Menu

Fotowoltaika Gdynia

Gdynia, jak żadne inne miasto w Polsce, ma w swoją strukturze wpisany rozwój i przedsiębiorczość. Naturalnym tego rozwinięciem jest fotowoltaika. Czym muszą się charakteryzować panele montowane nad morzem? Jak dobrze wybrać instalatora?

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,73zł/kWh

Gdynia

Sto lat temu Gdynię zamieszkiwało mniej mieszkańców niż przeciętną wioskę. Dwadzieścia lat potem stała się największym portem przeładunkowym na Bałtyku i jednym z najnowocześniejszych portów w Europie.

Chyba żadne inne miasto nie ma takiego ducha rozwoju i przedsiębiorczości. To całkiem naturalne, że powstaje tu dużo instalacji fotowoltaicznych. Czy jednak fotowoltaika jest w Gdyni opłacalna? Co zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo inwestycji?

Fotowoltaika w Gdyni jest opłacalna z następujących powodów:

  • Dostateczne nasłonecznienie - według narzędzia PVGis, udostępnionego przez Komisję Europejską, 1kWp instalacji (ok. 3 paneli) wyprodukuje w Gdyni średnio 984 kWh rocznie.
  • Drogi prąd - Energia elektryczna na północy Polski jest generalnie bardzo droga, o czym z pewnością przekonujesz się na własnej skórze. Specjaliści informują, że sytuacja będzie się tylko pogarszać - ale z własną instalacją fotowoltaiczną podwyżki prądu nie są Ci straszne.
  • Wsparcie rządu - dofinansowania, ulgi i system prosumenta wydatnie zwiększają opłacalność fotowoltaiki. Więcej o tym w dalszej części artykułu.
  • Niskie ceny - panele słoneczne są od wiele tańsze, niż jeszcze kilka lat temu.

Jeśli chcesz dokładniejsze wyliczenia, wypełnij poniższy kalkulator.

Oszacuj koszt i opłacalność instalacji w Gdyni

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Pamiętaj przy tym o kilku dobrych radach:

Po pierwsze musisz wiedzieć, że panele montowane w regionach nadmorskich muszą być odporne na mgłę solną, to jest powodujące korozję opary znad morza. Zanim zdecydujesz się na zakup sprawdź, czy oferowane panele mają odpowiednie certyfikaty.

Po drugie, wybierz instalatora, który porządnie wykona swoją robotę. Naprawdę wiele od tego zależy. Jak takiego znaleźć? Nic prostrzego.

Instalatorzy fotowoltaiki w Gdyni

Poniżej znajdziesz listę polecanych instalatorów działających w Gdyni. Nasz serwis umożliwia klientom wystawienie oceny po skończonej inwestycji, dzięki czemu Ty możesz podjąć lepszą decyzję. Aby zobaczyć oceny, wejdź w profil firmy.

Niektóre firmy nie mają jeszcze ocen. Powodem jest to, że branża fotowoltaiczna w Polsce jest wciąż nowa. Nie martw się tym jednak, każda firma tutaj ukazana przechodzi naszą weryfikację.

Po skończonej instalacji prosimy też o wystawienie oceny.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Evoltim Sp. z o.o.

location Gdynia

Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne na sprawdzonych komponentach renomowanych firm. Szybki zwrot z inwestycji, długie okresy gwarancyjne, profesjonalny montaż oraz możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SOLAR HELIOS Piotr Kucab

location Swarzewo

Zajmuję się instalacjami fotowoltaicznymi:doradztwo,montaż,odbiory powykonawcze i okresowe oraz pomiary wydajności instalacji PV,czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Gdyni?

Jeśli płacisz gotówką, wtedy 1kWp instalacji rozsądnej jakości kosztuje ok. 4 tysiące złotych brutto. Jeśli chcesz zainwestować w lepsze komponenty, wtedy możesz wydać nawet 6 tysięcy. Generalnie obie te drogi są opłacalne. Przestrzegamy jedynie przed tańszymi ofertami, bo prawie na pewno zawierają komponenty słabej jakości i są montowane na szybko. Jedno i drugie godzi w długoterminową niezawodność instalacji.

Żeby obniżyć koszt, możesz też skorzystać z systemów dofinansowań:

  • Dotacja Mój Prąd daje możliwość uzyskania 5000 PLN
  • Ulga termomodernizacyjna pozwala na odpisanie 18% z kosztu instalacji (max 53000 PLN) od podatku przez 6 kolejnych lat

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samej Gdyni?

Sprawdź polecanych instalatorów z okolicznych miast