Menu

Fotowoltaika Łódź

Łódź, choć kojarzona zwykle z przemysłem, to w rzeczywistości miasto proekologiczne. Jego „zielone płuca”, czyli Las Łagiewnicki jest drugim co do wielkości miejskim kompleksem leśnym w Europie, zaraz po paryskim Lasku Bulońskim.

tools Firmy: 5

star Ocena 3.5/5

euro 0,69zł/kWh

Łódź

Świadomi konieczności ochrony środowiska naturalnego Łodzianie, coraz chętniej korzystają z możliwości zasilania swoich domów w energię pochodzącą ze Słońca. W kompleksach miejskich, fotowoltaika znacznie przyczynia się do poprawy jakości powietrza, dlatego z całą pewnością warto zainteresować się możliwością montażu paneli słonecznych na dachu własnego domu w Łodzi lub okolicach.

Sprawdź zwrot inwestycji w 5 minut

Jak mocno nachylony jest Twój dach?

Nachylenie dachu wpływa na koszt instalacji

Płaski

0 - 5 stopni

Prawie płaski

5-25 stopni

Normalnie nachylony

25 - 35 stopni

Bardzo nachylony

Pow. 35 st.

Z jakich jeszcze powodów montaż oraz użytkowanie instalacji fotowoltaicznej opłacają się w Łodzi? Inwestycja jest korzystna również z uwagi na:

  • wysokie ceny energii elektrycznej – obecnie za prąd na terenie Łodzi i w jej okolicach zapłacimy średnio 0,64 zł/1 kWh. Trzeba mieć również na uwadze, że ceny energii wzrosną w dłuższej perspektywie czasowej na pewno, a najprawdopodobniej nastąpi to w ciągu najbliższego roku,
  • dobre nasłonecznienie, jak na naszą strefę klimatyczną – z każdego 1 kWp mocy zainstalowanej można uzyskać blisko 1031 kWh energii elektrycznej rocznie (dane z narzędzia PVG Komisji Europejskiej),
  • dużego wyboru sprawdzonych firm zajmujących się montażem paneli słonecznych w Łodzi. Konkurencyjność wpływa na obniżenie cen oraz wzrost profesjonalizmu monterów oraz doradców,
  • dostępności różnych form dofinansowania, które znacznie obniżą ostateczny koszt realizacji inwestycji.

Niewiele potrzeba, żeby móc założyć instalację fotowoltaiczną. Najważniejszym wymaganiem jest niezacieniona połać w miarę dobrze utrzymanego dachu na południe, wschód lub zachód.

Opinie o firmach z Łodzi

Przekonałeś się już, że fotowoltaika w Łodzi ci się opłaci? Chcesz mieć swój udział w procesie oczyszczania miasta ze smogu? Podjęcie decyzji o montażu instalacji fotowoltaicznej na własnym dachu lub gruncie to pierwszy i najważniejszy krok na drodze do uniezależnienia się od cen energii i skorzystania z OZE. Teraz trzeba zaplanować kolejne działania, a my ci w tym pomożemy. Na początek poznaj opinie o sprawdzonych przez nas instalatorach oraz zapoznaj się z ich ofertą. Jeśli skorzystasz z usług polecanej przez nas firmy, pamiętaj o wystawieniu oceny – zawsze warto wspierać rzetelność oraz profesjonalizm.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Power Profit

location Kalisz

2020

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Arca Solar

location Łódź

Firma z dużym doświadczeniem, zajmująca się montażem oraz projektami małych instalacji PV do 50kWp oraz dużych farm fotowoltaicznych 10MWp i większe. Nadzorujemy cały proces administracyjno budowlany od samego początku do końcowego odbioru.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Fast Energy Group Sp. z o.o.

location Łódź

Zapewniamy kompleksową usługę doboru, dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych. Zapewniamy również pełne wsparcie w zakresie spraw formalnych związanych ze zgłoszeniem instalacji w zakładzie energetycznym oraz w uzyskaniu dofinansowań i dotacji.

recommended Polecany instalator

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
Abc Energia

location Łódź

Oferujemy produkty renomowanych firm objęte gwarancją producenta. Dodatkowo sami udzielamy 5-letniej gwarancji na wykonany przez nas montaż, który trwa zaledwie kilka dni. Zapewniamy najwyższą jakość wykonania i jak najmniejszą ingerencję w budynek podczas wykonywania prac.

bookmark Weź wycenę eye Zobacz profil
ANBAZ

location Łódź

Zajmujemy się instalacjami fotowoltaicznymi oraz elektrycznymi. Zapewniamy kompletną obsługę inwestycji.  

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna w Łodzi?

Przyjmując do naszych obliczeń dom w Łodzi lub w jej najbliższej okolicy, w którym rachunki za prąd wynoszą 400 zł (2 400 zł rocznie), i który w związku ze zużyciem energii potrzebuje paneli o łącznej mocy 5 kWp, należy liczyć się z kosztem ogniw na poziomie 9 600 zł przy założeniu, że jeden panel ma 320 kWp energii nominalnej oraz kosztuje 600 zł.

Kolejne koszty to inwerter (około 5 000 zł), przewody, konstrukcja wsporcza oraz montaż. Po podliczeniu okazuje się, że chcąc korzystać z energii elektrycznej z fotowoltaiki w Łodzi, trzeba zainwestować od 24 do 26 tys. zł. Na szczęście nie musisz tej kwoty w całości wykładać z własnej kieszeni.

Wystarczy zawnioskować o dofinansowanie z programu „Mój prąd” lub „Czyste powietrze” i cena instalacji spada do 19 – 21 tys. zł. To nie koniec. Mieszkaniec Łodzi, którego roczny dochód mieści się w I progu podatkowym, otrzyma zwrot podatku w wysokości 3 420 – 3 780 zł, co ostatecznie da koszt instalacji 15 580 - 17 220 zł. Taka instalacja zwróci się po 7 latach!

Niestety obecnie nie są aktywne programy dofinansowania z jednostek samorządowych.

Oszczędź do 30% dzięki porównaniu ofert

Wystarczy poświęcić 60 sekund na wypełnienie jednego krótkiego formularza, a skontaktujemy Cię z kilkoma firmami w Twojej okolicy. Porównaj kilka ofert za darmo, bez zobowiązań!

location

check W 60 sekund

check Za darmo

check Do 30% oszczędności

Nie mieszkasz w samej Łodzi?

Sprawdź polecanych instalatorów w okolicznych miastach.