Menu

Fotowoltaika Zabrze

Zabrze to miasto wielokrotnie nagradzane za proekologiczne działania. W prestiżowym konkursie ECO-MIASTO otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia - w 2014 i 2016 r. za działania w zakresie efektywności energetycznej budynków, w 2015 r. za uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej, a w 2018 – „za imponujące swym rozmachem działania na rzecz rozwoju miejskich terenów zieleni”.

tools Firmy: 5

star Ocena 4/5

euro 0,62zł/kWh

Zabrze

Biorąc pod uwagę zaangażowanie zabrzan w ochronę środowiska naturalnego, nic dziwnego, że na dachach okolicznych budynków przybywa w ogromnym tempie paneli słonecznych. Większość mieszkańców miasta z pewnością podziela nasz pogląd, że instalacja fotowoltaiczna to obecnie jedna z najlepszych inwestycji w modernizację naszego domu. Dlaczego tak jest? Ze względu na klimat, możliwe do uzyskania oszczędności oraz oferowane przez instytucje państwowe formy dofinansowania.

Korzystając z uniwersalnego kalkulatora PVGIS dostępnego w zasobach Komisji Europejskiej, po wpisaniu w okienko pod mapą nazwy lokalizacji, z łatwością odczytasz, że z 1 kWp mocy zainstalowanej można uzyskać w Zabrzu blisko 1040 kWh energii elektrycznej rocznie. Obliczenia uwzględniają standardowe straty na instalacji wynoszące 14 procent.

Są to oczywiście przybliżone kalkulacje, ponieważ faktyczny uzysk zależy od indywidualnych uwarunkowań takich jak kąt nachylenia dachu domu, możliwy kierunek ekspozycji na słońce czy stopień zacienienia działki. Jeśli chcesz otrzymać bardziej szczegółowe informacje związane z opłacalnością twojej inwestycji, odpowiedz na kilka prostych pytań:

Oszacuj zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Poza czynnikami technicznymi i klimatycznymi, istotna jest również kwestia cen prądu, które są obecnie jednymi z najwyższych w Europie. W Zabrzu płacisz za 1 kWh energii elektrycznej od 0,55 do 0,60 zł, a ceny te niemal na pewno wzrosną jeszcze z uwagi na zobowiązania Polski związane z wysoką emisją CO2. Inwestycja w fotowoltaikę prawdopodobnie zwróci się więc jeszcze szybciej, niż wynika to z kalkulacji na podstawie dzisiejszych cen energii.

Dodatkowym atutem dla chcących zamontować panele na własnym dachu jest możliwość skorzystania z dotacji z programu „Czyste powietrze” lub „Mój prąd” i preferencyjnych kredytów. Warto wspomnieć, że podatnicy podatku dochodowego będący osobami fizycznymi mogą zyskać jego zwrot, nawet do kwoty 53 tys. zł z tytułu ulgi termomodernizacyjnej przeznaczonej m. in. na instalacje fotowoltaiczne.

Instalatorzy fotowoltaiki w Zabrzu

Kiedy podejmiesz decyzję o inwestycji w fotowoltaikę, kolejnym krokiem na drodze do własnych ogniw jest wybór instalatora. Typując firmę, która zainstaluje na twoim dachu panele oraz zajmie się doborem pozostałych elementów instalacji i odpowiednich urządzeń, warto wziąć pod uwagę opinie klientów, którzy już skorzystali z usług instalatora. Stworzona przez nas i aktualizowana na bieżąco baza przedsiębiorców zawiera wyłącznie namiary na firmy, które spełniają nasze restrykcyjne kryteria.

Jeśli zdecydujesz się na wybór któregoś z nich i skorzystasz z jego usług, pozostaw, prosimy, swój komentarz. Dobrze popierać rzetelnych wykonawców, a twoja ocena może stanowić referencje przydatne kolejnym inwestorom na drodze do ich własnej, domowej „czystej” elektrowni.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
SunUp.pl Fotowoltaika

location Rybnik

SunUp Fotowoltaika to: realizacja usług „pod klucz”, załatwienie formalności, złożenie za Ciebie wniosku do państwowego programu „Mój Prąd”, pomoc w odliczeniu kosztów montażu instalacji od podatku, komplet dokumentów, szkolenie z użytkowania.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
PV Expert

location Katowice

Specjalizujemy się w fotowoltaice od roku 2014, kiedy zakładaliśmy pierwsze instalacje PV w Polsce. Zgodnie z dewizą "wyróżnia nas jakość" zapewniamy doskonały technicznie i estetycznie montaż markowych urządzeń poprzedzony fachowym projektem. Wyróżnia nas także rzetelność i uczciwość.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
DP Fotowoltaika

location Katowice

DP Fotowoltaika to firma cechująca się indywidualnym podejściem, ciesząca się bezwzględnym zadowoleniem klientów. Zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie inwestycji jak i również w przyszłości.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Minutor

location Mysłowice

Firma funkcjonująca w przemyśle energetycznym i wydobywczym od 2014 roku, zatrudniająca 220 osób. Jako jedyni na rynku do instalacji dołączmy certfikat ubezpieczeniowy! Każdy nasz klient jest ponad to objęty 10- letnią Gwarancją Energetyczną MINUTOR Energia. 

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Extra Energia

location Bielsko-Biała

EXTRA ENERGIA - "Instalacje dla wymagających" - projekt, dostawa, montaż, uruchomienie. Posiadamy własne ekipy montażowe, certyfikację UDT. Działamy w wielu regionach Polski.  Szybka i terminowa realizacja. Oferujemy sprzęt z przedłużonymi gwarancjami. Pomagamy w pozyskaniu dotacji.    

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Zabrzu?

Za 1 kWp instalacji fotowoltaicznej w Zabrzu trzeba zapłacić pomiędzy 4,5 a 6,5 tys. zł dla systemów bazujących na panelach krzemowych. Przykładowa instalacja dla dwustumetrowego domu jednorodzinnego o mocy 6 kWp będzie kosztować od około 27 do 39 tys. zł.

Inwestycja w fotowoltaikę dla domu to dość duży wydatek, można go jednak na szczęście obniżyć. Po skorzystaniu z rządowego dofinansowania w wysokości 5 tys. zł, koszt oscyluje między 22 a 34 tys. zł. Dodatkowo, jako podatnik dostaniesz zwrot podatku od kwoty inwestycji (max 53 tys. zł).

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Mieszkasz w pobliżu?

Sprawdź polecanych instalatorów z okolicznych miast