COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Najlepsi monterzy fotowoltaiki - województwo opolskie

Fotowoltaika w województwie opolskim, gdzie istnieje wiele firm oferujących montaż paneli słonecznych, nie jest jakąś szczególnie popularną branżą w porównaniu do innych regionów Polski (biorąc pod uwagę zarówno liczbę przedsiębiorstw z branży paneli solarnych, jak i ilość działających instalacji w tym rejonie). Być może jest to spowodowane tym, że opolskie jest najmniejszym województwem w kraju oraz posiada najmniejszą liczbę mieszkańców ( około 1 miliona – dla porównania woj. śląskie, gdzie instalacje fotowoltaiczne są bardzo powszechne - 4,5 mln ).  Z drugiej strony jest to jedno z bardziej słonecznych regionów kraju. W praktycznie całym województwie nasłonecznienie przekracza 1000 kWh/m2 , a w niektórych rejonach nawet 1100 kWh/m2, co przekłada się na wysoką opłacalność paneli fotowoltaicznych w tym regionie.

Najwięcej firm montujących panele słoneczne na miejsce swojej siedziby wybrało stolicę województwa - Opole. Sporo przedsiębiorstw jest zlokalizowana w okolicy takich miast jak Kędzierzyn-Koźle, Brzeg czy Nysa. 

Aby zmniejszyć koszty instalacji  w województwie opolskim możliwe jest dofinansowanie paneli słonecznych. Jednak ze względu na zmieniające się co jakiś czas formy wsparcia, polecamy zasięgnąć aktualnych informacji w WFOŚiGW w Opolu i odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędzie miasta, gminy czy starostwie powiatowym.

Jak wskazuje Ministerstwo Rozwoju, woj. opolskie jest obecnie liderem, wraz z wielkopolskim oraz pomorskim, w wykorzystaniu funduszy unijnych na odnawialne źródła energii (m.in. na panele solarne). 

Instalacje fotwoltaiczne występują w województwie opolskim głównie w okolicach Opola, Kędzierzyna-Koźla oraz w gminie Zębowice. 

Firmy znajdujące się w naszej bazie danych ,działające na rynku fotowoltaiki, które znajdziesz poniżej, oferują zróżnicowane ceny paneli słonecznych, dlatego polecamy zamówienie darmowej oferty instalacji PV, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie najlepszą firmę.

En-Sky

Popielów

5.0 Najlepiej oceniany

EPG Eco o. opolskie

Sopot

4.6 Najlepiej oceniany

"WOLAS" Dobra Energia

Dobrodzień

EPG Eco o. Brzeg

Brzeg

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone