Menu

Fotowoltaika Wrocław

Wrocław - Europejska Stolica Kultury, Światowe Top 100 najlepszych miast do życia, Światowe Top 100 inteligentnych miast, Miasto Literatury UNESCO 2019 - czy trzeba mówić więcej? Wrocław wspiera rozwój kultury i technologii. To całkiem naturalne zatem, że wspiera fotowoltaikę i jest siedzibą licznych firm monterskich. Którą wybrać? Pomożemy!

tools Firmy: 1

star Ocena 4/5

euro 0,64zł/kWh

Wrocław

Nosisz się z zamiarem założenia instalacji fotowoltaicznej? To bardzo dobrze. Poprawisz w ten sposób jakość powietrza, profil energetyczny miasta oraz stan własnego portfela.

Czy jednak instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu jest opłacalna? Owszem tak. Warto wspomnieć chociażby o następujących czynnikach:

  • dostateczne nasłonecznienie – według narzędzia PVG udostępnionego przez Komisję Europejską, 1kWp instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu może wyprodukować 1028 kWh rocznie, uwzględniając straty na inwerterze i przewodach.
  • wsparcie władz miasta i kraju - obok ogólnopolskich programów typu dotacji "Mój Prąd" oraz ulgi termomodernizacyjnej istnieją też lokalne inicjatywy. Więcej na ten temat przeczytasz w sekcji "Wyceny".

Jeśli nie jesteś przekonany i chcesz zobaczyć czarno na białym, czy instalacja fotowoltaiczna w Twoim wypadku się opłaca, to wprowadź dane do poniższego kalkulatora.

Ten kalkulator oszacuje koszt i zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Jeśli wierzysz, ze instalacja fotowoltaiczna to coś dla Ciebie, stoją przed Tobą dwa wybory. Po pierwsze musisz wybrać instalatora, a po tym, jak ten zaproponuje Ci kilka rozwiązań, konkretną markę paneli i inwertera.

Chętnie pomożemy Ci na każdym z tych etapów. Poniżej znajdziesz listę polecanych instalatorów z okolicy Wrocławia.

Polecani instalatorzy we Wrocławiu

Który z poniższych czynników jest według Ciebie najczęstrzą przyczyną usterek w instalacji fotowoltaicznej?

  • Błędy produkcyjne 
  • Zła pogoda
  • Błędy instalatorów

Otóż poprawna jest ostatnia odpowiedź. Okazuje się, że proces instalacji paneli (chodzi o jakościową instalację, która ma przetrwać 25 lat) jest dość złożony i wymaga precyzji.

Dlatego mamy dla Ciebie radę - nie oszczędzaj na instalatorze. Mamy też kolejną radę - skorzystaj z usług instalatorów polecanych przez nas, a najlepiej też takich, którzy już zostali ocenieni.

Przy okazji mamy prośbę - po zakończonej instalacji wystaw im ocenę. Pomóż innym Polakom znaleźć dobrych profesjonalistów.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
NOVA Energy

location Siechnice

Jesteśmy liderem fotowoltaiki na rynkach Beneluxu, budującym silną pozycję w Polsce. W naszych szeregach skupiamy fachowców z kilku i kilkunastoletnim stażem w branży. Doświadczeni ludzie tworzący nową jakość.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna we Wrocławiu?

Kosztuje od 4 do 6 tysięcy PLN za każdy  1kWp. Ile potrzebujesz kWp? Oto (bardzo) uproszczony sposób oceny - jeśli wydajesz na prąd 50 PLN miesięcznie, potrzebujesz 1kWp, jeśli wydajesz 100 PLN - 2kWp itd.

Ale.

Powyższą cenę możesz obniżyć, korzystając z dofinansowań i dotacji. Inwestor prywatny może skorzystać z dotacji ogólnopolskiej "Mój Prąd" oraz odpisać do 18% kosztów od podatku dzięki uldze termomodernizacyjnej.

Z kolei przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić mnóstwo środków dzięki odpisowi od podatku od nieruchomości, który obowiązuje dla zakładów we Wrocławiu od września 2019 roku. Oto jego warunki:

  • Maksymalna kwota zwolnienia - 200 000 EURO
  • Minimalny nakład na inwestycję - 15 000 PLN
  • Zwolnienie obowiązuje przez cały okres podłączenia do sprawnych i działających niskoemisyjnych źródeł energii, jednak nie dłużej niż przez okres obowiązywania uchwały
  • Inwestycja musi być zakończona i uruchomiona w 2020 roku. Poproś o ofertę już teraz a jeszcze zdążysz!

Dla pewności można podpisać z instalatorem umowę na uruchomienie inwestycji do końca 2020 roku.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Miasta w pobliżu Wrocławia

Nie mieszkasz w samym Wrocławiu? Sprawdź polecanych instalatorów dla okolicznych miast.