COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Fotowoltaika - instalatorzy w woj. Kujawsko-Pomorskim

Fotowoltaika staje się coraz bardziej znanym zjawiskiem również w woj. kujawsko-pomorskim. Energia pozyskiwana z promieni słonecznych jest przyjazna dla środowiska, a Ty jako właściciel mini-elektrowni zyskujesz spore oszczędności. Czy w woj. kujp. opłaca się inwestycja w panele słoneczne? Jak znaleźć dobrą firmę instalującą PV?

W południowej części woj. kujawsko-pomorskiego nasłonecznienie wynosi ponad 1100 kWh/m, w północnej części natomiast jest niższe, w okolicach 1000 kWh/m. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to miejsce wciąż korzystne dla instalacji PV,a poświadcza to ilość gospodarstw zaopatrzonych w panele słoneczne. Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław – to tylko kilka miejscowości w których użytkowane są instalacje PV. Również w mniejszych miejscowościach takich jak: Koronowo, Lubiszyn, Chełmża czy Świecie. Najwyższą produkcję energii słonecznej w ciągu roku, odnotowuje się w Żninie, Ciechocinku oraz Chełmnie.

Gdzie szukać w województwie kuj-pom. firm montujących PV? Toruń, Bydgoszcz, Włocławek, Golub-Dobrzyń, Inowrocław lub Świecie – to najczęściej wybierane siedziby. Pozostałe adresy znajdziesz w liście poniżej.

Dofinansowania dostępne również dla mieszkańców woj. kuj-pom, to praktyczny sposób zmniejszenia kosztów instalacji fotowoltaicznej. Szybciej nastąpi również oczekiwany zwrot z inwestycji. Już w 2017 roku dotacje unijne zostały przyznane dla 46 projektów instalacji OZE. Projekty realizowane są na szkołach i basenach w Bydgoszczy, szkołach w Toruniu, oraz n budynkach prywatnych w Inowrocławiu. Jesteś zainteresowany tematem dofinansowanie: fotowoltaika 2019? Większość dotacji jest przyznawana na szczeblu lokalnym, dlatego po aktualne i szczegółowe informacje, warto udać się do najbliższego Urzędu Gminy lub do WFOŚiGW w Toruniu..

Korzystając z dofinansowania, pamiętaj by wybierać tylko spośród firm certyfikowanych. Poniżej udostępniamy Ci listę niemal 30 instalatorów PV w woj. kujawsko-pomorskim. Jak wybrać najlepszą firmę instalującą panele fotowoltaiczne? Skorzystaj z darmowych ofert instalacji PV, by z łatwością wybrać firmę spełniającą Twoje oczekiwania.

PVGE o. Bydgoszcz

Bydgoszcz

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone