Menu

Fotowoltaika Elbląg

Mieszkańcy Elbląga od lat zaangażowani są w działania proekologiczne. W 1999 r. miasto po raz pierwszy otrzymało nagrodę unijną za całokształt działań na rzecz ochrony środowiska, a w roku 2001 – Ekologiczną Nagrodę Unii Europejskiej.

tools Firmy: 4

star Ocena 4/5

euro 0,65 zł/kWh

Elbląg

Nic więc dziwnego, że kwestia ekologicznych źródeł pozyskiwania energii żywo interesuje Elblążan oraz że panele fotowoltaiczne na dachach miejskich i podmiejskich domów stanowią coraz częstszy widok w tych okolicach. Mimo niezaprzeczalnych zalet ogniw, wielu potencjalnych właścicieli instalacji fotowoltaicznych wątpi w opłacalność montażu paneli na własnych nieruchomościach w Elblągu.

Jeśli jesteś jednym z nich, pomożemy ci rozwiać twoje wątpliwości.

Z uwagi na stosunkowo ostry klimat panujący w mieście oraz jego najbliższych okolicach z pewnością zastanawiasz się, czy warunki w twoim regionie są w ogóle odpowiednie dla fotowoltaiki. W ustaleniu wolumenu energii elektrycznej, jaką możesz uzyskać z paneli fotowoltaicznych w Elblągu, pomocny będzie kalkulator PVGIS dostępny w zasobach Komisji Europejskiej. Narzędzie jest uniwersalne i obiektywnie wskazuje możliwości ogniw, służąc właścicielom domów na całym świecie w oszacowaniu opłacalności inwestycji w panele na własnym dachu.

Na podstawie kalkulatora szacujemy, że z 1 kWp mocy zainstalowanej otrzymamy w Elblągu 1007 kWh energii elektrycznej rocznie. To bardzo dobry wynik w naszej strefie klimatycznej. Oczywiście dokładna ilość energii, jaką wyprodukują twoje panele zależy od indywidualnych czynników, takich jak m. in. kąt nachylenia dachu, stopień jego zacienienia czy kierunek połaci.

Podając zaledwie kilka danych, wstępną kalkulację dla twojej nieruchomości otrzymasz tutaj:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Właściwa ekspozycja na słońce oraz dobra lokalizacja to najważniejsze czynniki, które przemawiają za inwestycją w ogniwa. Co jeszcze warto wziąć pod uwagę szacując opłacalność montażu paneli na dachu?

Przede wszystkim możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną. Prąd jest w Polsce drogi i niestety będzie jeszcze droższy, choćby ze względu na konieczność spełnienia przez nasz kraj zobowiązań wynikających z uczestnictwa w UE. Już teraz zapłacisz w Elblągu najmniej 0,65 zł za 1 kWh, co jest stawką stosunkowo wysoką w skali całej Polski.

Kolejnym argumentem przemawiającym za inwestycją w fotowoltaikę jest możliwość uzyskania dofinansowania oraz preferencyjnych kredytów i zwrotu podatku dochodowego.

Instalatorzy fotowoltaiki w Elblągu

Następnym ważnym krokiem na drodze do własnego źródła energii elektrycznej jest wybór dostawcy i instalatora paneli, mocowań, inwertera oraz innych elementów systemu. Zdając sobie sprawę, że od podjęcia właściwych decyzji na tym etapie inwestycji, zależy w 90 procentach niezawodna i przynosząca oszczędności instalacja fotowoltaiczna, angażujemy się w pomoc w wyborze odpowiedniej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z profilami polecanych przez nas instalatorów.

Rekomendowani przez nas instalatorzy przechodzą weryfikację i ocenę według naszych restrykcyjnych kryteriów. Baza wiedzy uzupełniona jest o opinie zamieszczane przez użytkowników, którzy skorzystali z usług danej firmy, dlatego komentarze stanowią cenne źródło informacji dla przyszłych klientów.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Intek-Tech Technika Instalacji

location Skowarcz

INTEK-TECH jest prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, bezpośrednim wykonawcą instalacji fotowoltaicznych i elektrycznych, działającą na rynku od 2011r. Montaż przeprowadzamy swoimi pracownikami (bez podwykonawców) a proponowne przez nas komponenty są sprawdzone i wysoko wydajne.  

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Horizon Power

location Gdańsk

W naszej firmie pracują tylko doświadczeni profesjonaliści. Kompleksowa obsługa i doradztwo na najwyższym poziomie.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Totema

location GDAŃSK

Jesteśmy firmą z Gdańska. Od początku działania zależy nam, by oferować montaż najwyższej jakości opierając się na najlepszych podzespołach. Zajmujemy się również pompami ciepła, wiatami fotowoltaicznymi (moduły pv zamiast zadaszenia np. wiaty garażowej lub ogródka zimowego).  

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Evoltim Sp. z o.o.

location Gdynia

Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne na sprawdzonych komponentach renomowanych firm. Szybki zwrot z inwestycji, długie okresy gwarancyjne, profesjonalny montaż oraz możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Elblągu?

Ceny za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej w Elblągu wahają się pomiędzy 4 a 6,5 tys. zł dla systemów bazujących na panelach krzemowych. Można oczywiście wybrać rozwiązania oparte np. o dachówki fotowoltaiczne, jednak należy się liczyć wtedy ze wzrostem kosztów.

Standardowa instalacja o przykładowej mocy 6 kWp będzie kosztować między 24 a 39 tys. zł.

Wydatki można obniżyć wnioskując o środki z ogólnopolskiego programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” (od maja 2020 r. programy są połączone). Dofinansowanie wynosi 5 tys. zł. Dodatkowo, będąc właścicielem nieruchomości, zyskasz zwrot z podatku (maksymalnie 53 tys. zł) z tytułu ulgi termomodernizacyjnej.

Niestety, w chwili obecnej nie skorzystasz z żadnego programu regionalnego związanego z promocją fotowoltaiki.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Mieszkasz w okolicy?

Sprawdź opinie o instalatorach z pobliskich miast.