Menu

Fotowoltaika Kalisz

Najstarsza wzmianka o Calisii datowana jest na II w. n.e., potwierdzając wielowiekową historię miasta. Kaliszanie wiedzą, że współcześnie utrzymanie dziedzictwa zależy nie tylko o dbałości o tradycję, ale również o środowisko naturalne. Proekologiczna świadomość jego mieszkańców czyni z Kalisza doskonałe miejsce na inwestycje w fotowoltaikę.

tools Firmy: 2

star Ocena 4/5

euro 0,65zł/kWh

Kalisz

Nie tylko sami mieszkańcy, ale również włodarze miasta dbają o jego rozwój, m. in. podejmując działania wspomagające ochronę przyrody. Warto wspomnieć oprogramie poprawy powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii, na które Kalisz otrzymał około 6 mln zł, kolejne 3 mln inwestując z własnych środków. Dzięki udziałowi w przedsięwzięciu, wielu mieszkańców już cieszy się własnym prądem lub darmową ciepłą wodą. Dlaczego by nie dołączyć do ich grona?

Położenie geograficzne Kalisza zapewnia wystarczającą ilość promieni słonecznych w ciągu roku, żeby inwestycja w fotowoltaikę stała się opłacalna. Korzystając z danych PVGIS, możemy łatwo oszacować, że 1kWp ogniw zdolnych jest wytworzyć blisko 1045 kWh energii elektrycznej rocznie, po uwzględnieniu takich zmiennych jak stratność instalacji oraz warunki pogodowe. Oczywiście faktyczna efektywność zależy również od takich czynników jak zacienienie czy kąt nachylenia dachu.

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Kalisz jest doskonałym miejscem na inwestycje w fotowoltaikę nie tylko ze względu na korzystne położenie geograficzne i stosunkowo dużą liczbę dni słonecznych w roku, ale również z innych powodów:

  • ceny energii elektrycznej z blisko 65 gr za 1 kWh należą do najwyższych w Polsce,
  • istnieje możliwość dofinansowania inwestycji z programu regionalnego – patrz sekcja „Wyceny” poniżej

Opinie o firmach z Kalisza

Rozwój fotowoltaiki w ostatnich latach oraz rosnące zapotrzebowanie na montaż instalacji wśród klientów indywidualnych, spowodowały obniżenie kosztów inwestycji oraz wpłynęły na wzrost doświadczenia i kompetencji wykonawców. Z drugiej jednak strony, możliwość potencjalnego zarobku sprawia, że są na rynku przedsiębiorstwa oferujące swoje usługi mimo bardzo ubogiego dorobku i nikłej wiedzy merytorycznej w zakresie fotowoltaiki.

Wybierając firmę, która zamontuje na naszym dachu panele oraz zajmie się profesjonalnym doborem odpowiednich urządzeń, warto wziąć pod uwagę opinie klientów, którzy już skorzystali z usług przedsiębiorcy. Dobrze popierać rzetelnych wykonawców, dlatego kiedy zainstalujesz ogniwa na własnym dachu, nie zapomnij o wystawieniu oceny firmie, która wykonała instalację.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Pamach

location Ligota Turawska

Pamach. Jesteśmy ekspertami w fotowoltaice. Posiadamy wieloletnie doświadczenie. Oferujemy najlepszy sprzęt i niską cenę. Zwrot inwestycji do 7 lat. 

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Brewa

location Kalisz

Brewa - Po niezależnej stronie życia | Na rynku od 2015 roku | 99% pozytywnych opinii | Realizacja nawet w 14 dni roboczych | Załatwiamy za Ciebie wszelkie formalności | Posiadamy ubezpieczenie OC | Oficjalny partner serwisowy Fronius |

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Kaliszu?

Koszt instalacji fotowoltaicznej w przeliczeniu na 1kWp w Kaliszu wynosi przeciętnie od 3500 do 6000 zł. Dość duża rozbieżność cenowa zależy nie tylko od ceny robocizny i producenta komponentów na jakich pracuje wybrany przez nas wykonawca, ale w dużej mierze również od innych czynników:

  • stopnia nachylenia i zacienienia dachu oraz kierunku geograficznego,
  • materiału zastosowanego do pokrycia dachu,
  • zużycia energii elektrycznej i w konsekwencji wielkości instalacji (co do zasady, im większa instalacja, tym mniejszy koszt w przeliczeniu na 1kWp).

Ważnym czynnikiem w zmniejszeniu naszych osobistych nakładów finansowych jest możliwość skorzystania z dofinansowania. Poza ogólnopolskim programem „Mój prąd”, który od dnia 15 maja 2020 r. zintegrowany został z programem „Czyste powietrze” (wyeliminowało to konieczność składania dwóch wniosków), w Kaliszu skorzystać można obecnie z innych form pomocy. Są to dopłaty do kredytów proekologicznych czy premie remontowe w ramach programu rewitalizacji określonych obszarów miasta. Niestety, bardzo korzystny dla mieszkańców miasta program poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii już się zakończył, ale warto śledzić projekty miasta na bieżąco, ponieważ nowe programy dofinansowania do inwestycji proekologicznych to jedynie kwestia czasu.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samym Kaliszu?

Sprawdź ofertę dla okolicznych miast!