Menu

Fotowoltaika Szczecin

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem w panele fotowoltaiczne w Szczecinie? Spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości. Ten artykuł zawiera informacje o lokalnych warunkach, które trzeba uwzględnić, szacowanych cenach oraz o polecanych instalatorach z ocenami byłych klientów - byś mógł podjąć rozsądną decyzję.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,64zł/kWh

Szczecin

Wielu ludzi pyta, czy instalacja fotowoltaiczna naprawdę się opłaca. Niektórzy mówią, że w Polsce nie ma warunków - a co dopiero w Szczecinie na północy! Ponadto zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie twierdził, że tak naprawdę panele fotowoltaiczne nie sprzyjają środowisku. 

Jaka jest prawda?

Panele fotowoltaiczne są opłacalne wszędzie w Polsce, w Szczecinie również. Wystarczy popatrzeć na drugą stronę granicy, na Niemców, będących światowym liderem pod względem ilości fotowoltaiki na mieszkańca.

Potwierdzają to dane satelitarne. Według narzędzia Komisji Europejskiej PVGis każdy 1kWp instalacji fotowoltaicznej wyprodukuje w Szczecinie średnio 966 kWh energii elektrycznej rocznie. To bardzo dobre wieści, biorąc pod uwagę, że w stolicy zachodniopomorskiego 1kWh kosztuje 0,64 PLN.

Dla dokładniejszych wyliczeń wypełnij poniższy kalkulator:

Ten kalkulator oszacuje zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Panele słoneczne są też - bez dwóch zdań - opcją pro-ekologiczną. Chociaż proces ich wytwarzania wymaga zużycia nieco energii i wytworzenia węgla, to szybko spłacają swój "dług" wobec środowiska. Elektrownie węglowe nie spłacają go nigdy.

Inwestując w panele słoneczne pomożesz więc środowisku, polepszysz jakość powietrza, zwiększysz samowystarczalność energetyczną Polski i zaoszczędzisz pieniądze.

Co zrobić, żeby ta inwestycja odniosła sukces?

  • Wybierz odpowiedniego instalatora - najlepiej wśród tych polecanych przez nas i posiadających pozytywne oceny poprzednich klientów
  • Wybierz odpowiedni sprzęt - pomocne będą tu nasze recenzje. Pamiętaj też, żeby panele fotowoltaiczne były certyfikowane na mgłę solną - jest to warunek konieczny, by system działał bez szwanku blisko morza.

Opinie o firmach ze Szczecina

Oto lista polecanych instalatorów montujących w Szczecinie i okolicach. Aby zdobyć więcej informacji o firmie i zbadać oceny jej byłych klientów, zobacz jej profil. Korzystanie z ocen byłych klientów to najlepszy sposób, by upewnić się, że dany instalator jest godny zaufania. Jeśli polecana przez nas firma nie ma jeszcze ocen, nie martw się - przeprowadzamy weryfikacje i odmawiamy nierzetelnym firmom.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SUNBRAKS Karol Flis

location Stargard

Witam, zajmuję się ogrzewnictwem oraz Fotowoltaiką. Cena fotowoltaiki Brutto za kWp od 4 do 5 tyś. w zależności od trudności i złożoności. Oferuję również pompy ciepła Bosch,Wiessmann oraz najbardziej popularny Panasonic 7 kW - 27,5 tyś brutto. Nie korzystam z podwykonawców.    

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Comeko Sp.Z.o.o

location Szczecin

Nasza firma powstała by zapewniać naszym klientom najwyżej jakości usługi związane z energią odnawialną. Działamy nieprzerwanie od 2017 na terenie woj. zach-pom oraz lubuskiego. Posiadamy własnych monterów. Używamy jedynie podzespołów sprawdzonych firm.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Szczecinie?

Instalacja fotowoltaiczna w Szczecinie kosztujeod 4 do 6 tysięcy za każdy kWp. Ilość potrzebnych kWp można oszacować w następujący sposób - jeśli wydajesz miesięcznie 100 PLN na prąd i masz korzystnie usytuowany dach, to potrzebujesz 2 kWp.

Na szczęście dostępne są dotacje, które umożliwiają obniżenie ostatecznego kosztu:

  • "Mój Prąd" - pozwala na uzyskanie 5000 PLN
  • Ulga termomodernizacyjna - sprawia, że inwestor prywatny może odpisać 18% kosztu (max 53 000 PLN) od podatku przez 6 kolejnych lat.

Jakkolwiek nie jest obowiązkiem instalatorów załatwiać dotacje dla klienta, wielu z nich chętnie w tym pomaga.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Szczecinie?

Zobacz polecanych instalatorów w okolicznych miastach.