COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Najlepsi instalatorzy PV w Wielkopolsce

Fotowoltaika to w Polsce coraz popularniejsza metoda pozyskiwania prądu. Energia pochodząca ze słońca nie zanieczyszcza środowiska, a Ty zyskujesz spore oszczędności dzięki własnej mini elektrowni. Czy woj. wielkopolskie to korzystne miejsce na instalacje PV? Jak wybrać dobrą firmę instalującą panele słoneczne?

Wielkopolska, biorąc pod uwagę nasłonecznienie w Polsce, wypada naprawdę dobrze. Nasłonecznienie w większej części woj. to okolice 1100 kWh/m. Dzięki takim parametrom sporo osób zainwestowało już w tym regionie w panele fotowoltaiczne. Poznań, Śrem, Luboń, Swarzędz, Września, Ostrów Wielkopolski – to tylko kilka miejscowości w których odnotowano wzrost gospodarstw produkujących własny prąd dzięki instalacjom PV.  

Gdzie znajdują się siedziby firm montujących panele słoneczne? Ostrów Wielkopolski, Poznań, Kalisz, Piła, Leszno, to miejscowości w których znajdziesz najwięcej instalatorów. Znajdziesz ich również w miastach: Chodzież, Słupca, Turek czy Kalisz. W sumie województwo dysponuje niemal 60 firmami, oferującymi profesjonalne instalacje PV.

Dofinansowania, w tym dotacje unijne z których korzysta Wielkopolska, są świetną okazją by zmniejszyć koszt instalacji fotowoltaicznej. Szybciej nastąpi również oczekiwany zwrot z inwestycji. W zależności od wysokości dotacji, zwrot kosztów może nastąpić nawet po kilku (3-5) latach. Już w 2017 roku, zatwierdzone zostały cztery projekty elektrowni fotowoltaicznych, które znajdować się będą na dachach sporych hal, należących do wielkopolskich firm. Jak skorzystać z dotacji na panele słoneczne? Szczegółowe informacje zdobędziesz w najbliższym Urzędzie Gminy, Miasta lub Starostwie Powiatowym. Zachęcamy również do wizyty w WFOŚiGW w Poznaniu.    

Korzystając z dotacji, wybieraj tylko certyfikowane firmy zajmujące się fotowoltaiką. Poniżej znajduję się lista zawierająca najlepsze firmy instalacyjne w Wielkopolsce. Masz wątpliwości jak wybrać dobrego instalatora paneli słonecznych? Skorzystaj z darmowych ofert instalacji PV. Dostępna tutaj możliwość porównywania ofert ułatwi Ci wybór najlepszej firmy.

Na Swoim

Ostrów Wielkopolski

4.9 Najlepiej oceniany

TOM EL

Zbąszyń

Powergo

Poznań

Eleganteria

Poznań

InteEnergia Sp. z o.o.

Suchy Las

Rexus

Szamocin

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone