Menu

Fotowoltaika Łódź

Łódź, choć kojarzona zwykle z przemysłem, to w rzeczywistości miasto proekologiczne. Jego „zielone płuca”, czyli Las Łagiewnicki jest drugim co do wielkości miejskim kompleksem leśnym w Europie, zaraz po paryskim Lasku Bulońskim.

tools Firmy: 5

star Ocena 3.8/5

euro 0,69zł/kWh

Łódź

Świadomi konieczności ochrony środowiska naturalnego Łodzianie, coraz chętniej korzystają z możliwości zasilania swoich domów w energię pochodzącą ze Słońca. W kompleksach miejskich, fotowoltaika znacznie przyczynia się do poprawy jakości powietrza, dlatego z całą pewnością warto zainteresować się możliwością montażu paneli słonecznych na dachu własnego domu w Łodzi lub okolicach.

Sprawdź zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Z jakich jeszcze powodów montaż oraz użytkowanie instalacji fotowoltaicznej opłacają się w Łodzi? Inwestycja jest korzystna również z uwagi na:

  • wysokie ceny energii elektrycznej – obecnie za prąd na terenie Łodzi i w jej okolicach zapłacimy średnio 0,64 zł/1 kWh. Trzeba mieć również na uwadze, że ceny energii wzrosną w dłuższej perspektywie czasowej na pewno, a najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu najbliższego roku,
  • dobre nasłonecznienie, jak na naszą strefę klimatyczną – z każdego 1 kWp mocy zainstalowanej można uzyskać blisko 1031 kWh energii elektrycznej rocznie (dane z narzędzia PVG Komisji Europejskiej),
  • dużego wyboru sprawdzonych firm zajmujących się montażem paneli słonecznych w Łodzi. Konkurencyjność wpływa na obniżenie cen oraz wzrost profesjonalizmu monterów oraz doradców,
  • dostępności różnych form dofinansowania, które znacznie obniżą ostateczny koszt realizacji inwestycji.

Niewiele potrzeba, żeby móc założyć instalację fotowoltaiczną. Najważniejszym wymaganiem jest niezacieniona połać w miarę dobrze utrzymanego dachu na południe, wschód lub zachód.

Opinie o firmach z Łodzi

Przekonałeś się już, że fotowoltaika w Łodzi ci się opłaci? Chcesz mieć swój udział w procesie oczyszczania miasta ze smogu? Podjęcie decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej na własnym dachu lub gruncie to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do uniezależnienia się od cen energii i skorzystania z OZE. Teraz trzeba zaplanować kolejne działania, a my ci w tym pomożemy. Na początek poznaj opinie o sprawdzonych przez nas instalatorach oraz zapoznaj się z ich ofertą. Jeśli skorzystasz z usług polecanej przez nas firmy, pamiętaj o wystawieniu oceny – zawsze warto wspierać rzetelność oraz profesjonalizm.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Power Profit

location Łódź

Dzięki indywidualnemu podejściu do każdej sprawy gwarantujemy najwyższe standardy współpracy i obsługi klientów. Nasi eksperci przeanalizują specyfikę zużycia energii i zaproponują najlepsze rozwiązania. Zapewniamy kompleksową sprzedaż i instalację paneli fotowoltaicznych. 

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Arca Solar

location Łódź

Firma z dużym doświadczeniem, zajmująca się montażem oraz projektami małych instalacji PV do 50kWp oraz dużych farm fotowoltaicznych 10MWp i większe. Nadzorujemy cały proces administracyjno budowlany od samego początku do końcowego odbioru.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Fast Energy Group Sp. z o.o.

location Łódź

Zapewniamy kompleksową usługę doboru, dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych. Zapewniamy również pełne wsparcie w zakresie spraw formalnych związanych ze zgłoszeniem instalacji w zakładzie energetycznym oraz w uzyskaniu dofinansowań i dotacji.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Abc Energia

location Łódź

Oferujemy produkty renomowanych firm objęte gwarancją producenta. Dodatkowo sami udzielamy 5-letniej gwarancji na wykonany przez nas montaż, który trwa zaledwie kilka dni. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania i jak najmniejszą ingerencję w budynek podczas wykonywania prac.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
ANBAZ

location Łódź

Zajmujemy się instalacjami fotowoltaicznymi oraz elektrycznymi. Zapewniamy kompletną obsługę inwestycji.  

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Łodzi?

Przyjmując do naszych obliczeń dom w Łodzi lub w jej najbliższej okolicy, w którym rachunki za prąd wynoszą 400 zł (2 400 zł rocznie), i który w związku ze zużyciem energii potrzebuje paneli o łącznej mocy 5 kWp, należy liczyć się z kosztem ogniw na poziomie 9 600 zł przy założeniu, że jeden panel ma 320 kWp energii nominalnej oraz kosztuje 600 zł.

Kolejne koszty to inwerter (około 5 000 zł), przewody, konstrukcja wsporcza oraz montaż. Po podliczeniu okazuje się, że chcąc korzystać z energii elektrycznej z fotowoltaiki w Łodzi, trzeba zainwestować od 24 do 26 tys. zł. Na szczęście nie musisz tej kwoty w całości wykładać z własnej kieszeni.

Wystarczy zawnioskować o dofinansowanie z programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” i cena instalacji spada do 19 – 21 tys. zł. To nie koniec. Mieszkaniec Łodzi, którego roczny dochód mieści się w I progu podatkowym, otrzyma zwrot podatku w wysokości 3 420 – 3 780 zł, co ostatecznie da koszt instalacji 15 580 - 17 220 zł. Taka instalacja zwróci się po 7 latach!

Niestety obecnie nie są aktywne programy dofinansowania z jednostek samorządowych.

Porównaj wyceny i oszczędź do 30%

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samej Łodzi?

Sprawdź polecanych instalatorów w okolicznych miastach.