COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Najlepsi instalatorzy PV w województwie zachodniopomorskim

Czy fotowoltaika w zachodnio-pomorskim ma rację bytu? Gdzie szukać informacji o dotacjach i jak znaleźć dobrych instalatorów?

Nasłonecznienie w zachodniopomorskim

Nasłonecznienie w tym regionie nie należy do najwyższych w skali naszego kraju (900 -1000kWh/m2), jednak wciąż jest to korzystne miejsce dla instalacji fotowoltaicznych. Najlepszym tego dowodem jest jeden z największych producentów energii słonecznej w Polsce - Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. W województwie, w trakcie realizacji są następne farmy paneli słonecznych. Koszalin, Trzebiszewo, Drawsko Pomorskie, Gryfice to tylko kolejne lokalizacje aktywnych już elektrowni.

Gdzie w województwie zachodnio-pomorskim znajdują się profesjonalne firmy montujące panele fotowoltaiczne? Szczecin, Koszalin, Wałcz, Barlinek, Szczecinek - to najczęstsze siedziby instalatorów. Pełna lista polecanych firm znajduje się poniżej.

Dofinansowanie na fotowoltaikę w zachodniopomorskiem

Dofinansowania, w tym dotacje unijne, przyznawane również dla mieszkańców woj. zachodnio-pomorskiego, to najlepszy sposób by zmniejszyć koszty instalacji fotowoltaicznej.

W samym tylko lutym 2018 roku, Zarząd Województwa zachodnio-pomorskego wybrał 127 inwestycji, w ramach której miały być budowane lub modernizowane kolejne źródła energii odnawialnej. Na ten cel przeznaczono 150 mln zł. W związku z wciąż aktualizującymi się wymaganiami, zachęcamy by po dokładne informacje zgłosić się do WFOŚiGW w Szczecinie do najbliższego Urzędu Gminy/Miasta lub Starostwa Powiatowego.

Jednym z wymagań dla korzystających z dotacji jest wybór certyfikowanej firmy instalatorskiej. Poniżej udostępniamy listę ponad 20 instalatorów godnych takiego zaufania. Jak wybrać najlepszą firmę instalującą PV? Zachęcamy do skorzystania z darmowych ofert instalacji PV. Porównanie kilku z nich z pewnością ułatwi wybór najlepszej firmy.

SUNBRAKS Karol Flis

Stargard

Słoneczny Prąd

Stargard

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone