Jesteś instalatorem PV?

Monterzy paneli fotowoltaicznych w Małopolsce

Coraz bardziej znaną w Polsce formą wytwarzania energii elektrycznej stają się instalacje fotowoltaiczne. Odnawialna energia słoneczna jest nieszkodliwa dla środowiska, a Ty posiadając własną elektrownię, zyskujesz spore oszczędności. Czy woj. małopolskie to korzystne miejsce na inwestycje w panele fotowoltaiczne? Jak wybrać firmę instalującą PV?

Małopolska, porównując nasłonecznienie w całej Polsce, to region dość obficie nasłoneczniony. Szczególnie w północnej części, do której zaliczymy również Kraków, nasłonecznienie wynosi około 1100 kWh/m. Pozostała część woj. to 1000 kWh/m, co sugeruje że jest to miejsce korzystne dla inwestycji w panele słoneczne. Kraków, Rabka Zdrój, Nowy Targ, Zakopane oraz mniej popularne lokalizacje, to miejsca w których na dachach mieszkańców rozpoznasz aktywne już mini elektrownie.

Gdzie w woj. małopolskim znajdziesz godne uwagi firmy instalujące PV? Kraków, Oświęcim i Tarnów to miasta w których znajduje się najwięcej firm oferujących instalacje. Znajdziesz je również w miejscowościach takich jak: Wadowice, Nowy Targ, Nowy Sącz, Chrzanów czy Myślenice. W sumie w woj. ogłasza się niemal 60 firm instalatorskich.

Dofinansownia, w tym dotacje unijne obejmujące również woj. małopolskie, zmniejszają koszty instalacji paneli słonecznych. Co za tym idzie – wyczekiwany zwrot inwestycji następuje szybciej. Samorząd Małopolski, korzystając ze wsparcia Unii, do 2020 roku ma zaopatrzyć w panele fotowoltaiczne prawie 2 400 dachów w województwie. Jak skorzystać z dotacji na PV? Szczegółowe informacje dotyczące dotacji w Twojej okolicy, warto zdobyć w najbliższym Urzędzie Gminy lub w WFOŚiGW w Krakowie.

Nie pozostawiaj wyboru instalatora przypadkowi. Skorzystanie z dofinansowania, wiąże się z koniecznością wybrania firmy, która posiada certyfikaty zakładania paneli fotowoltaicznych. Poniżej znajduje się lista zawierająca wszystkie firmy instalacyjne PV w woj. małopolskim. Zastanawiasz się jak wybrać dobrego instalatora paneli słonecznych? Skorzystaj z darmowej porównywarki ofert instalacji PV. Dostępna tutaj możliwość porównywania ofert ułatwi wybór najlepszej firmy.

Wybierz spośród 8 instalatorów paneli słonecznych. Małopolskie

Wybierz region