Najlepsi instalatorzy PV w Wielkopolsce

Fotowoltaika to w Polsce coraz popularniejsza metoda pozyskiwania prądu. Energia pochodząca ze słońca nie zanieczyszcza środowiska, a Ty zyskujesz spore oszczędności dzięki własnej mini elektrowni. Czy woj. wielkopolskie to korzystne miejsce na instalacje PV? Jak wybrać dobrą firmę instalującą panele słoneczne?

Wielkopolska, biorąc pod uwagę nasłonecznienie w Polsce, wypada naprawdę dobrze. Nasłonecznienie w większej części woj. to okolice 1100 kWh/m. Dzięki takim parametrom sporo osób zainwestowało już w tym regionie w panele fotowoltaiczne. Poznań, Śrem, Luboń, Swarzędz, Września, Ostrów Wielkopolski – to tylko kilka miejscowości w których odnotowano wzrost gospodarstw produkujących własny prąd dzięki instalacjom PV.  

Gdzie znajdują się siedziby firm montujących panele słoneczne? Ostrów Wielkopolski, Poznań, Kalisz, Piła, Leszno, to miejscowości w których znajdziesz najwięcej instalatorów. Znajdziesz ich również w miastach: Chodzież, Słupca, Turek czy Kalisz. W sumie województwo dysponuje niemal 60 firmami, oferującymi profesjonalne instalacje PV.

Dofinansowania, w tym dotacje unijne z których korzysta Wielkopolska, są świetną okazją by zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej. Szybciej nastąpi również oczekiwany zwrot z inwestycji. W zależności od wysokości dotacji, zwrot kosztów może nastąpić nawet po kilku (3-5) latach. Już w 2017 roku, zatwierdzone zostały cztery projekty elektrowni fotowoltaicznych, które znajdować się będą na dachach sporych hal, należących do wielkopolskich firm. Jak skorzystać z dotacji na panele słoneczne? Szczegółowe informacje zdobędziesz w najbliższym Urzędzie Gminy, Miasta lub Starostwie Powiatowym. Zachęcamy również do wizyty w WFOŚiGW w Poznaniu.    

Korzystając z dotacji, wybieraj tylko certyfikowane firmy zajmujące się fotowoltaiką. Poniżej znajduję się lista zawierająca najlepsze firmy instalacyjne w Wielkopolsce. Masz wątpliwości jak wybrać dobrego instalatora paneli słonecznych? Skorzystaj z darmowych ofert instalacji PV. Dostępna tutaj możliwość porównywania ofert ułatwi Ci wybór najlepszej firmy.

Na Swoim

Ostrów Wielkopolski

4.9 Najlepiej oceniany

TOM EL

Zbąszyń

Powergo

Poznań

Eleganteria s.c. Przemysław Skibniewski, Michał Szymański - Ulatowski

Poznań

Rexus

Szamocin

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone