COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Najlepsi instalatorzy fotowoltaiki w województwie lubelskim

Fotowoltaika to jedno z najlepszych rozwiązań pozyskiwania, tak zwanego „zielonego prądu”. Energia pozyskiwana z promieni słonecznych jest przyjazna dla środowiska, a Ty, będąc właścicielem mini-elektrowni, zyskujesz spore oszczędności. Gdzie w woj. lubelskim znajdziesz aktywne już instalacje OZE? Jak znaleźć dobrą firmę instalacyjną PV?

Województwo Lubelskie to najlepsze dla paneli słonecznych miejsce w Polsce. Wyjątkowo wysokie nasłonecznienie, wynoszące ponad 1200kWh/m, sprzyja wysokiej efektywności instalacji. Oto miejscowości, w których ze względu na wysokie nasłonecznienie, mieszkańcy wybrali panele fotowoltaiczne: Lublin, Zamość, Chełm, Biała Podlaska, Siedlce czy Łuków. Również mniejsze miejscowości takie jak: Krasny Staw, Kraśnik czy Puławy, mogą pochwalić się niejedną eko-instalacją.

W jakich rejonach Lubelszczyzny znajdują się siedziby firm zajmujących się fotowoltaiką? Zamość, Lublin, Łuków oraz Biała Podlaska – to tutaj znajdziesz najwięcej ofert instalacji. Pozostałe godne zaufania firmy znajdziesz w liście poniżej.

Dofinansowania, w tym dotacje unijne, znacznie zmniejszają koszt instalacji fotowoltaicznej. Co za tym idzie, szybciej nastąpi również zwrot oczekiwany z inwestycji. Już w 2017 roku 18 gmin, wybieranych drogą losowania uzyskało dotacje unijne na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii , które w sumie wynosiły niemal 49 mln.zł. Interesuje Cię dofinansowanie: fotowoltaika 2019? Aktualne, szczegółowe informacje dostępne są w WFOŚiGW w Lublinie, lub w najbliższym Urzędzie Gminy, Miasta lub w Starostwie Powiatowym.

Warunkiem skorzystania z dotacji jest wybór certyfikowanej firmy instalującej PV. Poniżej znajduje się lista 40 godnych zaufania instalatorów w woj. lubelskim. Jak wybrać najlepszą firmę instalującą panele fotowoltaiczne? Skorzystaj z darmowych ofert instalacji PV, a z łatwością znajdziesz firmę spełniającą Twoje oczekiwania.

solsystem

Lublin

El-instal

Biała

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone