Menu

Fotowoltaika Bydgoszcz

Urokliwa Bydgoszcz to nie tylko słynne Spichlerze, Kanał Bydgoski czy tzw. Exploseum, w którym możemy zapoznać się z tajnikami produkcji nitrogliceryny, ale także miejsce, w którym ekologia odgrywa niezwykle istotną rolę.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,64zł/kWh

Bydgoszcz

Bydgoszcz może poszczycić się tytułem miasta – prekursora w zakresie zintegrowanego planowania miejskiego, nadanego jej w konkursie zorganizowanym w ramach programu MULTIPLY. Program dotyczy m. in. wprowadzania zrównoważonych rozwiązań energetycznych, które mają zapewnić miastu tanią energię w sposób jak najmniej obciążający środowisko naturalne. Idealnie w tę koncepcję wpisuje się fotowoltaika, dlatego decydując się na zainstalowanie paneli na dachu własnego domu w Bydgoszczy lub okolicach, wspierasz miasto w jego proekologicznych działaniach.

Nie jest to oczywiście jedyna korzyść z fotowoltaiki – inwestując w system solarny możesz w ciągu kilku lat zyskać niemal darmową energię elektryczną. Choć korzyści finansowe zależą od wielu czynników (m. in. stopnia nachylenia połaci czy zacienienia dachu), ostatecznie fotowoltaika jest w naszej szerokości geograficznej zdecydowanie opłacalna.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

W Polsce z 1 kWp mocy zainstalowanej dobrej jakości krzemowych ogniw fotowoltaicznych średnio wytwarza się 1 000 kWh energii elektrycznej. Podobnie jest w Bydgoszczy. Poza dobrym uzyskiem, za zakupem paneli w tym obszarze przemawiają również:

  • wysokie ceny energii elektrycznej - w Bydgoszczy i okolicach średnia cena 1 kWh wynosi 0,6 zł, przy czym wzrost cen energii w najbliższej przyszłości jest niemal pewny,
  • możliwość wyboru instalatorów oferujących usługi wysokiej jakości w przystępnych cenach,
  • opcja skorzystania z dotacji, ulgi podatkowej oraz niskooprocentowanych kredytów na inwestycję w fotowoltaikę.

Niewiele jest sytuacji, w których panele fotowoltaiczne się nie opłacają. Wystarczy pewne miejsce pod inwestycjea.

Instalatorzy fotowoltaiki w Bydgoszczy i okolicach

Jeżeli jesteś zdecydowany zainwestować w fotowoltaikę oraz obniżyć swoje rachunki za energię elektryczną, pozwól, że pomożemy Ci dokonać wyboru instalatora. Na naszych stronach znajdziesz linki jedynie do sprawdzonych firm, dlatego decydując się na współpracę z nimi nie będziesz martwić się ani o jakość swojej instalacji, ani o własne pieniądze.

Polecani przez nas instalatorzy przeszli weryfikację. Dzięki temu mamy pewność, że będziesz zadowolony z ich usług. Prosimy też, żebyś po zrealizowaniu inwestycji podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami – oceny i opinie użytkowników stanowią bardzo cenną wiedzę dla przyszłych posiadaczy paneli słonecznych.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Energia Capital

location Inowrocław

Energia Capital, rozpoczęła działalność w roku 2016 posiadamy doświadczenie, które pozwala nam wykonać usługę na najwyższym poziomie. Naszym celem jest wykonanie usługi montażu systemów fotowoltaicznych spełniającej oczekiwania Klienta.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SMARTSOLAR o. Bydgoszcz

location Warszawa

Jeżeli Jesteś zainteresowany budową własnej elektrowni solarnej to zgłoś się do Nas ! Nasza firma zajmuje się sprzedażą, montażem oraz serwisem instalacji fotowoltaicznych. Załatwiamy również za Państwa wszelkie formalności związane z instalacją.  DARMOWY AUDYT NA MIEJSCU INWESTYCJI !!!

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Bydgoszczy?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w Bydgoszczy i okolicach kształtuje się w przedziale od 4 500 - 6 000 zł za każdy 1 kWp mocy zainstalowanej, przy czym są to średnie wartości szacunkowe – znacznie bardziej miarodajna będzie zawsze wycena instalatora.

Niezależnie jednak od ostatecznej ceny, każdy właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego będący osobą fizyczną może zawnioskować o dotację w wysokości 5 000 zł z programu „Mój prąd” lub „Czyste Powietrze”. Kolejną możliwość obniżenia kosztu instalacji daje skorzystanie z ulgi termomodernizacyjnej w formie zwrotu podatku – jest to propozycja wyłącznie dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych.

Niestety w chwili obecnej samorząd nie przewiduje żadnych form pomocy finansowej dla osób fizycznych, co nie znaczy, że miasto nie inwestuje w OZE, przeciwnie – nowe rozwiązania pojawiły się na dachach szkół, schroniska dla zwierząt, pływalni, Pałacu Młodzieży, BPPT a także budynku Nowej Astorii.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samej Bydgoszczy?

Zobacz polecanych instalatorów dla okolicznych miast.