COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Monterzy paneli fotowoltaicznych w Małopolsce

Coraz bardziej znaną w Polsce formą wytwarzania energii elektrycznej stają się instalacje fotowoltaiczne. Odnawialna energia słoneczna jest nieszkodliwa dla środowiska, a Ty posiadając własną elektrownię, zyskujesz spore oszczędności. Czy woj. małopolskie to korzystne miejsce na inwestycje w panele fotowoltaiczne? Jak wybrać firmę instalującą PV?

Małopolska, porównując nasłonecznienie w całej Polsce, to region dość obficie nasłoneczniony. Szczególnie w północnej części, do której zaliczymy również Kraków, nasłonecznienie wynosi około 1100 kWh/m. Pozostała część woj. to 1000 kWh/m, co sugeruje że jest to miejsce korzystne dla inwestycji w panele słoneczne. Kraków, Rabka Zdrój, Nowy Targ, Zakopane oraz mniej popularne lokalizacje, to miejsca w których na dachach mieszkańców rozpoznasz aktywne już mini elektrownie.

Gdzie w woj. małopolskim znajdziesz godne uwagi firmy instalujące PV? Kraków, Oświęcim i Tarnów to miasta w których znajduje się najwięcej firm oferujących instalacje. Znajdziesz je również w miejscowościach takich jak: Wadowice, Nowy Targ, Nowy Sącz, Chrzanów czy Myślenice. W sumie w woj. ogłasza się niemal 60 firm instalatorskich.

Dofinansownia, w tym dotacje unijne obejmujące również woj. małopolskie, zmniejszają koszty instalacji paneli słonecznych. Co za tym idzie – wyczekiwany zwrot inwestycji następuje szybciej. Samorząd Małopolski, korzystając ze wsparcia Unii, do 2020 roku ma zaopatrzyć w panele fotowoltaiczne prawie 2 400 dachów w województwie. Jak skorzystać z dotacji na PV? Szczegółowe informacje dotyczące dotacji w Twojej okolicy, warto zdobyć w najbliższym Urzędzie Gminy lub w WFOŚiGW w Krakowie.

Nie pozostawiaj wyboru instalatora przypadkowi. Skorzystanie z dofinansowania, wiąże się z koniecznością wybrania firmy, która posiada certyfikaty zakładania paneli fotowoltaicznych. Poniżej znajduje się lista zawierająca wszystkie firmy instalacyjne PV w woj. małopolskim. Zastanawiasz się jak wybrać dobrego instalatora paneli słonecznych? Skorzystaj z darmowej porównywarki ofert instalacji PV. Dostępna tutaj możliwość porównywania ofert ułatwi wybór najlepszej firmy.

Elektrosloneczni.pl

Modlnica

4.9 Najlepiej oceniany

Columbus Energy S.A.

Kraków

4.9 Najlepiej oceniany

SolarTree

Kraków

5.0 Najlepiej oceniany

Skomat

Kraków

5.0 Najlepiej oceniany

MG Elements

Koszyce

5.0 Najlepiej oceniany

Powergreen

Oświęcim

5.0 Najlepiej oceniany

Gnome OZE

Kraków

3.2

Cells

Tylicz

Sunlight Energy

Kraków

PEKOS-PV Marcin Wójcik

Stanisławice

Alter Power

Kraków

LMV Group

Kraków

Eco-Technika

Myślenice

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone