Menu

Fotowoltaika Kraków

Krakusie! Weźże się za oszczędzanie! I zróbże w końcu tę instalację fotowoltaiczną! W końcu chcesz, żeby na polu dało się oddychać czystszym powietrzem, a nie tym naszym krakowskim smok(g)iem, prawda?

tools Firmy: 5

star Ocena 3.8/5

euro 0,65zł/kWh

Kraków

Kraków to doskonałe miejsce na inwestycję w fotowoltaikę. Według narzędzia Komisji Europejskiej PVGIS 1kWp instalacji w Krakowie produkuje 1005 kWh rocznie (straty na inwerterze, przewodach oraz miejscowa pogoda są wliczone).

Optymalny dla instalacji fotowoltaicznej kąt nachylenia dachu w Krakowie to 37 - 42 stopnie.

Przy instalacji PV w Krakowie trzeba jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu paneli (minimum raz do roku). Duża ilość zanieczyszczeń i smogu powoduje bowiem szybsze osiadanie pyłów na panelach. W utrzymaniu ich w czystości nie pomaga też duża ilość latających szczurów (jak Krakowianie mówią na gołębie).

Mimo tych drobnych przeciwności ilość instalacji fotowoltaicznych w Krakowie rośnie w szybkim tempie. Duża część instalacji to projekty realizowane ze wsparciem Regionalnych Programów Operacyjnych. Województwo małopolskie jest na trzecim miejscu w Polsce pod względem tych inwestycji (przeznaczono na nie 180 mln zł przy 350 mln zł kosztów całych instalacji). Bardzo duża część tych projektów powstaje z udziałem stowarzyszeń.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Opinie o firmach z Krakowa

Na terenie Krakowa i całego województwa małopolskiego swoje siedziby ma kilkanaście firm zajmujących się instalacjami fotowoltaicznymi. Działa tu też wiele spółek, które oferują swoje usługi w całej Polsce. Wybór instalatora fotowoltaiki w Krakowie jest więc niełatwy.

Jak nie naciąć się na krakowskiego centusia, który będzie oszczędzał na każdym podzespole i dostarczy Ci kiepskiej jakościowo instalacji?

Nie daj się ocyganić i skorzystaj z opinii o instalatorach z Krakowa, które dla Ciebie zebraliśmy. W naszym serwisie wszystkie oceny dodawane przez klientów są weryfikowane mailowo bądź telefonicznie. Dzięki temu dysponujemy bazą rzetelnych i prawdziwych opinii osób, które skorzystały z polecanych przez nas fachowców.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Elektrosloneczni.pl

location Modlnica

ElektroSłoneczni.pl jest drużyną, którą tworzą inżynierowie, technicy, instalatorzy oraz wizjonerzy. Łączy nas wspólne pragnienie życia w świecie pozbawionym trujących wyziewów wydobywających się z kominów elektrowni węglowych. Drugim jest zamiłowanie do estetyki naszych prac.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SolarTree

location Kraków

Od lat dostarczamy kompleksową usługę projektu, montażu oraz dokumentacji potrzebnej do przyłączenia instalacji do sieci elektroenergetycznej. W naszej pracy kierujemy się trzema głównymi zasadami: rzetelnością, uczciwością i obsługą klienta na najwyższym poziomie.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Skomat

location Kraków

SKOMAT świadczy usługi z zakresu doradztwa, orijektowania, sprzedaży, montażu i serwisu systemów fotowoltaicznych.   Zajmujemy się kompleksowymi rozwiązaniami począwszy od doboru mocy instalacji po zgłaszanie funkcjonującej już instalacji do zakładu energetycznego.    

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Cells

location Tylicz

CELLS Instalacje Fotowoltaiczne "OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE W TROSCE O ŚRODOWISKO" ul. Konfederatów Barskich 1 33-383 Tylicz

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
LMV Group

location Kraków

Działamy od 2014 roku i zainstalowaliśmy już ponad 2000 elektrowni fotowoltaicznych. Zanim nasi instalatorzy przystąpią do pracy przeprowadzamy audyt, tworzymy projekt 3D i szczegółową ofertę. Pomagamy też w uzyskaniu dotacji na fotowoltaikę, pompę ciepła, klimatyzację czy magazyn energii.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Krakowie?

Instalacja fotowoltaiczna w Krakowie to wydatek rzędu 4000-6000 za 1kWp, przy czym zwykle wystarczy 4-5 kWp na rodzinę.

Krakusy mogą skorzystać z programu „Mój prąd”, w ramach którego otrzymają dotację do wysokości 5000 zł na zakup i montaż instalacji PV. Wnioski można składać do 18.12.2020 r.

Dobrą opcją jest też ulga termomodernizacyjna, która sprawia, że można odpisać od podatku do 18% wartości inwestycji w ciągu 6 kolejnych lat.

Mieszkańcy Krakowa w czerwcu 2020 roku mogli też skorzystać z dotacji do OZE w ramach programu odnawialnych źródeł energii na obszarze gminy miejskiej Kraków na rok 2020. Wysokość dopłaty wynosiła do 60% kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków trwał jedynie 6 dni, dlatego nie wszystkim chętnym udało się skorzystać. Na razie nie wiadomo, czy nabór wniosków zostanie ponownie ogłoszony. Warto śledzić ogłoszenia Krakowskiego Centrum Doradztwa Energetycznego.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Krakowie?

Sprawdź polecanych instalatorów w okolicznych miastach.