Menu

Fotowoltaika Poznań

Poznań silnie stawia na Odnawialne Źródła Energii, oferując inwestorom dotacje, które pokrywają część kosztów instalacji. Poznań to bardzo dobre miejsce na panele fotowoltaiczne.

tools Firmy: 3

star Ocena 4.5/5

euro 0,64zł/kWh

Poznań

Poznań - miasto studentów i ludzi oszczędnych. Mieszkając w nim, wiesz, ile kosztuje wielkomiejskie życie, jak wysokie są wydatki i ile zarabiasz. Chcesz zaoszczędzić, więc do pracy dojeżdżasz autobusem lub tramwajem, ale i tak musisz wydać pieniądze na bilet. Wracasz do domu, włączasz telewizor, komputer do nauki, a licznik za prąd nieubłaganie bije, naliczając coraz to wyższe wartości. Szukasz rozwiązań, które pomogą odetchnąć z ulgą Twojemu portfelowi? Zainwestuj w panele fotowoltaiczne, które pozwolą zmniejszyć Ci wydatki związane z zużyciem energii elektrycznej! Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także uchronisz środowisko przed jego degradacją.

Zastanawiasz się, czy w Poznaniu słońce świeci wystarczająco mocno? Według wyliczeń przy pomocy narzędzia Komisji Europejskiej PVGIS 1kWp instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu produkuje rocznie 1092 kWh rocznie! Należy jednak wziąć pod uwagę, że wpływ na wynik mają indywidualne warunki, jak na przykład kąt nachylenia dachu i usytuowanie względem słońca.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Poznań jest jednym z najlepszych miast na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. Wpływ na to mają:

  • nowoczesne budynki wykorzystujące zaawansowane technologie gwarantujące termoizolację na najwyższym poziomie
  • prąd nie należy do najtańszych mediów - 0,62 zł / 1kWh - według taryfy G11
  • miasto, w którym koszty życia są na wysokim poziomie
  • program Słoneczne Dachy - opisany poniżej - oszczędności nawet do 300 złotych rocznie na jednego mieszkańca

Fotowoltaika w Poznaniu to z pewnością technologia, która powinna być obecna na każdym budynku. Nie tylko ze względu na generowanie oszczędności, ale także możliwość odsprzedaży nadmiaru energii elektrycznej i przeciwdziałanie zanieczyszczaniu powietrza.

Dążymy do tego, aby wspomóc poprawę Twojego komfortu życia. Dlatego też dbamy o to, żebyś mógł wybrać najlepszego instalatora paneli fotowoltaicznych.

Opinie o firmach z Poznania

W Poznaniu funkcjonuje wiele firm zajmujących się instalowaniem fotowoltaiki. W swoich szeregach mają fachowców, którzy doświadczenie zbierali przez wiele lat, dzięki czemu mogą świadczyć usługi najwyższej jakości. Niestety zdarza się czasami, że można trafić na amatorów, którzy pojęcia o panelach fotowoltaicznych i ich instalowaniu nie mają lub jest ono na bardzo niskim poziomie.

Wybór odpowiedniego instalatora jest kluczem do udanej inwestycji. Dlatego też musisz wziąć pod uwagę oceny i opinie klientów, którzy już wcześniej korzystali z usług firm specjalizujących się w fotowoltaice. Pamiętaj także, aby po skończonych pracach instalatorskich samemu zostawić opinię oraz ocenę. Będzie to wskazówka dla nowych klientów poszukujących fachowców z najwyższej półki.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
InteEnergia Sp. z o.o.

location Poznań

Jesteśmy od 15 lat na rynku w branży elektrycznej i od 4 lat na rynku fotowoltaiki. Stawiamy wyłącznie na markowy sprzęt z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych oraz najwyższą jakość świadczonych usług.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Energia z głową

location Dąbrówka

Fotowoltaika i Pompy ciepła Z przyjemnością przedstawiamy naszą firmę Specjalistów w dziedzinie fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Pomyślmy razem, jak skutecznie zmniejszyć Twoje rachunki. 

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
MySystems

location Plewiska

MySystems sp z o.o. to firma , która jest na rynku już 7 lat ... naszym głównym celem jest idealnie zrobiony montaż w krótkim terminie. Posiadamy własne ekipy, które posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia a montowane przez nas podzespoły są klasy PREMIUM i mają wszystkie certyfikaty! 

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu?

Koszt instalacji paneli fotowoltaicznych w Poznaniu może wiele osób mile zaskoczyć. Ceny oscylują od 4,5 tysiąca złotych do nieco ponad 6 tysiąca złotych za 1 kWp.

W zależności od mocy instalacji można uzyskać dotację z programu Mój Prąd, która sięga nawet 5 tysięcy złotych. W Poznaniu fotowoltaika cieszy się ogromną popularnością i w tym celu można także uzyskać dodatkowe dotacje ze środków WRPO oraz WFOŚiGW, które zmniejszą koszty prac instalatorskich.

Jedną z nich są wspomniane Słoneczne Dachy. Na czym polega ten program?

Jest to inicjatywa, która ma za zadanie wspierać głównie mieszkańców blokowisk i kierowana jest do spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot. Jej głównym założeniem jest zakładanie paneli fotowoltaicznych na dachach wysokich bloków, z których energia będzie zasilać oświetlenie klatki schodowej, monitoring, a także klimatyzację. Program Słoneczne Dachy pozwoli mieszkańcom skorzystać z taniego kredytu, który nie będzie odczuwalny dzięki jego rozłożeniu w taki sposób, aby jego rata pokrywała się z generowanymi oszczędnościami. W efekcie będą oni płacić porównywalne rachunki, a po spłacie kredytu zaczną oszczędzać.

Chcesz dokonać lepszego wyboru, ale wciąż się wahasz? Wypełnij formularz, a ciągu doby otrzymasz bezpłatne wyceny instalacji paneli fotowoltaicznych od kilku firm. W ten sposób zyskasz szybki przegląd ofert na rynku i będziesz mógł łatwiej dokonać wyboru właściwego instalatora! Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Poznaniu?

Sprawdź oferty dla pobliskich miast.