Menu

Fotowoltaika Gdańsk

Szukasz informacji o obowiązujących w Gdańsku programach dofinansowań do fotowoltaiki? Chcesz wiedzieć jakie panele należy montować w regionach nadmorskich? Szukasz sprawdzonych instalatorów z ocenami wystawionymi przez poprzednich klientów? Trafiłeś w dobre miejsce!

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,73zł/kWh

Gdańsk

Czy znasz maksymę, żeby codziennie robić co najmniej jeden dobry uczynek? Jeśli zainstalujesz instalację fotowoltaiczną, będzie ona codziennie robiła dobry uczynek dla Ciebie i innych, produkując czystą energię i przyczyniając się do poprawy jakości powietrza!

Czy jednak inwestycja w fotowoltaikę w Gdańsku ma sens? Czy się opłaca?

Opłacalność na konkretnej działce / dachu zależy od jej warunków, ale mówiąc ogólnie, Gdańsk to świetne miejsce na inwestycję w fotowoltaikę co najmniej z kilku powodów:

  • Dobre nasłonecznienie - według narzędzia Komisji Europejskiej PVGis 1kWp instalacji w Gdańsku wyprodukuje średnio 984 kWh energii rocznie.
  • Bardzo drogi prąd - średnio 0,73 PLN/kWh
  • Dobrze wyszkolone kadry - w pobliżu Gdańska znajduje się nawet fabryka paneli, nic dziwnego, że jest też sporo wykwalifikowanych instalatorów!

Możesz też oszacować zyski za pomocą poniższego kalkulatora.

Ten kalkulator oszacuje zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Żeby upewnić się, że Twoja instalacja fotowoltaiczna w Gdańsku przetrwa 25 i więcej lat bez większych problemów, pamiętaj o kilku wskazówkach:

Po pierwsze, instalacja fotowoltaiczna w regionach nadmorskich musi być odporna na mgłę solną, to jest na korodujące opary znad morza. Sprawdź, czy oferowane przez instalatora panele mają odpowiednie certyfikaty.

Po drugie, nie oszczędzaj za bardzo. Pamiętaj, podejrzanie niska cena to niebezpiecznie wysokie ryzyko. Lepiej zapłacić uczciwą cenę za uczciwy sprzęt. Jaki sprzęt jest dobry? Zapoznaj się z naszymi recenzjami paneli i inwerterów.

Po trzecie - wybierz instalatora, porządnie wykona swoją robotę. Jak ich znaleźć? Nic prostszego.

Instalatorzy fotowoltaiki w Gdańsku i okolicach

Oto lista polecanych instalatorów operujących w Gdańsku i okolicach. Wchodząc w profil danej firmy możesz zobaczyć, co firma mówi sama o sobie oraz zapoznać się z ocenami klientów, którzy skorzystali już z jej usług. Jeśli dana firma jeszcze nie ma ma żadnych ocen, nie martw się za bardzo - każda z firm spełnia nasze kryteria, a nierzetelne firmy odsiewamy już na starcie.

Przy okazji zachęcamy jednak do zachowania podstawowej ostrożności. Chociaż wpłacanie zaliczki to standard w tej branży, to jednak jeśli instalator chce więcej niż 25%, masz prawo do dodatkowych wyjaśnień.

Jeśli masz już system fotowoltaiczny prosimy, byś wystawił ocenę swojej ekipie montażowej.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Evoltim Sp. z o.o.

location Gdynia

Bezpieczne instalacje fotowoltaiczne na sprawdzonych komponentach renomowanych firm. Szybki zwrot z inwestycji, długie okresy gwarancyjne, profesjonalny montaż oraz możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SOLAR HELIOS Piotr Kucab

location Swarzewo

Zajmuję się instalacjami fotowoltaicznymi:doradztwo,montaż,odbiory powykonawcze i okresowe oraz pomiary wydajności instalacji PV,czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Gdańsku?

Instalacja fotowoltaiczna w Gdańsku kosztuje mniej więcej 4-6 tysięcy PLN za każdy 1kWp. Ile kWp potrzebujesz? Jeśli masz idealne warunki, policz 1kWp za każde 50PLN wydawane miesięcznie na rachunki. Większość ludzi nie ma idealnych warunków i może policzyć 1kWp za każde 45 PLN.

Koszt możesz obniżyć korzystając z odpowiednich systemów dofinansowań:

  • Ogólnopolska dotacja "Mój Prąd" - pozwala na uzyskanie 5000 PLN gotówki
  • Ulga termomodernizacyjna - umożliwia odliczenie 18% od kosztu inwestycji (do 53 tyś. zł) w ciągu 6 kolejnych lat podatkowych

To programy ogólnopolskie. W obecnej chwili nie funkcjonują lokalne systemy dotacji czy ulg dla inwestorów w OZE.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Gdańsku?

Sprawdź polecanych instalatorów w miastach obok.