COVID-19: Czy to dobry czas na inwestycję w fotowoltaikę?

Firmy instalujące panele słoneczne w województwie Śląskim

Fotowoltaika jest w województwie śląskim bardzo powszechnym zjawskiem. Obecnie swoją siedzibę ma tam ponad 80 firm, których przedmiotem działalności są panele słoneczne. Choć jest to jedno z mniejszych województw ( 14 miejsce po względem powierzchni), to zarazem jest jednym z najbardziej zaludnionych ( 2 miejsce za woj. mazowieckim ). 

Nasłonecznienie w tym regionie jest na dobrym poziomie - przeważnie przkracza  1000 kWh/m2 . Powyżej 1100 kWh/m2  jest osiągalne na północy regionu. Słabsze nasłonecznienie ( poniżej 1000 kWh/m2 ) notuje się w środkowej części województwa (Katowice, Gliwice, Bytom, Dąbrowa Górnicza i ich okolice), co nie oznacza, że panele fotowoltaiczne są w tym rejonie nieopłacalne ( przeczy temu choćby wysoka ilość uruchomionych tam instalacji PV). 

Województwo śląskie plasuje się na czołowym miejscu w Polsce biorąc pod uwagę ilość firm w tym regionie, które zajmują się instalacjami paneli solarnych. Ich największe zagęszczenie występuje w okolicy takich miast jak: Katowice, Gliwice, Bytom, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Bielsko-Biała, Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Częstochowa. 

Do większych i rozpoznawalnych firm w regionie, które zajmują się dystrybucją paneli słonecznych oraz ich montażem zaliczyć można takie firmy jak:   Eko-Solar, Multitechnika, Oze-Sun. W województwie śląskim swoje siedziby mają także producenci ogniw fotowoltaicznych  ( np. Europe Solar Production, Vetro Polska ). 

Aby zmniejszyć koszt instalacji słonecznej w województwie śląskim możliwe jest uzyskanie dofinansowania na panele fotowoltaiczne. Jednak mając na uwadze zmieniające się co jakiś czas programy wsparcia, polecamy zasięgnąć aktualnych informacji w WFOŚiGW w Katowicach i odpowiednim dla Twojej lokalizacji urzędzie miasta, gminy lub powiatu.  

Uruchomione instalacje paneli słonecznych występują głównie w okolicy takich miast jak: Katowice, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój,  Bielsko-Biała, Szczyrk, Dąbrowa Górnicza i Siemianowice Śląskie. 

Firmy znajdujące się w naszej bazie danych ,działające na rynku paneli fotowoltaicznych,  które znajdziesz poniżej, oferują bardzo różne ceny paneli słonecznych oraz usług montażu, dlatego polecamy zamówienie darmowej oferty instalacji PV, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie jak najlepszą firmę. 

DP Fotowoltaika

Katowice

4.7 Najlepiej oceniany

Extra Energia

Bielsko-Biała

YAP Energy

Katowice

Taurus

Częstochowa

Ekosun

Bielsko-Biała

SunUp.pl Fotowoltaika

Rybnik

Copyright 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone