Jak zapewnia producent moduły pv typu N o mocach 405W i 480 W mają być łatwe w montażu i niedrogie.

Firma Jinko Solar to światowy lider w branży fotowoltaicznej, który posiada ok 9,86 % udziałów w światowej produkcji solarnej. Jej produkty charakteryzują się najwyższą jakością oraz precyzja wykonania i niezawodnością.

pln/mies.

Jak zamierzasz sfinansować inwestycję?

Zapłacę ze środków własnych

Muszę dostać dofinansowanie wyższe niż 5tys zł.

Interesuje mnie niskooprocentowana pożyczka bankowa


  Akceptuję Regulamin oraz Politykę Prywatności

Powiązane posty

SunPower wypuszcza najmocniejszy panel na rynku - 400Wp

28/01/2021

SunPower wypuszcza najmocniejszy panel na rynku - 400Wp

SunPower wypuszcza najmocniejszy panel dostępny na rynku domowych instalacji fotowoltaicznych - 400 Wp

Czytaj dalej arrow
Organiczne ogniwa fotowoltaiczne na światło sztuczne

28/01/2021

Organiczne ogniwa fotowoltaiczne na światło sztuczne

Zainstalowany wewnątrz domu prototyp nowego ogniwa fotowoltaicznego zyskał sprawność 26% przy przetwarzaniu światła lamp. Czy to recykling prądu?
Czytaj dalej arrow
Panele antysłoneczne na podczerwień

28/01/2021

Panele antysłoneczne na podczerwień

Panele antysłoneczne zamieniają promieniowanie cieplne na prąd i mogą działać w nocy! Czy to brakujące ogniwo fotowoltaiki?
Czytaj dalej arrow
Koronawirus - fotowoltaika jedną z ofiar?

28/01/2021

Koronawirus - fotowoltaika jedną z ofiar?

Czy na skutek pandemii koronawirusa panele fotowoltaiczne staną się niedostępne? Jak radzą sobie instalatorzy, żeby przeciwdziałać wirusowi?
Czytaj dalej arrow