Menu

Fotowoltaika Bielsko-Biała

Każdy, kto choć raz odwiedził Gemini Park Bielsko-Biała, czyli eko-enklawę w środku miasta, wie, że mieszkańcom pięknego śląskiego grodu leży na sercu dobro środowiska naturalnego. Jednym z przejawów dbałości o wspólną przestrzeń jest widoczny na tym obszarze wzrost inwestycji w fotowoltaikę.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,60zł/kWh

Bielsko-Biała

Choć wielu bielszczan przekonało się już nie tylko do walorów ekologicznych fotowoltaiki, ale również płynących z niej korzyści ekonomicznych, ciągle jeszcze pozostają wśród nich sceptycy. Jeśli jesteś jednym z nich, spróbujemy przekonać cię, że inwestycja w fotowoltaikę w Bielsku-Białej jest opłacalna i warta twojego zainteresowania.

Obiekcje mieszkańców danego terenu najczęściej dotyczą uwarunkowań klimatycznych. Obecnie oczywista dla wszystkich bielszczan jest opłacalność pozyskiwania energii z promieniowania słonecznego, pytanie jednak, czy panele zamontowane na dachu domu w Bielsku-Białej są w stanie po kilku latach zacząć generować darmowy prąd? Oczywiście, że tak.

Żeby sprawdzić, ile energii elektrycznej mogą wyprodukować panele w dowolnym miejscu na świecie, warto skorzystać z dedykowanego narzędzia, jakim jest kalkulator PVGIS dostępny w zasobach Komisji Europejskiej. Po wprowadzeniu nazwy miasta w wyszukiwarkę mapy, otrzymujemy informację, że z 1 kWp mocy zainstalowanej, możemy w Bielsku-Białej uzyskać niemal 1010 kWh energii elektrycznej rocznie. To dobry wynik, tym bardziej, że kalkulator uwzględnia już nieuniknione straty systemu na poziomie 14%.

Oczywiście rzeczywisty uzysk zależy nie tylko od lokalizacji geograficznej, ale również od innych czynników, takich jak kąt nachylenia dachu twojego domu czy stopień jego zacienienia. Jeśli chcesz sprawdzić opłacalność inwestycji w kilku prostych krokach, odpowiedz na parę pytań:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Sprzyjające czynniki klimatyczne oraz uwarunkowania techniczne to nie jedyne argumenty przemawiające za inwestycją w fotowoltaikę. Istotną kwestią jest również cena energii elektrycznej, która już dziś jest jedną z najwyższych w Europie. W Bielsku-Białej płacisz za 1 kWh energii elektrycznej od 0,55 do 0,60 zł, a z uwagi na zobowiązania Polski (podobnie jak innych krajów UE) związane z emisją CO2, ceny za prąd wzrosną niemal na pewno w najbliższym czasie.

Motywacją do inwestycji w ogniwa fotowoltaiczne na własnym dachu niech będzie dla Ciebie również możliwość uzyskania dofinansowania do instalacji, podatkowa ulga termomodernizacyjna czy też preferencyjne pożyczki.

Instalatorzy fotowoltaiki w Bielsko-Białej

Naturalną konsekwencją podjęcia decyzji o montażu paneli fotowoltaicznych na dachu jest wybór firmy, która przeprowadzi instalację. Na rynku obecnych jest wielu monterów, jak jednak wybrać odpowiedniego? Takiego, który wykona swoją pracę rzetelnie i dokładnie? Proponujemy skorzystać z usług przedsiębiorców, których rekomendujemy. Polecani przez nas instalatorzy przechodzą szczegółową weryfikację i ocenę, zgodnie z naszymi surowymi kryteriami.

Nasza baza przedsiębiorców zajmujących się montażem paneli słonecznych wzbogacana jest stale przez opinie inwestorów, którzy skorzystali z ich usług. W ten sposób przyszli użytkownicy fotowoltaiki mogą zapoznać się z wiarygodnymi informacjami klientów.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Good Energy

location Bielsko-Biała

Zainstalowaliśmy ponad 1000 instalacji PV. Stawiamy na sprawdzone komponenty do produkcji elektrowni słonecznych. Najważniejsza dla nas jest jakość i bezpieczeństwo. Każda instalacja projektowana i wykonywana jest  z pasją co daje naszym klientom zadowolenie i radość z oszczędzania. 

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Extra Energia

location Bielsko-Biała

EXTRA ENERGIA - "Instalacje dla wymagających" - projekt, dostawa, montaż, uruchomienie. Posiadamy własne ekipy montażowe, certyfikację UDT. Działamy w wielu regionach Polski.  Szybka i terminowa realizacja. Oferujemy sprzęt z przedłużonymi gwarancjami. Pomagamy w pozyskaniu dotacji.    

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Bielsko-Białej?

Ceny za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej w Bielsku-Białej wahają się pomiędzy 4 a 6,5 tys. zł dla systemów opartych o panele krzemowe. Przeciętna instalacja dla domu jednorodzinnego o przykładowej mocy 6 kWp będzie kosztować więc od około 24 do 39 tys. zł. To dość duży wydatek, na szczęście można go obniżyć.

Koszt instalacji fotowoltaicznej zmniejsza kwota dofinansowania z ogólnopolskiego programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” (od maja 2020 r. programy są połączone, dlatego wystarczy złożenie wniosku w jednym z nich). Wysokość dofinansowania wynosi 5 tys. zł. Obecnie można skorzystać jeszcze z ulgi termomodernizacyjnej, czyli zwrotu podatku dochodowego w wysokości 18% od kosztu inwestycji, maksymalnie 53 tys. zł. Niestety, w tej chwili nie skorzystasz z żadnego programu regionalnego związanego z promocją fotowoltaiki w Bielsku-Białej.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Mieszkasz w pobliżu?

Sprawdź polecanych instalatorów z okolicznych miast