Menu

Fotowoltaika Katowice

Zastanawiasz się nad zakupem instalacji fotowoltaicznej w Katowicach? Jesteś we właściwym miejscu. Chętnie pomożemy Ci podjąć decyzje dotyczące samej instalacji, wyboru instalatora oraz sposobu finansowania.

tools Firmy: 5

star Ocena 4/5

euro 0,62zł/kWh

Katowice

Porozmawiajmy najpierw o opłacalności.

Fotowoltaika w Katowicach się opłaca. Według programu PVGIS, który można znaleźć w publicznych zasobach naukowych Komisji Europejskiej, 1 kWp instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu katowickiego domu wyprodukuje rocznie około 1025 kWh. Te liczby nie są zawyżone - przy obliczeniach uwzględniono średnie nasłonecznienie i temperatury z każdego miesiąca, straty na inwerterze oraz przewodach.

Przyjmując cenę prądu 0,60 PLN za kWh oznacza to, że 1 kWp przyniesie w Katowicach 615 PLN oszczędności rocznie. Ile kWp potrzebujesz? Informacje na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Powyższe wyliczenie zakłada, że masz dach skierowany na południe. Jeśli chcesz poznać opłacalność i koszt instalacji w Twoim wypadku, najlepiej będzie, jeśli wypełnisz poniższy kalkulator.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Katowice zmieniają się na lepsze. Chociaż kiedyś nie liczono się tu z ekologią, obecnie robi się wiele, by poprawić jakość powietrza i zmniejszyć wpływ na środowisko. Panele fotowoltaiczne to naturalne rozwinięcie tego trendu. Szybko spłacają swój "węglowy dług", powstały podczas ich produkcji i przez kilkadziesiąt lat dostarczają darmowej energii. Ich recykling jest opłacalny, a koszt recyklingu jest uwzględniony w cenie panelu.

Co zrobić, żeby inwestycja odniosła sukces?

  • Wybierz dobry sprzęt - w tym celu zapoznaj się z naszymi recenzjami
  • Wybierz dobrego instalatora

Rozwińmy drugi punkt.

Instalatorzy fotowoltaiki w Katowicach

Dobry instalator to klucz do udanej inwestycji. Błędna instalacja to nieważna gwarancja, niższa wydajność i ryzyko dla bezpieczeństwa. Niektóre problemy objawiają się od razu, inne wychodzą na wierzch po kilku latach.

Lepiej tego uniknąć.

Poniżej znajdziesz listę polecanych instalatorów operujących w Katowicach.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
DP Fotowoltaika

location Katowice

DP Fotowoltaika to firma cechująca się indywidualnym podejściem, ciesząca się bezwzględnym zadowoleniem klientów. Zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji jak i również w przyszłości.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Minutor

location Mysłowice

Firma funkcjonująca w przemyśle energetycznym i wydobywczym od 2014 roku, zatrudniająca 220 osób. Jako jedyni na rynku do instalacji dołączmy certfikat ubezpieczeniowy! Każdy nasz klient jest ponad to objęty 10- letnią Gwarancją Energetyczną MINUTOR Energia. 

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Good Energy

location Bielsko-Biała

Zainstalowaliśmy ponad 1000 instalacji PV. Stawiamy na sprawdzone komponenty do produkcji elektrowni słonecznych. Najważniejsza dla nas jest jakość i bezpieczeństwo. Każda instalacja projektowana i wykonywana jest  z pasją co daje naszym klientom zadowolenie i radość z oszczędzania. 

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Extra Energia

location Bielsko-Biała

EXTRA ENERGIA - "Instalacje dla wymagających" - projekt, dostawa, montaż, uruchomienie. Posiadamy własne ekipy montażowe, certyfikację UDT. Działamy w wielu regionach Polski.  Szybka i terminowa realizacja. Oferujemy sprzęt z przedłużonymi gwarancjami. Pomagamy w pozyskaniu dotacji.    

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
ITD24

location Gliwice

Firma ITD24 istnieje na rynku od ponad 10 lat. Oferujemy kompleksową obsługę i montaż instalacji fotowoltaicznych. Profesjonalna obsługa klienta od A do Z wraz z pomocą na uzyskanie dotacji w ramach programu "Mój Prąd" oraz wypełnieniem wniosków o podłączenie instalacji do operatora.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Katowicach?

Cena instalacji fotowoltaicznej w Katowicach waha się od 4 do 6 tysięcy złotych za 1kWp. Tańsza opcja to panele i inwerter od dobrych chińskich marek, droższa to REC, SMA i inni producenci premium.

Jak oszacować konieczną ilość kWp? Prosto - za każde wydawane miesięcznie 50 PLN przyjmij 1kWp.

Aby obniżyć koszt instalacji, skorzystaj z następujących programów i ulg:

  • "Mój Prąd" - ogólnopolskie dofinansowanie, do 5000 PLN.
  • Ulga termomodernizacyjna - umożliwia odpisanie 18% kosztu instalacji (do 53 tysięcy PLN) od podatku przez 6 kolejnych lat

Instalatorzy nie mają obowiązku pomagać w załatwianiu dotacji, ale wielu z nich chętnie to czyni.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Mieszkasz w pobliżu?

Sprawdź polecanych instalatorów z okolicznych miast