COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Najlepsi instalatorzy na Podlasiu

Fotowoltaika w Polsce do coraz bardziej popularne źródło “zielonego prądu”. Energia pozyskiwana z promieni słonecznych jest przyjazna dla środowiska, a Ty zyskujesz spore oszczędności dzięki własnej mini elektrowni. Czy opłaca się instalować panele fotowoltaiczne w województwie podlaskim? Jak wybrać dobrą firmę instalującą PV?

Nasłonecznienie w podlaskim

Nasłonecznienie w północnej i wschodniej części regionu to 1100 kWh/m2, w pozostałej - 1000 kWh/m2 - co stawia Podlasie wysoko na liście najlepiej nasłonecznionych województw w Polsce. Pomimo stosunkowo niskiej ilość mieszkańców, działa tu już sporo instalacji fotowoltaicznych. Białystok, Kolno, Hajnówka, Suwałki, Augustów - to miejscowości w których odnotowano znaczący wzrost instalacji.

Gdzie w woj. podlaskim można znaleźć firmy świadczące usługi w branży instalacji PV? Suwałki, Białystok, Augustów, oraz okoliczne mniejsze miejscowości to najczęstsze lokalizacje. Poniżej znajdziesz pełną listę najlepszych instalatorów na Podlasiu.

Decydując się na instalacje fotowoltaiczną warto sprawdzić dostępne dofinansowania, w tym dotacje unijne na PV. Znacząco zmniejszy to koszty, a oczekiwany zwrot inwestycji nastąpi szybciej. Już w 2017 roku największe jak dotąd dotacje na Podlasiu trafiły do gmin Mońki (1,59 mln zł), Czeremcha (1,55 mln zł), Zambrowa (1,49 mln zł) oraz Augustowa (1,47 mln zł). Jak uzyskać dotacje? Po dokładne i szczegółowe informacje zgłoś się do WFOŚiGW w Białymstoku lub do najbliższego Urzędu Gminy lub Miasta.

By skorzystać z dofinansowania, korzystaj z usług tylko certyfikowanych firm instalatorskich, których znajdziesz poniżej. Jak wybrać instalatora paneli słonecznych? Wypełnij formularz by skorzystać z darmowych wycen kilku firm - porównanie ofert ułatwi Ci wybór najlepszej firmy.

SunGrant

Białystok

Nasza Energetyka sp. z o.o.

Białystok

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone